Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości Galeria.
Relacja filmowa

Dnia 10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami apelu byli uczniowie klasy siódmej wraz z uczniami gimnazjum.

Nie zawiedli nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej, którzy również włączyli się i przygotowali montaż słowno - muzyczny. Piękne pieśni patriotyczne zostały wykonane przez zespół szkolny Nutki Song. Cała społeczność szkolna ubrana na galowo wspólnie obchodziła to nasze, najważniejsze święto narodowe.

Po zakończeniu części patriotycznej , zaproszony gość specjalny Pan Antoni Strzelczyk wręczył uczniowi naszej szkoły Michałowi Drzewieckiemu stypendium Fundacji Jerzego Szmajdzińskiego.

W tym dniu zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsca w konkursie interdyscyplinarnym "zDolny Ślązaczek" z języka niemieckiego - Bartosz Kowalczyk a z języka angielskiego- Filip Englard. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkolę w etapie powiatowym. BRAWO!

Brawa należą sie również sportowcom, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych w piłce siatkowej w Zawidowie oraz zdobyli miejsca na podium - chłopcy pierwsze miejsce a dziewczyny drugie w turnieju o puchar dyrektora szkoły w Zawidowie.
Dziewczęta również za udział w Finale Wojewódzkim Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Brawo ! Brawo ! Brawo !

Turniej Siatkówki w Zawidowie

Turniej Siatkówki w ZawidowieDrużyna siatkarek zajęła II miejsce w VII Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zawidowie.
Skład zespołu: Kinga Brzozowska, Nina Rzeźniczak, Nikola Kosmecka, Oliwia Wolna, Emilia Bettin, Joanna Kowalska, Wiktoria Bździuch, Natalia Kipiniak
wyniki :
SP 2 Zgorzelec-SP 2 Pieńsk 0:2
SP Zawidów-SP Jerzmanki 2:0
SP 2 Pieńsk - SP Jerzmanki 2:0
SP Jerzmanki - SP 2 Zgorzelec 0:2
SP 2 Zgorzelec- SP Zawidów 0:2
SP 2 Pieńsk - SP Zawidów 1:1
O zwycięstwie zdecydowała różnica małych punktów na korzyść zespołu z Zawidowa.
I SP Zawidów
II SP 2 Pieńsk
III SP Jerzmanki
IV SP 2 Zgorzelec

I miejsce siatkarzy w Zawidowie

I miejsce siatkarzy w ZawidowieDrużyna siatkarzy zajęła I miejsce w VII Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zawidowie.
wyniki :
SP 2 Zgorzelec-SP 2 Pieńsk 0:2
SP Zawidów-SP Jerzmanki 0:2
SP 2 Pieńsk - SP 2 Zgorzelec 2:0
SP Jerzmanki - SP 2 Zgorzelec 2:0
SP 2 Zgorzelec- SP Zawidów 2:0
SP 2 Pieńsk - SP Jerzmanki 1:1

I SP 2 Pieńsk
II SP Jerzmanki
III SP 2 Zgorzelec
IV SP Zawidów
Pieńsk w składzie : Jakub Adamowicz, Sławek Wilga, Seweryn Ligęza, Radek Filkos, Patryk Chmurzyński, Patryk Jachura, Damian Małecki ,Mateusz Bęczarski
Gratulacje dla chłopaków za ambitną sportową walkę.

zDolny Ślązak z języka angielskiego- etap szkolny

zDolny Ślązak z języka angielskiego- etap szkolnyW środę 08. listopada odbyła się ostatnia część konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka angielskiego.

Najwięcej punktów zdobył Hubert Waszak z 2a- 23p.

Serdecznie gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do kolejnego, powiatowego, etapu! :)

II ETAP KONKURSU "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI"- JÓZEF PIŁSUDSKI

II ETAP KONKURSU "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI"- JÓZEF PIŁSUDSKIDnia 21 listopada ( wtorek ) o godzinie 7:30 w sali nr 4 odbędzie się II etap konkursu " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI". Przedmiotem zmagań w drugim konkursie będzie znajomość życiorysu. działalności i dokonań WIELKIEGO POLAKA - JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO. Wszystkich uczestników I etapu oraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w rywalizacji.

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaZapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w IV Olimpiadzie Geograficznej dla uczniów dolnośląskich szkół podstawowych. Etap szkolny odbędzie się w dniu 7 grudnia 2017. Obejmuje on następujące treści programowe:
1. geografia fizyczna ogólna (wybrane zagadnienia geografii fizycznej),
2. kartografia (mapa – umiejętności czytania, interpretacji i posługiwania się mapą),
3. geografia astronomiczna (Kształt, ruchy Ziemi i ich następstwa).
Chętni mogą zgłaszać się do 30 listopada do opiekuna konkursu.
Opiekun konkursu - Jadwiga Sikorska

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości10 listopada 2017 roku na 5 godzinie lekcyjnej na hali sportowej odbędzie się apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy. Organizatorzy


Uczniowie w tym dniu przychodzą na galowo!

GIMNAZJALNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

GIMNAZJALNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ23 listopada w Domu Kultury w Pieńsku odbędzie się IV edycja GIMNAZJALNEGO KONKURSU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. W tym roku szkolnym w konkursie będą już uczestniczyć klasy szkoły podstawowej. Klasa VII wystąpi wraz z klasami gimnazjalnymi, natomiast „zerówka” i klasa I wystąpią w oddzielnej kategorii.
Wszystkie klasy przygotowują co najmniej jeden utwór( najwyżej dwa) o tematyce patriotycznej. Mile widziane utwory współczesne{ „ Biały krzyż”, „ Ojczyzna”, „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „ Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „ Mury”, „ Solidarność” M. Grechuty lub inne}. Utwory nie mogą się powtarzać, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń, których wychowawcy dokonują u p. Sylwii Jarosz. Podkłady muzyczne każda klasa organizuje sobie we własnym zakresie. Pomocą służy p. Jerzy Błauciak. W występie każdej klasy powinna wziąć udział przynajmniej sześcioosobowa grupa uczniów w strojach tematycznie związanych z wykonywanym utworem lub z emblematami symbolizującymi patriotyzm{ biało-czerwone wstążki, kotyliony, orły, flagi itp.}. Dopuszcza się wykonanie drugiego utworu przez solistę albo duet z każdej klasy. Występy takie będą oddzielnie oceniane. Zgłoszeń proszę dokonywać najpóźniej do 20 listopada. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wychowawcy konsultują się z p. Jerzym Błauciakiem.

Konkurs o krajach niemieckojęzycznych - etap I

Konkurs o krajach niemieckojęzycznych - etap IZapraszamy wszystkich chętnych uczniów do uczestnictwa w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz poszerzanie wiadomości o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Konkurs odbędzię się w dwóch etapach: etap pierwszy (pytania zamknięte): poniedziałek 27.11 o godzinie 10:40 oraz etap drugi (pytania otwarte) w lutym.

Zapisy do konkursu: sala nr 11. Zapraszamy serdecznie!

Pierwszy Etap Konkursu " Wielcy Polacy - Wielcy Patrioci" ( Tadeusz Kościuszko )

NewsyDnia 31.10.2017r. odbył się pierwszy etap konkursu " Wielcy Polacy - Wielcy Patrioci ".Nadrzędnym celem serii konkursów o WIELKICH POLAKACH jest kształtowanie patriotyzmu wśród młodzieży w oparciu o wybitne wzorce osobowe oraz szerzenie wiedzy o wielkich polskich patriotach. Adresatami konkursu są wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im.o.M.Tomaszka w Pieńsku. Konkursy będą się odbywały cyklicznie, co miesiąc, do końca roku szkolnego 2017/2018. Tematem comiesięcznych zmagań będzie znajomość życiorysów, działalności patriotycznej i dokonań wskazanych Polaków - Patriotów. Zwycięzcą zmagań zostanie uczeń, który uzyska najwyższą ilość punktów we wszystkich 9 etapach rywalizacji.

Wyniki 1 etapu konkursu: 1. miejsce - K.Wiszniewski kl. 3 a- 12 p.
2. miejsce - M.Drzewiecki. kl. 3 a- 10,5 p.
3. miejsce - S. Kędzior. kl. 3 c- 10 p.
4. miejsce - Sz. Kloc. kl. 2 a- 8 p.
5. miejsce - B. Kowalczyk. kl. 7 - 7,5 p.

W pierwszym etapie udział wzięło 12 uczniów.

Drugie zajęcia na basenie

Drugie zajęcia na basenieZdjęcia

Kolejne zajęcia 7a i 2b na basenie w Osiecznicy. Nasi uczniowie pod opieką instruktorów poznają techniki pływackie. Połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,006,487 unikalnych wizyt