Video News II

Fotorelacja WOŚP 2012

KONKURS O OJCU MICHALE TOMASZKU

UWAGA UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH!

W CZWARTEK
NA 4 LEKCJI
W GABINECIE NR 2
ODBĘDZIE SIĘ KONKURS
O OJCU MICHALE TOMASZKU


Prosimy o stawienie się zespołów wyłonionych w trakcie klasowego etapu konkursu!!!!

WOŚPWYNIKI ZBIÓRKI
XX FINAŁU WOŚP W PIEŃSKU
20 127,19 PLN
W TYM:
19 519,62 PLN
130,12 EURO (KURS 4,30)
8,72 FUNT BRYT. (KURS 5,50)

SZEF SZTABU
GRAŻYNA ŁAGOWSKA

Jarmark bożonarodzeniowy

Newsy17 grudnia 2011 odbył się jarmark bożonarodzeniowy zorganizowane przez Przedszkole w Pieńsku. Miło poinformować, że nasi gimnazjaliści aktywnie wsparli przedszkolaków w zbiórce środków na modernizacje placu zabaw przy przedszkolu. Zebrali do puszek około 689 złotych! Łącznie podczas jarmarku zebrano ok. 5080 złotych. Wkrótce zdjęcia z tej imprezy na stronie przedszkola: www.przedszkole-piensk.home.pl

Stypendium Magdy N.

NewsyPowiatowe Stowarzyszenie Wspierania Uzdolnionej Młodzieży w Zgorzelcu po raz siódmy przeprowadziło nabór wniosków o stypendium dla najbardziej uzdolnionej młodzieży ze szkół z terenu powiatu zgorzeleckiego w kategorii naukowej, sportowej i artystycznej na rok szkolny 2011/2012.
Dotychczas przyznano 68 stypendiów, a wśród najbardziej znanych stypendystów, którzy rozsławili nasz region na terenie kraju i świata znajduje się między innymi Honorata Skarbek - Honey.
W tym roku szkolnym do przyznania było 10 stypendiów po 1000 zł każde, a jedną ze stypendystek została uczennica naszego gimnazjum - MAGDALENA NOWAK.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY-8 STYCZNIA 2012!!!

JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ, A WŁAŚCIWIE OD SOBOTY ZAPRASZAMY NA KOLEJNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!!!

SOBOTA 7 STYCZNIA:
od 8.30 do 14.00 - NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ "ŻAKI" - o puchar XX Finału WOŚP - fundator Arkadiusz Jaworski
od 14.00 - Turniej piłki halowej FUTSAL

NIEDZIELA 8 STYCZNIA

8.30 - Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk
13.00 - Mecz finałowy turnieju - wręczenie pucharu

START LICYTACJI GODZINA 14.00
LICYTACJE – POŚREDNICTWO W SPRZEDAŻY NA RZECZ WOŚP

KĄCIK FIZYCZNY, MATEMATYCZNY, ARTYSTYCZNY DLA DZIECI
SKAKAŃCE DLA NAJMŁODSZYCH

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W PIEŃSKU, SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DŁUŻYNIE DOLNEJ, PRZEDSZKOLA i GIMNAZJUM

MARSZ AKTYWNYCH - NORDIC WALKING
WYSTĘPY ZESPOŁÓW LUDOWYCH - LASOWIANIE, ŻARKI
POKAZ FIRE SHOW – link - TEATR OGNIA IGNIS

KONCERTY ROCKOWE
- KORYTARZ GIMNAZJUM -START 17.00
linki - DR FLEISCHMAN, EMOLL 208 PRESTISSIMO GUARDIAN OF DEATH

KONCERT ZESPOŁU link - ĘZIBABA

SWOJSKIE JADŁO - pajda chleba, pierogi, krokiety z barszczem, placki ziemniaczane
POKAZY ZAPAŚNICZE
LOTERIA FANTOWA

ŚWIATEŁKO DO NIEBA GODZINA 20.00

Srebro dla siatkarek

Srebro dla siatkarek19 grudnia w Bogatyni odbył się finał powiatowy w siatkówce dziewcząt z udziałem zwycięskich zespołów grup półfinałowych. Nasze dziewczęta w składzie: Nicola Fuławka, Sylwia Winiewska, Aneta Sikorska, Klaudia Starzewska, Julia Zygan, Patrycja Majewska, Klaudia Winiarz i Beata Mentlak wywalczyły v-ce mistrzostwo naszego powiatu.

VI Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego

NewsyDnia 9 grudnia 2011r. trzecioklasiści z grupy teatralnej pani Sylwii Skoczylas oraz grupy muzycznej pana Jerzego Błauciaka mieli okazję dowiedzieć się więcej o twórczości Jacka Kaczmarskiego.
W sali widowiskowej MDK w Zgorzelcu odbył się już szósty przegląd twórczości tego znakomitego muzyka. Widzowie wraz z jury wysłuchali dziesięciu wykonawców, którzy przygotowali po dwa utwory Jacka Kaczmarskiego. Poziom był wysoki, więc jury miało nie lada problem z wybraniem zwycięzcy. Wśród uczniów szkół zgorzeleckich i bolesławieckich najlepszym okazał się uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu – Konrad Mikułko. Został on nie tylko zwycięzcą tegorocznego konkursu, lecz otrzymał także nagrodę publiczności.
Gratulujemy Konradowi i pozostałym wykonawcom wspaniałych występów i życzymy powodzenia w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że poziom będzie równie wysoki a uczestników konkursu przybędzie.
P.S. Na uznanie zasługuje również wspaniałe i godne tej imprezy zachowanie naszych uczniów, którzy z uwagą, zainteresowaniem i wielkim skupieniem wysłuchali wszystkich wykonawców. Okazuje się, że ten gatunek może zachwycać równie jak rap, techno czy hip hop

Karolina Derkowska kl. III A

Amnesty International

Pieńsk: Napisali 2 tysiące listów
2011-12-14, Aktualizacja: 2011-12-14 22:35 Janusz Pawul
Własnoręcznie stanęli w obronie więźniów sumienia

Uczestnicy maratonu napisali w sumie 2012 listów
Już po raz czwarty uczniowie, nauczyciele i goście Gminnego Gimnazjum im. O. Tomaszka w Pieńsku uczestniczyli w akcji pisania listów w obronie więźniów sumienia zorganizowanej przez Amnesty International.
Maraton odbył się w sobotę, 10 grudnia.
Bohaterami tegorocznej edycji byli:
1. Jabbar Savalan (Azerbejdżan) aresztowany tuż po opublikowaniu na portalu Facebook artykułu krytykującego prezydenta Azerbejdżanu,
2. Mohammad Sadiq Kabudvand (Iran) obrońca praw człowieka i dziennikarz,
3. Halil Savda (Turcja) obrońca praw człowieka,
4. Filep Karma (Indonezja).

Uczestnicy maratonu w gimnazjum w Pieńsku napisali w sumie 2012 listów. - Z nadzieją na nowy 2012 rok - jak mówili.
Pieński maraton zorganizowało Szkolne Koło Obywatelskie, którego opiekunem jest Marcin Dubrawski, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

Źródło: http://zgorzelec.naszemiasto.pl

Matematyczna Liga Naukowa

Newsy15 grudnia 2011 r. odbył się w naszej szkole kolejny konkurs matematyczny. Tym razem była to Liga Naukowa, w której udział wzięło 25 osób. Od samego początku było wiadomo, że do kolejnego etapu przejdą tylko 4 osoby, które na swoim koncie zgromadzą największą liczbę punktów. Tak więc w etapie regionalnym nasze gimnazjum będzie reprezentować Patryk Olejniczak kl. 1a (140 pkt), Agata Bałaga kl. 3a (128 pkt), Paulina Śmigiel kl. 2a (124 pkt) i Klaudia Jurczenia kl. 1a (120 pkt). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,034,364 unikalnych wizyt