Akcja "Zapal znicz"

Akcja "Zapal znicz"Jak co roku w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę zniczy. Akcja pod hasłem "Zapal znicz" na stałe wpisała się już w kalendarz szkolnych wydarzeń. Zbiórka corocznie spotyka się z dużym odzewem wśród naszych uczniów - w tym roku zebraliśmy aż 456 zniczy. Akcja ma ogromną wartość wychowawczą, bowiem nie tylko zaszczepia w uczniach lokalny patriotyzm, ale też zachęca do brania bezinteresownego udziału w szlachetnych działaniach.

Zebrane znicze zostaną zapalone przez uczniów i nauczycieli w dniach 30. i 31. października na cmentarzu w Pieńsku. "Światełka pamięci" zapłoną tam na mogiłach żołnierzy, na grobach zapomnianych, a także na grobach zmarłych nauczycieli i uczniów szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!

Szybko płynie czas w przedszkolu!

Szybko płynie czas w przedszkolu!Kolejne wieści od Przedszkolaków!
Mamy juz kolejny miesiąc nauki, nowych doznań 😉 i zabawy za sobą. Odwiedziła nas między innymi tajemnicza postać, która na co dzień mieszka w gabinecie biologicznym (szkieletor). Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się, jakie tajemnice kryje nasze ciało. Oprócz tego mieliśmy kilka lekcji z doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi. 🌡🔭🔬🔮 Dzieci odwiedziły również na lekcji wf klub fitness, gdzie poćwiczyły i poskakały na trampolinach 🐸

Jak widać na załączonych obrazkach - nie nudzimy się tu wcale!!! 😀

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku!

Mamy zdolnych ślązaczków!

Mamy zdolnych ślązaczków!Z przyjemnością zawiadamiamy, że Bartosz Kowalczyk z 7a został zakwalifikowany do kolejnego, powiatowego, etapu zDolnego Ślązaczka 2017/2018 z języka niemieckiego, a jego kolega z klasy- Filip Englard z języka angielskiego.

Życzymy powodzenia i trzymamy dalej kciuki :)

Brawo Michał

Brawo MichałGaleria

26 października 2017r. w Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze, odbyła się Uroczysta Gala wręczania tegorocznych certyfikatów stypendialnych „Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego” dla uzdolnionych uczniów.
Wśród laureatów znalazł się uczeń naszego Gimnazjum – Michał Drzewiecki, uczeń klasy III a Gimnazjum, któremu serdecznie gratulujemy!!.
Certyfikaty własnoręcznie wręczał Przewodniczący Rady Fundacji, Prezydent RP w latach 1995-2005 – Pan Aleksander Kwaśniewski.
Bezpośrednio po uroczystości wręczania Certyfikatów dla uczestników spotkania zaplanowano spektakl Zdrojowego Teatru Animacji – „Chodź na słówko” Maliny Prześlugi w reżyserii Laury Słabińskiej.
W imieniu laureata oraz całej społeczności szkolnej dziękujemy panu Antoniemu Strzelczykowi za okazaną pomoc w pozyskaniu tak cennego wyróżnienia.

zDolny Ślązak - język niemiecki

zDolny Ślązak - język niemieckiW piątek 27. października na drugiej godzinie lekcyjnej jedenastu uczniów przystąpiło do etapu szkolnego konkursu "zDolny Ślązak" z języka niemieckiego. Uczniowie rozwiązywali test online.

Test składał się z 40 pytań z dziedziny gramatyki, leksyki, a także wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Do zdobycia było w sumie 40 pkt. Zadania konkursowe były dość trudne i wykraczały poza program nauczania w gimnazjum.

Najlepiej wypadł uczeń Kacper Wiszniewski z klasy 3a, uzyskując 20 punktów.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w konkursie! 👍😀

A już w listopadzie czeka na was kolejny konkurs. Szczegóły niebawem!

Dzień owocowy

Dzień owocowyNasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterem pierwszego takiego dnia były dzisiaj winogrona.

Uczniowie chętnie przynieśli winogrona do szkoły. Klasy 7a, 2a, 3b oraz 3c zaopatrzone były w winogron w 100%. Również nasi najmłodsi uczniowie nie zawiedli: oddział 0 - 90% oraz klasa 1 - 88%. Łącznie na 165 uczniów obecnych dzisiaj w szkole, aż 134 osoby miały ze sobą winogrona.

Po sprawdzeniu ilości owoców przez komisję 81% społeczności uczniowskiej zjadła winogrona na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc! Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

POŻEGNANIE

Szkoła Podstawowa nr 2 ma już nową stronę internetową, gdzie będą umieszczane wszystkie wiadomości i aktualności. Jej adres to
http://sp2piensk.pl
i tam należy szukać wszelkich informacji i linków. Ta strona zniknie niebawem, a ten NEWS
JEST NEWSEM OSTATNIM

zDolny Ślązaczek z j. niemieckiego

zDolny Ślązaczek z j. angielskiego

zDolny Ślązaczek z j. angielskiego23 października odbył się konkurs zDolny Ślązaczek z języka angielskiego.
Uczniowie z klasy 7a, pod opieką p. M. Przekop, zmagali się z 18 zadaniami online, które musieli rozwiązać w 40 minut na ekranie monitora.

Najwięcej punktów zdobył Filip Englard zdobywając 25 punktów na 30 możliwych.

Gratulujemy wszystkim, którzy przystąpili do tego konkursu, a za Filipa trzymamy kciuki, aby dostali się do etapu powiatowego.

zDolny Ślązak z języka niemieckiego

zDolny Ślązak z języka niemieckiegoUwaga Uczniowie!

Etap szkolny konkursu "zDolny Ślązak" z języka niemieckiego odbędzie się w piątek 27. października 2017 roku o godzinie 8:50 w sali nr 12.

Do konkursu zgłosiło się 12 uczniów - lista w "czytaj więcej".

Prosimy o punktualne przybycie na konkurs!

ZINFO

ZINFOPiszą o nas. Link
Wygenerowano w sekund: 0.06
1,006,486 unikalnych wizyt