Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

klasy III


info

Emilka Cup 2012

Dnia 19 marca w zaprzyjaźnionej z naszym gimnazjum szkole w Zgorzelcu im. Emilii Plater odbył się coroczny Turniej Piłki Siatkowej ‘’EMILKA CUP’’ Dziewczęta reprezentowały nas w następującym składzie : Julia Zygan , Klaudia Winiarz , Patrycja Majewska, Klaudia Starzewska , Aneta Sikorska , Nicola Fuławka , Sylwia Winiarz oraz Beata Mentlak .Siatkarki były pod opieką trenerki , Pani Ewy Ługowskiej oraz Pana Marka Marędziaka. Na miejscu odbyło się losowanie grup. W grupie w której znajdowały się nasze dziewczyny były jeszcze reprezentantki gimnazjum z Porajowa oraz gimnazjum nr 1 i 2 w Zgorzelcu . W pierwszym meczu nasze siatkarki zmierzyły się z drużyną z Porajowa. Ten mecz był wygrany bez żadnego większego wysiłku i spięcia.W kolejnych starciach dziewczyny zagrały z drużyną z gim. nr 1 oraz nr 2 w Zgorzelcu . Spotkania te również były wygrane bez żadnego większego problemu . Po wygranej wszystkich meczy dziewczęta wyszły z grupy gdzie czekał je mecz finałowy z drużyną z Bogatyni .Była to równie dobra drużyna co sprawiało iż wszyscy byli bardzo zestresowani. W pierwszym secie dziewczyny uległy rywalkom. Podczas krótkiej narady Pani Ewa wraz z Panem Markiem postawili dziewczyny na nogi i dodali im nadziei . Pieńszczanki weszły na boisko z głowami uniesionymi wysoko oraz z dużą pewnością siebie co zadziwiło rywalki. W drugim secie nasze dziewczęta pokazały klasę i zeszły zadowolone z boiska. Rozstrzygnięciem finału był emocjonujący Tie Break.Dogrywka była bardzo ciekawa i zacięta. Dziewczęta szły ‘’punkt w punkt’’ , co sprawiło iż żadna z drużyn nie mogła zrobić przewagi .Doszło do tego iż ostatni punkt należał do naszych dziewcząt. Stres wygrał z rywalkami które oddały nam zwycięstwo. Na całej sali było słychać głośne krzyki radości. Reprezentantki stając na pierwszym miejscu otrzymały pamiątkową statuetkę oraz piłkę ,które znajdują się w sportowej gablocie w hali.
Aneta Sikorska

„Sprawca-Ofiara”

Od dnia 06.04.2012r Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu organizuje na terenie Gimnazjum bezpłatne szkolenie dla rodziców „ Sprawca-Ofiara”.
Cykl warsztatów dla rodziców obejmować będzie 40godz. ( 8 spotkań ).
Tematyka spotkań:


1. Rozwój dziecka
2. Znaczenie więzi a rozwój dziecka
3. Dyscyplina w wychowaniu
4. Komunikacja w rodzinie
5. Style zachowań
6. Budowanie pozytywnego obrazu rodziny
7. Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Spotkania raz w tygodniu od godz. 15.30 do 20.30.

Chętnych rodziców prosimy o kontakt z pedagogiem szkolnym.

VideoNews 3 2012

NUTKI SONG NA KONCERCIE GALOWYM W JELENIEJ GÓRZE

NUTKI SONG NA KONCERCIE GALOWYM W JELENIEJ GÓRZEW poniedziałek 19 marca NUTKI SONG wzięły udział w Galowym Koncercie Laureatów VI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej na szczeblu rejonu, który odbył się w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Tytuł laureata dziewczyny wywalczyły sobie już 10 marca podczas eliminacji, które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze- Patrycja Kaźmierczak piosenką „ Umówimy się z Wisłą nad Wisłą”, Dominika Błauciak utworem „ Spotkanie” a cały zespół piosenką „ Leguny w niebie”. Wszystkie artystki otrzymały dyplomy oraz piękne statuetki widoczne na zdjęciu. Gratulacje i brawa dla NUTEK za rozsławianie naszego Gimnazjum!!!

RECYTATORZY W ZGORZELCU

RECYTATORZY W ZGORZELCU20 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się 57. Powiatowy Konkurs Recytatorski. Udział wzięło 19 uczniów z okolicznych gimnazjów. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Magdalena Nowak (Ia), Agata Miśta (IIa), Agata Winnicka (IIa), Kamila Wojnicz (IIIa) oraz Dominika Błauciak (IIIa). Stres był ogromny, jednak dziewczęta zaprezentowały się znakomicie. Gratulacje dla Magdaleny Nowak, która zdobyła wyróżnienie otrzymując dyplom i nagrodę książkową. Konkurs przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Repertuar był bardzo wyszukany, większość z uczestników konkursu recytowało prozę. Wyrazy podziękowania kierujemy do nauczycielki j. polskiego- pani Małgorzaty Jureckiej za dobór ciekawych wierszy i przygotowanie uczestników do konkursu.

Dominika Błauciak

Sprzątanie Pieńska 21 marca

Srebro szczypiornistek

Dnia 13 marca w hali przy gimnazjum w Pieńsku odbył się finał powiatowy gry w piłkę ręczną dziewcząt. Nasze dziewczęta musiały stanąć do walki z rywalkami z Działoszyna oraz gim.nr
1 w Zgorzelcu.W pierwszym meczu zmierzyły się z dziewczętami z Działoszyna a wynik wyniósł 6:1 dla naszego gimnazjum. W drugim (finałowym) meczu dziewczyny grały z drużyną ze Zgorzelca. Mecz był bardzo ciężki , dziewczęta prowadziły w pierwszej części gry ,lecz w drugiej części rywalki doprowadziły do remisu . Dogrywka trwała 5 minut .Niestety zakończyła się niepowodzeniem dla naszych dziewcząt. Szczypiornistki zostały nagrodzone przez swojego trenera Pana Bagladzisa srebrnymi medalami oraz pucharem .

Aneta Sikorska

PIŁKA RĘCZNA-CHŁOPCY

Dnia 23 lutego w hali przy gimnazjum w Pieńsku odbywały się półfinały powiatu gry w piłkę ręczną chłopców .W grupie półfinałowej znajdowały się również drużyny chłopców z gim.nr 1 w Zgorzelcu oraz z Węglińca. Mimo dużego wysiłku i ciężkiej walki w meczu ze Zgorzelcem wynik końcowy był korzystniejszy dla naszych rywali. Chłopcy musieli szybko się otrząsnąć i wyjść z powrotem na boisko, aby zmierzyć się z Węglińcem. Ambicja brała w górę , ponieważ aby zdobyć awans do finału drużyna musiała pokonać jednego z dwóch rywali. Mecz był bardzo ciekawy i pełen emocji. Trenerzy kroczyli wzdłuż boiska i uważnie obserwowali grę swoich podopiecznych. Końcowy wynik po raz drugi był negatywny , co uniemożliwiło wejście naszych chłopców do finału powiatu.

PIŁKA RĘCZNA-DZIEWCZĘTA


W Piątek czyli 24 lutego boisko należało do naszych szczypiornistek. Reprezentowały nas : Kamila Wojnicz, Kasia Błauciak, Magda Magalas, Agata Sielańczyk, Aneta Sikorska,Nikola Winiewska, Karolina Derkowska, Pamela Szpakowska ,Beata Gołyś , Natalia Sulima, Klaudia Stawiarska oraz Sylwia Winiewska. Dziewczyny były w grupie półfinałowej z drużyną z gim. Nr 2 w Zgorzelcu oraz gim. nr 1 w Bogatyni. Pierwszy mecz odbył się z dziewczętami z Bogatyni. ,,Pokazałyśmy klasę’’ takie słowa było słychać z ust naszych zawodniczek. Oczywiście jest to szczera prawda ,gdyż reprezentantki nie wpuściły ani jednej piłki do swojej bramki ,kończąc spotkanie wynikiem 9:0 dla naszego gimnazjum. Odnosząc zwycięstwo dziewczyny automatycznie otrzymały awans do finału .Pragniemy podkreślić ,że to już 3. rok z rzędu kiedy w grupie finałowej znajdują się nasze dziewczęta. W drugim meczu szczypiornistki zmierzyły się z drużyną ze Zgorzelca. Ten mecz był o wiele bardziej ciekawy i emocjonujący. Bohaterką meczu została bramkarka Nikola Winiewska która obroniła wszystkie rzuty karne , które mogły negatywnie wpłynąć na wynik końcowy meczu . Mimo wielu nerwów dziewczyny wygrały z wynikiem 4:3.
Wywiad z trenerem w czytaj więcej.

NUTKI SONG- KOLEJNY SUKCES

NUTKI SONG- KOLEJNY SUKCESW sobotę 10 marca w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje VI Dolnośląskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Nasze Gimnazjum reprezentowały oczywiście podopieczne p. Jerzego Błauciaka- NUTKI SONG w utworze "LEGUNY W NIEBIE" jako zespół oraz dwie solistki- Dominika Błauciak w piosence " SPOTKANIE" i Patrycja Kaźmierczak w utworze " UMÓWIMY SIĘ Z WISŁĄ NAD WISŁĄ". Zarówno solistki jak i cały zespół zostały zakwalifikowane do Koncertu Galowego, który odbędzie się 19 marca b.r. Spośród finalistów rejonowych JURY wybierze pięcioro wykonawców, którzy będą reprezentować nasz rejon w Koncercie Galowym we Wrocławiu. Miejmy nadzieje, że wśród laureatów nie zabraknie naszych artystów. Warto dodać,że NUTKI SONG reprezentowały nasz rejon na tym prestiżowym przeglądzie już czterokrotnie. Oby i tym razem im się udało. Będziemy wtedy świętować mały jubileusz:):):)

ABSOLWENTKA NASZEGO GIMNAZJUM w X FACTOR

ABSOLWENTKA NASZEGO GIMNAZJUM w X FACTORW najbliższą sobotę 10 marca będzie można obejrzeć w TVN w programie X FACTOR występ naszej absolwentki- Estery Chalimoniuk. Estera mieszka obecnie we Wrocławiu i pracuje w policji. Od najmłodszych lat jej hobby było związane z muzyką. Ucząc się w naszym gimnazjum przez trzy lata śpiewała w NUTKACH SONG. Niezapomnianym jej przebojem był utwór Krzysztofa Krawczyka- " Parostatkiem". W ubiegłym roku zakwalifikowała się do przesłuchań MUST BE THE MUSIC. W tym roku zdecydowała się na udział w X FACTOR. Z jakim skutkiem?- zobaczcie sami. Sobota- godzina 20:00( powtórka w niedzielę o 14:30).
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,060,395 unikalnych wizyt