Srebro dla tenisistek

1 lutego w Bogatyni odbyły się mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Czerniawska III D, Roksana Kacprzuk IIIA oraz Klaudia Stawiarska IB. Dziewczyny pewnie wygrywały wszystkie mecze w fazie grupowej. Po emocjonującej walce w finale uległy zawodniczkom z Porajowa dopiero w grze deblowej. Ostatecznie zdobyły tytuł v-ce mistrza powiatu.
Klasyfikacja:
I miejsce- Gimnazjum Porajów
II miejsce- Gimnazjum Pieńsk
III miejsce- Gimnazjum Sulików
IV miejsce- Gimnazjum nr 3 Bogatynia
V miejsce- Gimnazjum nr 2 Zgorzelec
VI miejsce- Gimnazjum nr 1 Zgorzelec
VII miejsce- Gimnazjum Jerzmanki
Gratulacje :)

Konkurs ''Gim Translator''

NewsyW przyszłym tygodniu w naszym gimnazjum odbędzie się konkurs oceniający umiejętność tłumaczenia tekstu z języka angielskiego na język polski.

Aby uzyskać tytuł najlepszego ''Gim Translatora'' trzeba będzie popisać się nie tylko znajomością słownictwa, ale i sprawnością przekładania, tak aby uzyskać logiczny i stylistycznie poprawny tekst w języku polskim.

Wszystkich co najmniej dobrych uczniów z języka angielskiego zachęcam do wzięcia udziału i spróbowania swoich sił jako tłumacz.

Zapisy trwają jeszcze do końca tygodnia u p. M. Przekop

WOŚP w Pieńsku

Nowe koło języka angielskiego

NewsyWraz z nowym semestrem rusza koło języka angielskiego dla uczniów klas III, które nie uczą się tego języka. Koło ma na celu zdobycie umiejętności i wiedzy aby ułatwić przyszłym absolwentom bezstresowy start w szkołach średnich, gdzie obowiązują dwa języki obce.

Lekcje odbywać się będą w środy na 7 godzinie lekcyjnej.

Serdecznie zapraszam
Marta Przekop

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu u nas!


Życzenia

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść ...
Wieczór gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia ... To noc wyjątkowa ... jedyna ... niepowtarzalna ... Noc Bożego Narodzenia ...
W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok składamy wszystkim życzenia zdrowia, pogody ducha, ciepła, wiary i wiele sukcesów i życzliwości na co dzień.

Dyrektor Gimnazjum w Pieńsku
Marek Popko

Nowy rozkład autobusów

Lira w przedszkolu :D

W środę 8 grudnia uczniowie z koła teatralnego Lira z naszego gimnazjum wraz z Panią Małgorzatą Jurecką wybrali się do Przedszkola Publicznego nr 1 w Pieńsku, aby zrobić przedświąteczną niespodziankę przedszkolakom i zaprezentować baśń rosyjską pt.: „Dzikie gęsi”.
Jest to spektakl opowiadający o rodzeństwie, które zostaje samo w domu. Starsza siostrzyczka, nie posłuchawszy przestróg rodziców, pozostawiła na chwilę bez opieki swego braciszka. I wtedy wydarzyła się rzecz straszna… Do domu przyleciały dzikie gęsi i porwały chłopca. Dziewczynka zmartwiona wyrusza na poszukiwania…
Dzieci z zapartym tchem oglądały perypetie rodzeństwa. Z sali dochodziły głosy maluchów: Uaaaaa! Ooooo! Oznaczało to chyba, że im się podobało;) Niemałe poruszenie wywołało pojawienie się na scenie czarownicy – można to było wyczytać z przerażonych min małych widzów. Na szczęście wszystko w baśni kończy się dobrze, a młodych aktorów nagrodzono gorącym aplauzem i „słodkim co nie co” 
Nie ma chyba nic piękniejszego od uśmiechu dziecka! Dlatego po powrocie z przedszkola została ogromna satysfakcja, że mogliśmy zupełnie bezinteresownie zrobić coś dobrego dla naszych małych przyjaciół z przedszkola.

Wycieczka do Vitbis

Newsy10 grudnia 2010 r. klasa 1a wraz z klasą 3a wybrała się na wycieczkę do Złotoryi. Celem wycieczki było odwiedzenie przez uczniów największego w Polsce producenta szklanych ozdób choinkowych metodą tradycyjną - firmy Vitbis. Gimnazjaliści dowiedzieli się, że fabryka działa od prawie 60 lat, ozdoby są dmuchane ze szklanej rury na wolnym ogniu oraz ręcznie dekorowane. Do srebrzenia firma używa czystego srebra i wysokiej jakości lakierów. Dziennie fabryka produkuje 150 000 bombek gładkich i 50 000 ozdób dekorowanych. Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem zarówno dla młodzieży, jak i dla opiekunów. Wizyta w Vitbis pozwoliła wszystkich uczestnikom przenieść się w bajkowy czas świąt, ale też zobaczyć, jak ciężko pracują ci, którzy tworzą te cudne ozdoby. Serdecznie dziękujemy firmie Vitbis za miłe przyjęcie, przygotowanie bombek w kształcie serc z naszymi imionami i nieodpłatne przekazanie obu klasom kartonów pełnych ozdób na szkolne choinki.
Zdjęcia z wycieczki w "czytaj więcej"

Matematyczna Liga Naukowa

9 grudnia w naszym gimnazjum został przeprowdzony szkolny etap Matematycznej Ligi Naukowej. W konkursie wzięło udział 37 osób. Do rozwiązania, w ciągu 45 minut, był test wielokrotnego wyboru, składający się z 10 zadań, który polega na sprawdzeniu każdej odpowiedzi, bo każda może okazać się prawdziwa lub fałszywa. Najlepszy wynik osiągnęli: Krzysztof Odzioba z kl.3e (144 p.), Karolina Derkowska z kl. 2a ( 124 p.) i Sylwester Kapusta z kl. 3e ( 124 p.). Te trzy osoby wejdą w skład reprezentacji naszej szkoły w kolejnych etapach. O tym, kto będzie czwartym członkiem drużyny zdecyduje dogrywka, w której o miejsce w drużynie powalczą: Agata Bałaga z kl. 2a ( 112 p.), Katarzyna Błauciak z kl. 2a ( 112 p.), Nikola Sajewicz z kl. 3a ( 112 p.) i Patrycja Wojdak z kl. 3e (112 p.). Zwyciezcom gratuluję, a uczestnikom dogrywki życzę powodzenia.

MARATON PISANIA LISTÓW ZAKOŃCZONY!

Znamy już dokładną ilość listów. Wspólnie pobiliśmy nowy rekord!!! przypominam, że rok temu było ponad 1300 listów. W tym roku jest ich dwa razy tyle i jeszcze trochę- 2948!!!
Wszystkim dziękujemy i mamy nadzieję, że nasze starania przyniosą oczekiwane efekty.
Wielkie brawa dla wszystkich maratończyków, opiekunów i gości!!!

http://maraton.mojek.pl/
wg listy miejsc w Polsce będziemy na 9 miejscu!!!
Wygenerowano w sekund: 0.05
960,339 unikalnych wizyt