Dyktando Języka Niemieckiego

Dyktando Języka NiemieckiegoUwaga Uczniowie!
Dyktando Języka Niemieckiego odbędzie się w poniedziałek 22 maja o godzinie 8:15 na małej sali gimnastycznej. Proszę o punktualne przybycie, gdyż na początku odbędzie się losowanie miejsc dla uczestników.

Organizator Dyktanda: Małgorzata Feler-Korn

Lekkoatletki na podium

Lekkoatletki na podiumPodczas Gimnazjady LA dobrą formę zaprezentowały nasze lekkoatletki plasując się na trzecim stopniu podium tuż za szkołami zgorzeleckimi. Indywidualnie medale wywalczyły: Nina Rzeźniczak- I miejsce oszczep 29,79 (rekord szkoły), Monika Majda-II miejsce kula 9,37, Iza Bałec- II miejsce dal 4,38, Magda Wróbel- III miejsce dysk 24,62, Wiktoria Woźniak- III miejsce 600m 1:54,68 oraz sztafeta szwedzka- III miejsce w składzie Asia Kowalska, Nikola Kosmecka, Iza Bałec, Sara Ilnicka. Wartościowe wyniki dla drużynowej punktacji uzyskały również: Weronika Winiewska -IV miejsce oszczep, Kinga Brzozowska- IV miejsce 1000m, 4x100 Liwia Marszał, Justyna Protas, Emilia Bettin,Ola Bettin- IV miejsce , Sara Ilnicka-V miejsce 300m, Ola Bettin- V miejsce 100m, , Nikola Kosmecka- V miejsce dal, Natalia Gudyka- V miejsce 600m, Liwia Marszał- VI miejsce 100m, Justyna Protas- VII miejsce 300m, Ola Skadorwa- VIII miejsce 1000m, Wiktoria Bździuch- VIII miejsce kula, Natalia Kipiniak- VIII miejsce dysk oraz Patrycja Piasecka, Julia Bałec i Ewa Balcerzak.

Konkurs Ortograficzny

Konkurs Ortograficzny 16 maja 2017 roku o godz. 10.00 odbył się już 4. Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza dla gimnazjalistów. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas zmierzyli się z tekstem ortograficzno - interpunkcyjnym w Euroregionalny Centrum Kultury i Komunikacji. Treść dyktanda przysporzyła uczniom sporo trudności, jedną z nich była łączna i rozłączna pisownia wyrazów takich jak: nie największej, nieopodal, można by, z lewa, w ogóle, po prostu, poza tym, na razie, dookoła, w poprzek, nieszeroki, na niedługo, wtem, niezbyt, niegdysiejszy, wokół. To tylko niektóre wyrazy sprawiające trudności ortograficzne. Znacznie lepiej uczniowie poradzili sobie z pisownią wyrazów z: "rz, ż, h, ch, ó, u". Oto zwycięzcy: III miejsce - Alicja Domowicz - 3A, Kinga Brzozowska - 2B, II miejsce - Wiktoria Rybaczuk - 3A, I miejsce - Michał Drzewiecki - 2A. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
UWAGA! W "czytaj dalej" poniżej można znaleźć całą treść dyktanda! Można się z nim zmierzyć.
FOTORELACJA

Pokaz siły lekkoatletów

Pokaz siły lekkoatletówBardzo dobre wyniki uzyskali nasi sportowcy podczas Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja chłopców wywalczyła 8 medali: 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Dzięki postawie całej drużyny po raz pierwszy stanęliśmy na najwyższym stopniu podium pokonując 13 drużyn lekkoatletycznych z powiatu w tym bardzo silne reprezentacje z gimnazjum nr 1 i 2 ze Zgorzelca. Wyniki:
Adam Jakubas I m. w skoku w dal - 5,75m
Dominik Jarosz Im. w pchnięciu kulą- 12,15m
Marcin Martela Im. -w biegu na 100m-12,03s
Jakub Adamowicz Im. w biegu na 2000m- 7:00,0s
Wiktor Rękas IIm.w skoku wzwyż- 165cm
Mateusz Tkaczyk IIm w rzucie dyskiem- 40,13m
W.Rękas, M. Martela, A. Jakubas. H. Wojdak IIIm. w zstafecie 4x100m- 0,48s.
P.Jaworski. H. Wojdak, M.Miśta, A.Dolata IIIm. w sztafecie szwedzkiej-2:13,5s
A.Dolata IV m w biegu na 300m-0:40,3s, M. Miśta IV m. w skoku wdal-5,20m, Sz. Kloc Vm. w skoku w dal- 5,03m, M. Kiełbowicz IVm w rzucie oszczepem-38,30m, M. Daśko VIIm. w rzucie oszczepem-35,00m, P.Jaworski VIm w rzucie dyskiem- 31,00m, O.Smoleń VIIIm w pchnięciu kulą- 10,40m, P, Chmurzyński VIIm. W pchnięciu kulą-10,50m.Ponadto startowali M. Szczepański , D.Kurtycz,G. Bettin, J.Naskręcki. F.Szupieńko, P.Jachura, S.Wilga.

"Dzień Pomidora"

"Dzień Pomidora"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterem przedostatniego takiego dnia był dzisiaj zdrowy czerwony pomidor. Klasa 3c wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego warzywa. Uczniowie chętnie przynieśli pomidory do szkoły. Po sprawdzeniu ilości pomidorów przez komisję 47% społeczności uczniowskiej zjadła pomidora na zdrowe drugie śniadanie.

Kolejny i ostatni taki dzień już za tydzień (22.05), a będzie to "Dzień Rzodkiewki"!

Podsumowanie akcji "Dni Owocowo-Warzywne" odbędzie się 26 maja.

Czwarty etap "Anglisty Roku"

Czwarty etap "Anglisty Roku"Za nami przedostatni etap Anglisty Roku.

W tym zmaganiu uczniowie mieli za zadanie rozpoznać odpowiednie struktury gramatyczne i zaznaczyć prawidłową odpowiedź. Test był na poziomie zaawansowanym, dlatego też tylko jednej osobie udało się odpowiedzieć bezbłędnie na wszystkie pytania.

Maksymalną ilość punktów zdobył Michał Boroń z 3a- 10p.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
1. Michał Boroń z 3a (34p)
2. Nikola Jesse i Szymon Macudziński z 3a (32p)
3. Patryk Kubitzek z 3a (31p)

4. Michał Drzewiecki z 2a (30p)
5. Sara Ilnicka z 3a i Wiktoria Hinc z 3d (28p)

Gratuluję i życzę powodzenia w następnym etapie, którym będzie dyktando.
Opiekun konkursu: M. Przekop

Czwarty etap "Germanisty Roku" za nami!

Czwarty etap "Germanisty Roku" za nami!W kwietniu odbył się czwarty przedostatni etap konkursu "Germanista Roku". Uczniowie zmagali się tym razem z opisem obrazka w języku niemieckim. Celem opisu było prawidłowe wykorzystanie zwrotów leksykalnych oraz umiejętność budowania zdań prostych. Do zdobycia było jak w każdym etapie 10 punktów.

Z zadaniem tym najlepiej poradzili sobie: Oliwer Urbaniak (kl. 2a), Kacper Wiszniewski (kl. 2a), Izabela Kucia (kl.3a), Wiktoria Rybaczuk (kl. 3a), Michał Miśta (kl. 3b) uzyskując maksymalną ilość punktów.

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie przedstawia się następująco:
1. Kacper Wiszniewski (2a) - 38 pkt.
2. Michał Miśta (3b) - 37 pkt.
3. Izabela Kucia (3a) - 36 pkt.
4. Alicja Chmielowiec (2a) - 33 pkt.
5. Jakub Wajda (3a) - 32,5 pkt.

Ostatni piąty etap konkursu już w maju!


Apel: `KONSTYTUCJA 3-GO MAJA`

Dyktando o Pióro Burmistrza

Dyktando o Pióro BurmistrzaPrzed nami kolejny, już trzeci, etap Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza Pieńska, pana Jana Magdy. Najpierw na lekcjach języka polskiego do 12 maja odbędą się konkursy klasowe, następnie najlepsi uczniowie awansują do konkursu szkolnego. Odbędzie się on 16 maja 2017 o godz. 10.00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku. Jak zwykle życzymy powodzenia i zapraszamy do głębszego zapoznania się z zasadami interpunkcji i ortografii.

Wizyta w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej

Wizyta w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej12.04.2017 uczniowie z klasy Ic i Ia uczestniczyli w zajęciach na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego przeprowadzonych w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Zgorzelcu.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją na temat wypalania traw, palenia się tłuszczu na patelni czy nieszczelnej butli gazowej. Następnie można było zobaczyć prawidłowo zainstalowaną kratka wentylacyjna, symbole przeciwpożarowe, a nawet spalony pokój. Przećwiczono także ewakuację przeciwpożarową. Strażacy pokazali, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu i w jaki sposób zgłosić zdarzenie na nr straży 998.

Biegamy z Wiatrem

Biegamy z Wiatrem Najlepsi biegacze naszej szkoły godnie uczcili pamięć Józefa Wiatrowskiego , znakomitego trenera i wychowawcy młodzieży. W trudnych warunkach pogodowych chłopcy kolejny raz pokazali sportowy charakter i wywalczyli wysokie lokaty. Adam Dolata 4 m. , Jakub Adamowicz 6m. Hubert Wojdak 14m., Michał Miśta 23m., Adam Jakubas 30m, Wiktor Rękas 39m. Sławek Wilga 40m. Oskar Smoleń 50m.
Wygenerowano w sekund: 0.04
940,457 unikalnych wizyt