Mecz lekkoatletyczny w Jabloncu n/N

Mecz lekkoatletyczny w Jabloncu n/N 25.11.w Jabloncu n/N (Czechy) odbył się Międzynarodowy Mecz Lekkoatletyczny . W zawodach dobrą formę zaprezentowali nasi uczniowie. Jakub Adamowicz zajął II miejsce w biegu na 800m z wynikiem 2:10,80s i ustanowił nowy rekord szkoły (stary rekord 2:14,0 należał do Wojtka Łuczaka.). Dominik Jarosz poprawił rekord szkoły w pchnięciu kulą 4kg. z wynikiem 13,80m i zajął w konkursie II miejsce. Jakub Grzywacz- kula 12,83-III miejsce. Bardzo dobry wynik w biegu na 800m uzyskała Wiktoria Woźniak - 2:38,80s. IVm. i nowy rekord szkoły. Iza Bałec w biegu na 60m-8,98s. Natalia Kipiniak w kuli -8,29m.

Dzień Misia

Wyniki z konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych

Wyniki z konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych23 listopada osiemnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Pytania dotyczyły kultury, geografii czy historii tych krajów. Maksymalnie można było uzyskać 45 punktów.

Najwięcej punktów zdobyli:
1. Adam Bukiel z 2a i Michał Drzewiecki z 3a

Pozostałe osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu wg liczby punktów:

2. Szymon Kloc z 2a
3.Weronika Borek i Kaja Nawrocka z 3a
4. Hubert Waszak z 2a
5. Norbert Miciak z 2a
6. Oliwer Urbaniak z 3a
7. Konrad Pająk z 2a


Gratulujemy a kolejny etap w lutym!
M. Przekop

Koncert zaduszkowy w Szkole Muzycznej w Zgorzelcu

Koncert zaduszkowy w Szkole Muzycznej w ZgorzelcuWe wtorek 21 listopada uczniowie uczęszczający na zajęcia artystyczne muzyczne uczestniczyli wraz z prowadzącym- p. Jerzym Błauciakiem w koncercie zaduszkowym, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Zgorzelcu. Koncert ten był poświęcony pamięci tych nauczycieli i pracowników Szkoły Muzycznej, którzy już odeszli. Przepiękne- melancholijne, pełne zadumy utwory wykonywane zarówno przez młodzież jak i nauczycieli pozwoliły chociaż na chwilę oderwać się od codziennego zgiełku i zabiegania.

IV KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ 2017

IV KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ 2017
23 listopada 2017 w Euroregionalnym Centrum Kultury w Pieńsku odbył się IV Gimnazjalny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział wszystkie klasy Gimnazjum oraz „ zerówka” , klasa I i klasa VII Szkoły Podstawowej nr 2 im Ojca Michała Tomaszka. Dzieci i młodzież przygotowały się do tego konkursu bardzo rzetelnie. Widać było niesamowite zaangażowanie zarówno uczniów jak i nauczycieli. Z roku na rok poziom tej imprezy jest coraz wyższy. Wykonywane utwory wymagają żmudnych prób i kunsztu muzycznego. Najważniejszym jest jednak namacalny patriotyzm tych młodych ludzi. W wielkim skrócie można powiedzieć, że trzeba bardzo kochać swoją ojczyznę- Polskę, by z takim zaangażowaniem i szacunkiem śpiewać zarówno o jej historii jak też teraźniejszości. Na Konkurs przybyło wielu zaproszonych gości oraz mieszkańców Pieńska i okolicznych miejscowości- w tym rodziców, dziadków i rodzeństwo młodych artystów.
Galeria

Wyniki II etapu konkursu " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI " - JÓZEF PIŁSUDSKI

Wyniki II etapu konkursu " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI " - JÓZEF PIŁSUDSKI Dnia 21.11.2017 r. odbył się II etap konkursu " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI ". Przedmiotem zmagań w II etapie była znajomość życiorysu i dokonań Józefa Piłsudskiego.
WYNIKI II ETAPU: 1 MIEJSCE M. Drzewiecki kl. 3 a - 11,5 pkt. , 2 MIEJSCE Sz. Kloc kl. 2 a - 9,5 pkt. , 3 MIEJSCE P. Tysowska kl. 2 a - 9 pkt. , 3 MIEJSCE K. Wiszniewski kl. 3 a - 9 pkt. , 4 MIEJSCE K. Nawrocka kl. 3 a - 8 pkt. , 4. MIEJSCE P.Pająk kl. 2 a - 8 pkt. GRATULACJE !!!

Konkurs na kartkę świąteczną!

Konkurs na kartkę świąteczną!Zapraszamy uczniów oddziału 0 oraz klasy 1 do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną. 🎅🏻 ❄️ ⛄️

Najładniejsze prace wysłane zostaną w daleki świat i zaadresowane będą do samej Królowej Elżbiety! Być może nawet Królowa raczy nam odpisać! Bardzo liczymy na jej odpowiedź!!! 👑 🇬🇧 👸🏼 💂‍♀️

Trzy najciekawsze i najładniejsze prace zostaną nagrodzone!

Na kartki czekamy do 30. listopada. Kartki powinny być wykonane samodzielnie i mieć format A4.

Organizator akcji: Łucja Rogala

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach ZjednoczonychJuż w ten czwartek na 2 lekcji w sali nr 6 odbędzie się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 1 etapie konkursu, w którym należy wykazać się znajomością historii, geografii i kultury tych krajów anglojęzycznych. Dziesiątka najlepszych zmierzy się w drugim etapie konkursu i wyłoni najlepszego znawcę tych krajów.

Organizator: Marta Przekop

Dzień Pluszowego Misia!

Dzień Pluszowego Misia!"Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty,
miś jest gruby jak ta kula,
misia zawsze się przytula!"


Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy z nas posiada, bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w piątek 24. listopada na wszystkich uczniów naszej szkoły czekać będą fantastyczne niespodzianki:

- Kino Miś (seans bajek i filmów o misiach wyświetlany na przerwach),
- Misiowata Foto Budka,
- Foto-Misie,
- Miś spełniający życzenia ( naklejanie karteczek z życzeniami na brzuszku misia)
- warsztaty kreatywnie plastyczne na szkolnym korytarzu ,,Mój własnoręcznie wykonany miś".

W tym dniu przynosimy ze sobą, lub sami przebieramy się za misia!


Najbardziej zaangażowana klasa otrzyma nagrody👍😀🙉🐵

Organizatorzy akcji: Sylwia Jarosz, Marzena Polnicka

Dyskoteka andrzejkowa!

Dyskoteka andrzejkowa!Uwaga Uczniowie!

W piątek 24. listopada odbędzie się DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA!!!

Bawimy się od 16:00 do 19:00. Liczymy na Wasze liczne przybycie!

Dobra zabawa gwarantowana!

💃🏼🕺🏼😀🔈👍🎶🎊💿🎧🎷🎤🎸💃🏼🕺🏼

Dzień Banana

Dzień BananaNasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterem drugiego takiego dnia był dzisiaj banan.

Uczniowie chętnie przynieśli banany do szkoły. Klasy 0, 1, 7a, 2c, 3b oraz 3c zaopatrzone były w banany w 100%. Łącznie na 138 uczniów obecnych dzisiaj w szkole, aż 123 osoby miały ze sobą banany.

Po sprawdzeniu ilości owoców przez komisję 89% społeczności uczniowskiej zjadła banana na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc!

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,006,484 unikalnych wizyt