Biegamy z Wiatrem

Biegamy z Wiatrem12 kwietnia 2017 r na wytyczonych trasach na stadionie miejskim w Zgorzelcu odbył się II Bieg Przełajowy im Józefa Wiatrowskiego. Pomimo deszczowej pogody we wszystkich biegach wzięło udział 564 zawodniczek i zawodników. Nie zawiedli również nasi uczniowie , którzy w swoich kategoriach zajęli bardzo dobre miejsca: Wiktoria Woźniak - 4 miejsce, Sara Ilnicka -6 miejsce, Weronika Winiewska- 12 miejsce, Ola Bettin- 16 miejsce, Wiktoria Jarosiewicz- 17 miejsce, Iza Bałec- 23 miejsce oraz Kinga Brzozowska-39.
Bezpośrednio przed startem odbyła się uroczystość nadania imienia stadionowi miejskiemu w Zgorzelcu imieniem Józefa Wiatrowskiego.

LISTA UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

Talentiada 2017

Talentiada 2017Fotorelacja
Relacja filmowa

zmontowana przez uczniów Adema Altunbay i Patryka Kubitzka z ujęć Szymona Magalasa, Adama Bąka i Wiktora Rękasa

Trzeci etap "Germanisty Roku" rozstrzygnięty!

Trzeci etap "Germanisty Roku" rozstrzygnięty!Kolejny etap "Germanisty Roku" za nami. W tym etapie, podobnie jak w poprzednich do uzyskania było dziesięć punktów. W tym miesiącu rywalizujący ze sobą uczniowie mieli za zadanie wykazać się zrozumieniem tekstów pisanych w dwóch zadaniach:
1. Przeczytać tekst i z podanych odpowiedzi wybrać właściwą, zgodną z treścią tekstu.
2. Przeczytać tekst ponownie i na jego podstawie odpowiedzieć na pytania.

Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem: Kacper Wiszniewski (2a), Michał Miśta (3b), Weronika Winiewska (3b) oraz Wiktor Skowyra (3d) uzyskując maksymalną ilość punktów.

Generalna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. Kacper Wiszniewski (2a) - 28 pkt.
2. Michał Miśta (3b) - 27 pkt.
3. Izabela Kucia (3a) - 26 pkt.
4. Alicja Chmielowiec (2a) - 24 pkt.
5. Marcelina Lewińska (3a) - 23 pkt.

Gratulujemy wyników i zapraszamy do dalszej zabawy!

III ETAP ANGLISTY ROKU ZA NAMI

III ETAP ANGLISTY ROKU ZA NAMIKolejny etap Anglisty Roku 2017 za nami, w którym do uzyskania było dziesięć punktów w zadaniach na poziomie podstawowym z przykładowego egzaminu z języka angielskiego.

W tym miesiącu rywalizujący ze sobą uczniowie mieli za zadanie wykazać się zrozumieniem tekstów pisanych w trzech zadaniach:
1. Przeczytać teksty i do każdego dobrać odpowiednie zdanie.
2. Przeczytać teksty i z podanych odpowiedzi wybrać właściwą, zgodną z treścią tekstu.
3. Przeczytać opisy trzech zwierząt i na ich podstawie odpowiedzieć na pytania.

Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem: Sara Ilnicka i Michał Boroń z 3a
uzyskując maksymalną ilość punktów.

Generalna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. Nikola Jesse i Michał Boroń z 3a 26p
2.Michał Drzewiecki z 2a i Patryk Kubitzek z 3a
3. Sara Ilnicka z 3a


Gratuluję wyników i zapraszam do dalszej zabawy!
M. Przekop

"Dzień Marchewki"

"Dzień Marchewki"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterką kolejnego takiego dnia była dzisiaj zdrowa pomarańczowa marchewka. Klasa 3b wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego warzywa. Uczniowie chętnie przynieśli marchewki do szkoły. Po sprawdzeniu ilości marchewek przez komisję 56% społeczności uczniowskiej zjadła marchewkę na zdrowe drugie śniadanie.
Kolejny taki dzień już za miesiąc!

Zbiórka karmy dla zwierząt

Zbiórka karmy dla zwierzątJak co roku o tej porze Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę karmy dla zwierząt w Schronisku w Dłużynie Górnej. Akcja ta na stałe wpisała się w kalendarz zbiórek trwających w roku szkolnym.

W tym roku zebraliśmy wspólnie 336 kg karmy. Najwięcej karmy, bo aż 88 kg zebrała klasa 1a. Pod koniec tygodnia karma zostanie zawieziona do schroniska. Nasi czworonożni przyjaciele z pewnością się ucieszą. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!

Lista klas w "Czytaj więcej"!

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Nr2

Jarmark wielkanocny

Jarmark wielkanocnyFundusze zebrane podczas Jarmarku Wielkanocnego - 1313,10 zł - zostaną w całości przeznaczone na zakup książek do naszej biblioteki szkolnej. Chcemy, aby zarówno uczniowie jak i nauczyciele zaproponowali jakie książki warto przeczytać. Tytuły prosimy zgłaszać w bibliotece szkolnej (p. Iwona Błauciak) lub p. Łucji Rogali do piątku 7. kwietnia.

"DIKTATPROFI" - Szkolne Dyktando Języka Niemieckiego

"DIKTATPROFI" - Szkolne Dyktando Języka NiemieckiegoZapraszamy wszystkich chętnych uczniów do konkursu "DIKTATPROFI" - Szkolne Dyktando Języka Niemieckiego, które odbędzie się w poniedziałek 22. maja 2017 r. o godzinie 8:30. Celem konkursu jest podnoszenie umiejętności językowych, a w szczególności poziomu kompetencji w zakresie pisowni w języku niemieckim, rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim oraz wspieranie rozwijania kompetencji językowych uczniów.

Dyktando składać się będzie z dwóch części:

Część 1:
Nauczyciel języka niemieckiego przeprowadzający konkurs odczyta pierwszy tekst dwukrotnie. Zadaniem uczestników będzie wpisanie brakujących wyrazów w tekście, czyli uzupełnienie luk.

Część 2:
Zadaniem uczniów będzie poprawne zapisanie usłyszanego krótszego tekstu w całości. Nauczyciel odczyta ten tekst jeden raz wolno w całości, drugi raz wolno z podziałem na zdania (także z podziałem zdań złożonych) i trzeci raz w całości.

Zapisy chętnych uczniów - pani Małgorzata Feler-Korn (sala nr 11) do 30. kwietnia 2017 r.


Regulamin konkursu w "Czytaj więcej"!

Kaloryczna rywalizacja

Kaloryczna rywalizacja31 marca zakończył się kolejny etap naszej szkolnej kalorycznej rywalizacji, który rozpoczął się 1 listopada 2016 r. Trwał dosyć długo ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. 1 kwietnia zaczynamy nową rywalizację.
Zwycięzcy poprzedniej edycji - M. Drzewiecki, M. Szczepański i M. Piasek. Gratulujemy wyników i zachęcamy wszystkich do zapisów pod tym linkiem.
Wygenerowano w sekund: 0.05
940,455 unikalnych wizyt