Czwarty etap "Germanisty Roku" za nami!

Czwarty etap "Germanisty Roku" za nami!W kwietniu odbył się czwarty przedostatni etap konkursu "Germanista Roku". Uczniowie zmagali się tym razem z opisem obrazka w języku niemieckim. Celem opisu było prawidłowe wykorzystanie zwrotów leksykalnych oraz umiejętność budowania zdań prostych. Do zdobycia było jak w każdym etapie 10 punktów.

Z zadaniem tym najlepiej poradzili sobie: Oliwer Urbaniak (kl. 2a), Kacper Wiszniewski (kl. 2a), Izabela Kucia (kl.3a), Wiktoria Rybaczuk (kl. 3a), Michał Miśta (kl. 3b) uzyskując maksymalną ilość punktów.

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie przedstawia się następująco:
1. Kacper Wiszniewski (2a) - 38 pkt.
2. Michał Miśta (3b) - 37 pkt.
3. Izabela Kucia (3a) - 36 pkt.
4. Alicja Chmielowiec (2a) - 33 pkt.
5. Jakub Wajda (3a) - 32,5 pkt.

Ostatni piąty etap konkursu już w maju!


Apel: `KONSTYTUCJA 3-GO MAJA`

Dyktando o Pióro Burmistrza

Dyktando o Pióro BurmistrzaPrzed nami kolejny, już trzeci, etap Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza Pieńska, pana Jana Magdy. Najpierw na lekcjach języka polskiego do 12 maja odbędą się konkursy klasowe, następnie najlepsi uczniowie awansują do konkursu szkolnego. Odbędzie się on 16 maja 2017 o godz. 10.00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku. Jak zwykle życzymy powodzenia i zapraszamy do głębszego zapoznania się z zasadami interpunkcji i ortografii.

Wizyta w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej

Wizyta w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej12.04.2017 uczniowie z klasy Ic i Ia uczestniczyli w zajęciach na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego przeprowadzonych w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Zgorzelcu.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją na temat wypalania traw, palenia się tłuszczu na patelni czy nieszczelnej butli gazowej. Następnie można było zobaczyć prawidłowo zainstalowaną kratka wentylacyjna, symbole przeciwpożarowe, a nawet spalony pokój. Przećwiczono także ewakuację przeciwpożarową. Strażacy pokazali, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu i w jaki sposób zgłosić zdarzenie na nr straży 998.

Biegamy z Wiatrem

Biegamy z Wiatrem Najlepsi biegacze naszej szkoły godnie uczcili pamięć Józefa Wiatrowskiego , znakomitego trenera i wychowawcy młodzieży. W trudnych warunkach pogodowych chłopcy kolejny raz pokazali sportowy charakter i wywalczyli wysokie lokaty. Adam Dolata 4 m. , Jakub Adamowicz 6m. Hubert Wojdak 14m., Michał Miśta 23m., Adam Jakubas 30m, Wiktor Rękas 39m. Sławek Wilga 40m. Oskar Smoleń 50m.

Biegamy z Wiatrem

Biegamy z Wiatrem12 kwietnia 2017 r na wytyczonych trasach na stadionie miejskim w Zgorzelcu odbył się II Bieg Przełajowy im Józefa Wiatrowskiego. Pomimo deszczowej pogody we wszystkich biegach wzięło udział 564 zawodniczek i zawodników. Nie zawiedli również nasi uczniowie , którzy w swoich kategoriach zajęli bardzo dobre miejsca: Wiktoria Woźniak - 4 miejsce, Sara Ilnicka -6 miejsce, Weronika Winiewska- 12 miejsce, Ola Bettin- 16 miejsce, Wiktoria Jarosiewicz- 17 miejsce, Iza Bałec- 23 miejsce oraz Kinga Brzozowska-39.
Bezpośrednio przed startem odbyła się uroczystość nadania imienia stadionowi miejskiemu w Zgorzelcu imieniem Józefa Wiatrowskiego.

LISTA UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

Talentiada 2017

Talentiada 2017Fotorelacja
Relacja filmowa

zmontowana przez uczniów Adema Altunbay i Patryka Kubitzka z ujęć Szymona Magalasa, Adama Bąka i Wiktora Rękasa

Trzeci etap "Germanisty Roku" rozstrzygnięty!

Trzeci etap "Germanisty Roku" rozstrzygnięty!Kolejny etap "Germanisty Roku" za nami. W tym etapie, podobnie jak w poprzednich do uzyskania było dziesięć punktów. W tym miesiącu rywalizujący ze sobą uczniowie mieli za zadanie wykazać się zrozumieniem tekstów pisanych w dwóch zadaniach:
1. Przeczytać tekst i z podanych odpowiedzi wybrać właściwą, zgodną z treścią tekstu.
2. Przeczytać tekst ponownie i na jego podstawie odpowiedzieć na pytania.

Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem: Kacper Wiszniewski (2a), Michał Miśta (3b), Weronika Winiewska (3b) oraz Wiktor Skowyra (3d) uzyskując maksymalną ilość punktów.

Generalna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. Kacper Wiszniewski (2a) - 28 pkt.
2. Michał Miśta (3b) - 27 pkt.
3. Izabela Kucia (3a) - 26 pkt.
4. Alicja Chmielowiec (2a) - 24 pkt.
5. Marcelina Lewińska (3a) - 23 pkt.

Gratulujemy wyników i zapraszamy do dalszej zabawy!

III ETAP ANGLISTY ROKU ZA NAMI

III ETAP ANGLISTY ROKU ZA NAMIKolejny etap Anglisty Roku 2017 za nami, w którym do uzyskania było dziesięć punktów w zadaniach na poziomie podstawowym z przykładowego egzaminu z języka angielskiego.

W tym miesiącu rywalizujący ze sobą uczniowie mieli za zadanie wykazać się zrozumieniem tekstów pisanych w trzech zadaniach:
1. Przeczytać teksty i do każdego dobrać odpowiednie zdanie.
2. Przeczytać teksty i z podanych odpowiedzi wybrać właściwą, zgodną z treścią tekstu.
3. Przeczytać opisy trzech zwierząt i na ich podstawie odpowiedzieć na pytania.

Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem: Sara Ilnicka i Michał Boroń z 3a
uzyskując maksymalną ilość punktów.

Generalna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. Nikola Jesse i Michał Boroń z 3a 26p
2.Michał Drzewiecki z 2a i Patryk Kubitzek z 3a
3. Sara Ilnicka z 3a


Gratuluję wyników i zapraszam do dalszej zabawy!
M. Przekop

"Dzień Marchewki"

"Dzień Marchewki"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterką kolejnego takiego dnia była dzisiaj zdrowa pomarańczowa marchewka. Klasa 3b wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego warzywa. Uczniowie chętnie przynieśli marchewki do szkoły. Po sprawdzeniu ilości marchewek przez komisję 56% społeczności uczniowskiej zjadła marchewkę na zdrowe drugie śniadanie.
Kolejny taki dzień już za miesiąc!
Wygenerowano w sekund: 0.03
960,325 unikalnych wizyt