Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że uczennica klasy 1a - Julia Jarosz otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Nasze płazy i gady" organizowanym przez Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu.
Bardzo gratulujemy Julii sukcesu.
Opiekun - D. Dominiczak

Komunikat o lakierowaniu zębów

Komunikat o lakierowaniu zębów

„Poliglota jest wśród nas 2017”

„Poliglota jest wśród nas 2017”W ubiegłym tygodniu troje naszych gimnazjalistów ( Izabela Kucia, Szymon Macudziński oraz Nikola Jesse) skorzystało z zaproszenia Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu i wzięło udział w Powiatowym Konkursie Językowym „Poliglota jest wśród nas 2017”. Konkurs miał na celu „wyłapanie” lingwistycznych talentów w naszym powiecie. Składał się z dwóch części – pierwsza to test obejmujący wiadomości z trzech języków: polskiego, angielskiego oraz niemieckiego.; część druga to rozgrywka na zasadzie „Jeden z dziesięciu” – przygotowane przez organizatorów pytania należało zadawać swoim przeciwnikom z innych szkół. Dzięki aktywnemu udziałowi Izy i Szymona znaleźliśmy się w czołówce!

SUKCES PODCZAS MAŁEGO FESTIWALU JĘZYKÓW OBCYCH W WĘGLIŃCU

SUKCES PODCZAS MAŁEGO FESTIWALU JĘZYKÓW OBCYCH W WĘGLIŃCU02 czerwca grupa zdolnych językowo uczniów pod opieką p. M. Przekop i p. I. Błauciak pojechała do Węglińca na Mały Festiwal Języków Obcych aby zmierzyć się w konkursach językowych: j. angielskiego (konkurs leksykalno-gramatyczny i wiedzy o krajach anglojęzycznych) i j. niemieckiego (konkurs leksykalno-gramatyczny) oraz podczas występów wokalno-tanecznych.

Bezkonkurencyjnym okazał się MAKSYM KOZAR z klasy 2a, który zdobył I miejsce w tym powiatowym turnieju pokonując rywali z gimnazjum łużyckiego, gimnazjum nr 1 i 2, gimnazjum w Ruszowie oraz gospodarzy.

Ponadto, wyróżnienie w postaci książki i dyplomu otrzymała również Julia Grzeszczuk z klasy 3a za konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych.
Dostrzeżony został również talent wokalny Sary Ilnickiej i Euniki Nowickiej oraz popis taneczny Nikoli Jesse, który zrobił na jury wrażenie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję a zwycięzcom i wyróżnionym gratuluję i życzę kolejnych sukcesów językowych!

Opiekun grupy: Marta Przekop

Komunikat

Dyrektor Gimnazjum im.O.M.Tomaszka w Pieńsku
serdecznie zaprasza wszystkich rodziców dzieci,
które od 01 września 2017r. będą uczęszczały
do klas „O” i „1” Szkoły Podstawowej nr 2
na zebrania organizacyjne, które odbędą się w terminach:
Dla rodziców klasy „O”
06 czerwca 2017r (wtorek) o godz. 17.00 w Gimnazjum
Dla rodziców klasy „1”
12 czerwca 2017 (poniedziałek) o godz. 17.00 w Gimnazjum.

UAKTUALNIONE DRUGI RAZ LISTY KLAS 0, 1 I 7

Zdrowy Pieńsk

Zdrowy PieńskPod tym hasłem 26 maja odbył się na Placu Wolności festyn przygotowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Impreza była zwieńczeniem dwóch dużych projektów realizowanych w gimnazjum od września do maja: "Trzymaj formę" i "Czas na zdrowie". Nasi uczniowie od dawna próbują zdrowo żyć biorąc udział w "Dniach owocowo - o warzywnych" czy "Obozach sportowych". Teraz postanowili zachęcić do tego mieszkańców Pieńska.
Festyn był okazją do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu, integracji młodszych i starszych przy wspólnych treningach oraz motywacją do zmiany nawyków żywieniowych po degustacji zdrowych soków owocowych, warzywnych sałatek czy roślinnych past.
Gościem specjalnym festynu był zespół "Lasowianie", który nie tylko pięknie zagrał i zaśpiewał, ale promował zdrowie poprzez przygotowane przez siebie jedzenie ekologiczne.

Zdjęcia
Filmowa relacja, montaż: Iza Kucia i Ola Guzowska

Całoroczny konkurs "Super Klasa" zakończony!

Całoroczny konkurs "Super Klasa" zakończony!Całoroczny konkurs "Super Klasa" na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń szkolnych i wzbudza wielkie emocje. Klasy rywalizują o ten zaszczytny tytuł od września do maja, realizując przydzielone zadania. Przez dziewięć miesięcy zbierano skrupulatnie baterie i zakrętki. Uczniowie dbali o wystrój gabinetów, pielęgnowali rośliny w klasie oraz wykonywali gazetki okolicznościowe. Zadania dodatkowe na każdy miesiąc determinowane były aktualnymi potrzebami Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w tym konkursie. Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

Zaszczytne miejsca na podium zdobyły następujące oddziały:
miejsce 1. - klasa 1a (598 pkt.) - nagroda 200 zł
miejsce 2. - klasa 2b (512,5 pkt.) - nagroda 100 zł
miejsce 3. - klasa 3c (492 pkt.) - nagroda 100 zł

Tuż za podium znalazły się:
miejsce 4. - klasa 3b (489,5 pkt.) - nagroda 50 zł
miejsce 5. - klasa 1b (422,5 pkt.) - nagroda - 50 zł

Wszystkim klasom oraz ich wychowawcom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dalsze miejsca w "czytaj więcej".

Siatkarze Plażowi Najlepsi w Powiecie

Siatkarze Plażowi Najlepsi w PowiecieDrużyna siatkarzy w składzie: Adam Jakubas, Adam Dolata, Maciej Kiełbowicz i Maciej Daśko wygrała Turniej o Mistrzostwo Powiatu w Siatkówce Plażowej. Teraz chłopcy będą szykować formę na zawody strefowe podczas obozu sportowego w Międzywodziu.

Mistrzostwo powiatu w Siatkówce Plażowej

Mistrzostwo powiatu w Siatkówce PlażowejZa nami rozgrywki powiatowe w plażowej piłce siatkowej szkół gimnazjalnych, które odbyły się 22.05.2017r. na boiskach ZSZiL w Zgorzelcu. Zespół w składzie Kinga Brzozowska, Sara Ilnicka i Nina Rzeźniczak wygrał wszystkie mecze pokonując Gimnazjum nr 2 ze Zgorzelca, Gimnazjum z Zawidowa oraz Gimnazjum z Jerzmanek.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- Gimnazjum Pieńsk
II miejsce- Gimnazjum nr Zgorzelec
III miejsce- Gimnazjum Jerzmanki
Mistrzynie będą reprezentowały nasz powiat w zawodach strefowych, które odbędą się 12 czerwca 2017 r w Bolesławcu. Życzymy powodzenia!!!

Znamy zwycięzcę Anglisty Roku 2017

Znamy zwycięzcę Anglisty Roku 2017W maju odbył się ostatni etap ANGLISTY ROKU 2017.

W tym konkursie uczniowie mieli za zadanie na podstawie jednego angielskiego wyrazu utworzyć pytanie lub odpowiedź na pytanie będącą typową reakcją językową. Do zdobycia było jak w każdym etapie 10 punktów. Do zdobycia w całym konkursie (składającego się z 5 etapów) było 50 punktów.

Z zadaniem tym najlepiej poradzili sobie: Szymon Macudziński i Nikola Jesse z 3a zdobywając maksymalną ilość punktów.

Zaszczytny tytuł ANGLISTY ROKU 2017 zdobyli ex aequo: NIKOLA JESSE I SZYMON MACUDZIŃSKI Z 3a

vice Anglistą Roku 2017 został Patryk Kubitzek z 3a
vice vice Anglistą Roku 2017 został Michał Boroń z 3a

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów już w szkole średniej!

JUŻ W PIĄTEK

Wygenerowano w sekund: 0.03
960,344 unikalnych wizyt