Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

klasy III


info

8 marca Dzień Kobiet

"Szkółki Piłkarskie NIVEA"


UKS przy gimnazjum bierze udział w programie "Szkółki Piłkarskie NIVEA", pomóżmy im wygrać.

bezpośredni link do głosowania

więcej o akcji w uzupełnieniu newsa

DOLNOŚLĄSKI PROGRAM STYPENDIALNY


29 lutego 2012 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia uzdolnionym uczniom z Dolnego Śląska listów gratulacyjnych, najzdolniejszym ze zdolnych. Takie stypendium uzyskała KAROLINA DERKOWSKA, uczennica klasy IIIa Gimnazjum im. o. M. Tomaszka w Pieńsku. Listy gratulacyjne wręczał Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Małoń oraz Kurator Oświaty- Beta Pawłowicz.Opiekunem naukowym uczennicy jest Grażyna Łagowska.
Karolina jest stypendystką programu DOLNOŚLĄSKI PROGRAM STYPENDIALNY - WYRÓWNYWANIE SZANS EDUKACYJNYCH UCZNIÓW UZDOLNIONYCH w ramach programu operacyjnego KAPITAŁ LUDZKI.
Serdeczne gratulacje dla Karoliny, jej rodziców i nauczycieli.

Tenisistki z medalami

Tenisistki z medalami21 lutego 2012 r w Sulikowie odbyły się mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały:Beata Gołyś, Klaudia Stawiarska i Wiktoria Krucka. Dziewczyny z grupy wyszły bez porażki. W walce o medale uległy tylko Gimnazjum nr 2 w Bogatyni (mecz półfinałowy). Brąz zdobyły pokonując rywalki z Gimnazjum w Porajowie. Gratulacje dla dziewczyn :)

NA JAZZOWO W ZGORZELCU

NA JAZZOWO W ZGORZELCU W piątek 17 lutego 2012 roku grupa uczniów zajęć artystycznych o kierunku muzycznym uczestniczyła w koncercie zespołu BOGNA JUREWICZ QUARTET, który odbył się w restauracji "Kaprys" w Zgorzelcu. Muzycy wykonywali znane utwory w swej własnej aranżacji przedstawiając różne style muzyki- funky, blues, gospel, jazz. Byliśmy zachwyceni zarówno trafnym doborem repertuaru( muzycy wykonali m.in. utwór „ Set Fire To The Rein” we własnej aranżacji) jak też kunsztem muzycznym poszczególnych członków zespołu. Szczególne wrażenie wywarł na nas perkusista- Mateusz Maniak, który wszystkich zafascynował swoim występem oraz wokalistka Bogna o niesamowitym, nieco chrapliwym głosie. Tam po prostu trzeba było być. Dziękujemy szefowej KAPRYSU- pani Karolinie za gościnność. Wieczór uważamy za mile i pożytecznie spędzony.
Z niecierpliwością czekamy na następny.

Iza Fostek

Walentynki 2012

VideoNews III

VideoNews III

Sukces pierwszoklasisty

Newsy10 lutego 2012 r. reprezentacja naszego gimnazjum, składająca się z 12 uczniów najlepiej radzących sobie z matematyką, wyjechała na XII Powiatową Gimnazjadę Matematyczną do Wlenia. W zmaganiach brało udział 70 osób. W pierwszej dziesiątce nagrodzonych znaleźli się: PATRYK OLEJNICZAK KL.1a - MIEJSCE 2, AGATA MIŚTA KL.2a - MIEJSCE 7 i KAMILA ZASADZIŃSKA KL.3a - MIEJSCE 10. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zadania na fronterze

Już od dzisiaj można rozwiązywać ćwiczenia z geografii na platformie edukacyjnej FRONTER. Mają one różne terminy rozwiązywalności, najwcześniejszy to 17.02.2012.

Pozdrowienia ze stoku

Pozdrowienia od 2 b ze stoku w Świeradowie

NUTKI SONG znowu na Ogólnopolskim Festiwalu we Wrocławiu

NUTKI SONG znowu na Ogólnopolskim Festiwalu we WrocławiuJury XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu ogłosiło listę uczestników przesłuchań finałowych, które odbędą się 07 marca. W tym roku nasze gimnazjum będą reprezentować aż 3 artystki- oczywiście z zespołu NUTKI SONG. Podopieczne p. Jerzego Błauciaka zaśpiewają: Klaudia Kazmierczak- „Use Somebody”, Patrycja Kazmierczak- „La Isla Bonita” a Dominika Błauciak- „Set Fire To The Rain”. Awans do przesłuchań finałowych tak renomowanego z tradycjami festiwalu i to aż trzech dziewcząt z naszej szkoły świadczy zarówno o dużym talencie dziewcząt jak też ciężkiej pracy włożonej w przygotowania do tego festiwalu. To już piąty rok z rzędu NUTKI osiągają tak znaczący sukces. Wyrazy wdzięczności kieruję do pana Jerzego Jesse, który pomógł w nagraniu utworów do eliminacji festiwalu. Trzymajcie kciuki za dziewczyny!!!
http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul/1250575,dziewczyny-z-pienska-zaspiewaja-w-finale,id,t.html?kategoria=694#a8642110e286a655,1,3,60
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,066,324 unikalnych wizyt