Turniej "Jeden z Dziesięciu" w naszej szkole!
Dodane przez edlag dnia Czerwiec 12 2017 13:49:10
"Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają." (Heraklit z Efezu)

W poniedziałek 12 czerwca na piątej i szóstej godzinie lekcyjnej odbył się turniej "Jeden z Dziesięciu". Turniej wzorowany był na znanym i lubianym teleturnieju pod tym samym tytułem. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe reprezentacje każdego oddziału w szkole.

Konkurs składał się z trzech rund: runda 1 - pytania z wiedzy z różnych dziedzin (uczestnicy odpowiadali po kolei), runda 2 - pytania z rożnych dziedzin (uczestnicy eliminowali siebie nawzajem) oraz runda 3 - wiedza o szkole (pytania losowane za pomocą koła fortuny). Runda trzecia okazała się najciekawsza i przysporzyła uczestnikom największych problemów. Uczniowie musieli odpowiedzieć miedzy innymi na pytania: jaki skrót znajduje się przed imieniem i nazwiskiem dyrektora szkoły, jak nazywa się pani woźna, kto zajmuje gabinet obok gabinetu pani wicedyrektor lub w którym roku założono gimnazjum w budynku?

Łącznie we wszystkich rundach padło 239 pytań. Każda drużyna miała trzy szanse - trzy zielone baloniki. Każda błędna odpowiedź skutkowała przebiciem balonika.

Ostatecznie miejsce 3. przypadło klasie 1A, a miejsce 2. klasie 2B.

Tytuł "Jednego z Dziesięciu" oraz miejsce 1. wywalczyła klasa 2A.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i gratulujemy sporej wiedzy!!!

Organizacja turnieju: Małgorzata Feler-Korn, Beata Ogórek-Lubarska

Zdjęcia z turnieju