Festiwal Nauki - rocznica nadania szkole imienia

3 czerwca 2011
Uczniowie gimnazjum im.o.Michała Tomaszka w Pieńsku
Zapraszają na Festiwal Nauki
"Rozwój zdolności i talentów wyzwaniem ku przyszłości"
oraz rocznicę nadania szkole imienia

W programie:
1 Uroczysty apel z okazji nadania szkole imienia o.M.Tomaszka
2. Zmagania między-przedmiotowe (przedmioty matematyczno - przyrodnicze).
3. Prezentacje multimedialne.
4. Rywalizacje sportowe po hasłem "Trzymaj Formę".
5. Program "Mam Talent".
6. Wystawy prac uczniowskich.
7. Zwiedzanie Izby Pamięci patrona szkoły.
8. Rozstrzygnięcie konkursu - "Super Klasa".
9. Podsumowanie konkursów przedmiotowych - geograficznego, chemicznego i biologicznego.

Samorząd Uczniowski

Konkurs geograficzny

Konkurs geograficzny będzie składał się z 3 etapów:
I etap - 17 maja
II etap - 24 maja
III etap - 26 maja
Wszystkie etapy odbędą się na szóstej lekcji w sali nr 7.
J. Sikorska

Konkurs na projekt edukacyjny

Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs na projekt edukacyjny. Niestety, nie udało nam się wygrać. Nie weszliśmy do pierwszej dziesiątki, ale miałam nadzieję, że po weryfikacji głosowania będzie inaczej.
Dziękuję wszystkim za udział w konkursie.
J. Sikorska

Zawody Lekkoatletyczne

Dobrze rozpoczęli sezon nasi lekkoatleci.
Podczas Mistrzostw Powiatu wywalczyli siedem medali: trzy złote i cztery brązowe. Pierwsze miejsce w rzucie oszczepem, z bardzo dobrym wynikiem 48,90m zajął Krzysztof Odzioba. Kacper Penarski wygrał konkurs skoku wzwyż z wynikiem 170cm, a jego rekord życiowy uzyskany na zawodach kontrolnych w kwietniu to 180cm. Sylwek Kapusta wywalczył złoto w rzucie dyskiem z wynikiem 37,60m. Brązowe medale zdobyli: Marek Markowski w rzucie oszczepem - 39,80m, Tomasz Rzeżniczak w skoku w dal - 5,49m,Maciej Werpulewski w rzucie dyskiem - 36,70m i sztafeta 4x100m w składzie: Piotr Łagowski, Krzysztof Odzioba, Albert Bąk i Maciej Słapczyński z wynikiem 0:48,03s. Punktowane miejsca zajęli : Adam Lisiak - piąte w biegu na 2000m, Albert Bąk w skoku w dal. Sztafeta szwedzka w składzie:Artur Legeżyński, Marek Markowski, Maciej Werpulewski i Maciej Słapczyński - miejsce czwarte. Wojciech Wiszniewski i Tomasz Tysa zajęli miejsca VII i VIII w pchnięciu kulą. Na dziesiątym miejscu zakończyli starty Tomek Olejniczak i Marcin Grzelczak. Zespołowo chłopcy zajęli IV miejsce ze stratą kilku punktów do podium.

Dobra forma lekkoatletów

Dobra forma lekkoatletówW piątek 8 maja na stadionie w Zgorzelcu odbyły się mistrzostwa powiatu w indywidualnych konkurencjach lekkoatletycznych. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki naszej szkoły uzyskując imponujące wyniki. Na podium stanęły: Alicja Wojciechowska(złoto-100m),Aneta Sikorska(srebro-100m),Agata Walerzak(złoto-300m),Beata Gołyś(brąz-1000m),Natalia Sulima(srebro-wzwyż),Roksana Kacprzuk(srebro-kula),Patrycja Majewska(brąz-dysk),Justyna Pasek-Aneta Sikorska-Natalia Sulima-Alicja Wojciechowska(złoto-sztafeta 4x100), Klaudia Winiarz-Kinga Dominiczak-Roksana Małecka-Agata Walerzak(srebro-sztafeta szwedzka). Na wyróżnienie zasługują: Nikola Winiewska, Natalia Matejkowska, Klaudia Starzewska, Nikoletta Dumitran, Nikola Pokrzyk, Ewa Jakubas, Natalia Wojas, Sylwia Winiewska oraz Nikola Fuławka. W ogólnej klasyfikacji nasze gimnazjum uplasowało się na drugiej pozycji niewiele ustępując Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu. Za nami zostały takie szkoły jak Gimnazjum Zawidów, Gimnazjum nr 1 Zgorzelec, Gimnazjum Niepubliczne Zgorzelc, Gimnazjum nr1 Bogatynia, Gimnazjum nr 3 Bogatynia, Gimnazjum Porajów, Gimnazjum Jerzmanki, Gimnazjum Węgliniec, Gimnazjum Ruszów.
Gratulacje i powodzenia podczas kolejnych startów:)

Konkurs geograficzny

Już niedługo odbędzie się w naszej szkole konkurs geograficzny. Składać się będzie z 3 etapów. Motywem przewodnim jest Polska. W konkursie będą znajdowały się treści nie tylko typowo geograficzne ale także dotyczące np. historii naszego kraju czy sztuki - malarzy, pisarzy, poetów. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do mnie. Pierwszy etap odbędzie się około 20 maja. Laureaci ostatniego etapu zostaną nagrodzeni punktami dodatnimi i oczywiście ocenami:)
J. Sikorska

NUTKI SONG NA KONCERCIE LAUREATÓW WE WROCŁAWIU

NUTKI SONG NA KONCERCIE LAUREATÓW WE WROCŁAWIUW piątek 29 kwietnia we Wrocławiu odbył się Koncert Laureatów V Dolnośląskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej z udziałem naszych NUTEK SONG. Imprezę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Ministerstwa Oświaty, Wojewoda Dolnośląski- pan Aleksander Marek Skorupa, Marszałek Województwa Dolnośląskiego- pan Rafał Jurkowlaniec, Dolnośląska Kurator Oświaty- pani Beata Pawłowicz, przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz duchowieństwa różnych wyznań. NUTKI SONG zaśpiewały wspaniale utwór z repertuaru zespołu POD BUDĄ- „ Moje dwie ojczyzny”. Koncert, na którym był również obecny nasz Pan Dyrektor Marek Popko oraz opiekun NUTEK p. Jerzy Błauciak stał na najwyższym poziomie artystycznym oraz przebiegał w podniosłej i uroczystej atmosferze. Laureaci otrzymali puchary, pisma gratulacyjne oraz płyty z utworami Marka Grechuty. Naszym Laureatkom- Marcie Mietlickiej, Patrycji Kaźmierczak oraz Dominice Błauciak należą się wyrazy uznania oraz gratulacje za tak znaczące osiągniecie. Patrycja i Dominika powtórzyły swój sukces z ubiegłego roku. Możemy być dumni z NUTEK SONG tym bardziej, że od kilku lat prezentują równy, wysoki poziom artystyczny rozsławiając nasze Gimnazjum zarówno w województwie jak i w kraju.

Głosowanie w konkursie zakończone

Głosowanie w konkursie zakończoneWczoraj zakończyło się głosowanie w ogólnopolskim konkursie na projekt edukacyjny. Wieczorem mieliśmy 14. miejsce i ponad 5100 głosów. Bardzo dziękuję WSZYSTKIM, którzy przez 30 dni wspierali nasz projekt głosując na ogród biologiczny. Oficjalne wyniki zostaną podane 10 maja o godzinie 12.00 na stronie www.projektzklasa.pl. Mimo, że nie znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce, jest to wielki sukces. W konkursie brało udział 247 projektów z całej Polski. Mimo początkowych kłopotów z głosowaniem (strona się wieszała), pokazaliśmy, że możemy zrobić coś razem. I to jest NAJWAŻNIEJSZE. Przez miesiąc szkoła żyła głosowaniem, dyskutowano na forum szkoły i między sobą. Mamy jeszcze szanse, żeby wygrać. Niestety, niektóre szkoły głosowały nieuczciwie i może okazać się, że jednak wygraliśmy, przy założeniu oczywiście, że nikt od nas nie oszukiwał.
A tak w ogóle możemy wygrać nagrodę przyznawaną przez organizatorów, bez względu na zajęte miejsce w głosowaniu:)
Jeszcze raz DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM :)
J. Sikorska

KONKURS ''ENGLISH CHAMPIONS LEAGUE''

NewsyW połowie maja odbędzie się konkurs z języka angielskiego sprawdzający sprawności językowe- gramatykę, leksykę, czytanie ze zrozumieniem i pisanie.

Pierwszy etap konkursu będzie na poziomie pre-intermediate, nastepny zas, poziom wyżej- intermediate, średnio zaawansowany. Na ten ostatni zwany ''ENGLISH CHAMPIONS LEAGUE'', dostaną się najlepsi z I etapu, którzy będą walczyć o pierwsze miejsce i wyższą ocenę z przedmiotu.

Szczegóły-> Czytaj więcej

Chętnych zapraszam do wzięcia udziału.

M.Przekop :)

Wielkanoc

WielkanocZdrowych i pogodnych Świąt Wiekanocnych:)

SUKCES NIKOLI SAJEWICZ

NewsyW dniu dzisiejszym w Lubomierzu odbyła się kolejna już edycja Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego. Szkołę naszą reprezentowało dwoje uczniów: Nikola Sajewicz i Patryk Formicki (IIIa). Opiekę nad nimi sprawowała pani Iwona Wrzeszcz.
Test konkursowy składał się z dwóch części: gramatycznej oraz wypracowania. Nikola zajęła III miejsce zdobywając 59 punktów na 65 możliwych. Dwie osoby z innych szkół osiągnęły najwyższy wynik - 62 punkty, ale nie ma, niestety, w tradycji tego konkursu przyznawania nagród ex aequo, więc przeanalizowano ponownie wypracowania dwojga zwycięzców i na podstawie wyników ustalono miejsce I, II i III. Mało zrozumiałe to dla mnie posunięcie i pozostawię je bez komentarza. Gdyby nie ten dziwny manewr, Nikola wróciłaby do domu z dyplomem za zajęcie II miejsca.
Droga Nikolu, dla nas i tak jesteś zwyciężczynią. Jestem pewna, że sprawdzanie Twojego konkursowego wypracowania, za które otrzymałaś maksymalną ilość punktów (20), było dla sprawdzającego pana eksperta przyjemnością. Ja tę przyjemność odczuwam zawsze, gdy sprawdzam część pisemną Twoich sprawdzianów. :) Gratuluję i pozdrawiam. Katarzyna Mazur.
Wygenerowano w sekund: 0.06
982,561 unikalnych wizyt