Zdrowy Pieńsk
Dodane przez gp dnia Maj 26 2017 19:19:18
Pod tym hasłem 26 maja odbył się na Placu Wolności festyn przygotowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Impreza była zwieńczeniem dwóch dużych projektów realizowanych w gimnazjum od września do maja: "Trzymaj formę" i "Czas na zdrowie". Nasi uczniowie od dawna próbują zdrowo żyć biorąc udział w "Dniach owocowo - o warzywnych" czy "Obozach sportowych". Teraz postanowili zachęcić do tego mieszkańców Pieńska.
Festyn był okazją do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu, integracji młodszych i starszych przy wspólnych treningach oraz motywacją do zmiany nawyków żywieniowych po degustacji zdrowych soków owocowych, warzywnych sałatek czy roślinnych past.
Gościem specjalnym festynu był zespół "Lasowianie", który nie tylko pięknie zagrał i zaśpiewał, ale promował zdrowie poprzez przygotowane przez siebie jedzenie ekologiczne.

Zdjęcia
Filmowa relacja, montaż: Iza Kucia i Ola Guzowska
Treść rozszerzona
Wśród atrakcji przygotowanych przez zaproszonych gości, na które można było popatrzeć, ale i popróbować swych sił były:
Tabata - Pani Justyna Głuszak
Trening obwodowy - Pani Klaudia Pilipczuk
Ratownictwo medyczne - Pan Waldemar Woźniak z uczniami
Kick Fighter - Pani Patrycja Woźniak i Pan Damian Bielecki
Jumping - Pani Sylwia Jarosz
Bańkolada - Państwo Małgorzata i Radosław Wszoła

Dodatkowe informacje na temat zalet zdrowego trybu życia można było uzyskać w punktach konsultacyjnych: Sanepidu w Zgorzelcu, Oddziału Onkologicznego Szpitala w Zgorzelcu i Koła Diabetyków w Pieńsku.