Wyniki II Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Newsy29 listopada odbył się II Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w naszym gimnazjum. Do zdobycia było maksymalnie 76 punktów. Wyniki przedstawiają się następująco:
1. Maciej Werpulewski 3e 55p.
2. Nikola Sajewicz 3a 54p.
3. Piotr Łagowski 3e 49p.
4. Natalia Bińczak 3a 47p.
5. Patryk Dominiczak 3e 44p

Zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów oraz pogłębiania wiedzy z zakresu języka angielskiego. Rozdanie dyplomów odbędzie się na najbliższym szkolnym apelu.

Organizator konkursu: M. Przekop

Piłka halowa

NewsyW związku z licznymi pytaniami o ligę halową poniżej przedstawiona jest aktualna tabela po rozegraniu 27 meczów.
TABELA -------->CZYTAJ WIĘCEJ

MARATON PISANIA LISTÓW Z AMNESTY INTERNATIONAL!!!

Już po raz kolejny zapraszamy do udziału w Maratonie pisania listów z Amnesty International. Ratujemy ludzi przetrzymywanych w więzieniach, zastraszanych i szykanowanych ze względu na swoje poglądy, wyznanie, sprzeciw wobec łamania podstawowych praw człowieka. Nazywani są więźniami sumienia. Poprzez listy wyrażamy swój sprzeciw wobec władzy łamiącej godność człowieka. Praktyka pokazuje, że wiele osób udaje się uratować, wielu udaje się pomóc.
Jeśli nie jest ci obojętny los innych ludzi i chcesz wyrazić swoje niezadowolenie - przyjdź i napisz z nami listy - 5, 15, 30, nie ważne każdy głos jest ważny!!!gdzie?kiedy? jak?
w czytaj więcej:-)

Głupi wybryk

Dzisiaj przed godziną 8.00 uczniowie gimnazjum zamiast wejść do szkoły godzinę stali przed szkołą. Jakiś dowcipniś powiadomił policję o podłożeniu bomby w gimnazjum. Ten telefon uruchomił całą procedurę obowiązującą w takich sytuacjach.

Pogotowie gazowe, pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja zostały postawione w stan gotowości. Dowodzący Pan komendant J. Doroszczak sprawnie poprowadził całą akcję i po godzinie można było wrócić na zajęcia. Nieodpowiedzialny wybryk kosztował bardzo dużo. Mam nadzieję, że sprawca zostanie wykryty i przykładnie ukarany, a jego rodzice pokryją koszta akcji.
Pierwsza godzina lekcyjna nie odbyła się. Bedzie natomiast musiała być odrobiona w innym terminie. Przykro, że przez taki bezmyślny wybryk tracą wszyscy uczniowie.

Dyrektor Gimnazjum
Marek Popko

archiwum strony gimpiensk

II turnej wiedzy o krajach anglojęzycznych

Drodzy Anglomaniacy, dnia 29 listopada na trzeciej lekcji odbędzie się II gimnazjalny turniej wiedzy o krajach anglojęzycznych. Serdecznie wszystkich zapraszam!
Należy wykazać się znajomością następujących zagadnień: stolice danych krajów, geografia, zabytki, literatura, święta, wygląd flag, tradycyjne potrawy, sławni ludzie, patroni, najważniejsze wydarzenia z historii.
Ze względu na duże zainteresowanie konkursami, raz w miesiącu będzie jeden organizowany.

W grudniu odbędzie się konkurs na piosenkę lub kolędę w języku angielskim. Więcej informacji u organizatora konkursu- p. M. Przekop.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału:)
Wygenerowano w sekund: 0.27
960,306 unikalnych wizyt