Zdrowy Pieńsk

Zdrowy PieńskPod tym hasłem 26 maja odbył się na Placu Wolności festyn przygotowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Impreza była zwieńczeniem dwóch dużych projektów realizowanych w gimnazjum od września do maja: "Trzymaj formę" i "Czas na zdrowie". Nasi uczniowie od dawna próbują zdrowo żyć biorąc udział w "Dniach owocowo - o warzywnych" czy "Obozach sportowych". Teraz postanowili zachęcić do tego mieszkańców Pieńska.
Festyn był okazją do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu, integracji młodszych i starszych przy wspólnych treningach oraz motywacją do zmiany nawyków żywieniowych po degustacji zdrowych soków owocowych, warzywnych sałatek czy roślinnych past.
Gościem specjalnym festynu był zespół "Lasowianie", który nie tylko pięknie zagrał i zaśpiewał, ale promował zdrowie poprzez przygotowane przez siebie jedzenie ekologiczne.

Zdjęcia
Filmowa relacja, montaż: Iza Kucia i Ola Guzowska

Całoroczny konkurs "Super Klasa" zakończony!

Całoroczny konkurs "Super Klasa" zakończony!Całoroczny konkurs "Super Klasa" na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń szkolnych i wzbudza wielkie emocje. Klasy rywalizują o ten zaszczytny tytuł od września do maja, realizując przydzielone zadania. Przez dziewięć miesięcy zbierano skrupulatnie baterie i zakrętki. Uczniowie dbali o wystrój gabinetów, pielęgnowali rośliny w klasie oraz wykonywali gazetki okolicznościowe. Zadania dodatkowe na każdy miesiąc determinowane były aktualnymi potrzebami Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w tym konkursie. Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

Zaszczytne miejsca na podium zdobyły następujące oddziały:
miejsce 1. - klasa 1a (598 pkt.) - nagroda 200 zł
miejsce 2. - klasa 2b (512,5 pkt.) - nagroda 100 zł
miejsce 3. - klasa 3c (492 pkt.) - nagroda 100 zł

Tuż za podium znalazły się:
miejsce 4. - klasa 3b (489,5 pkt.) - nagroda 50 zł
miejsce 5. - klasa 1b (422,5 pkt.) - nagroda - 50 zł

Wszystkim klasom oraz ich wychowawcom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dalsze miejsca w "czytaj więcej".

Siatkarze Plażowi Najlepsi w Powiecie

Siatkarze Plażowi Najlepsi w PowiecieDrużyna siatkarzy w składzie: Adam Jakubas, Adam Dolata, Maciej Kiełbowicz i Maciej Daśko wygrała Turniej o Mistrzostwo Powiatu w Siatkówce Plażowej. Teraz chłopcy będą szykować formę na zawody strefowe podczas obozu sportowego w Międzywodziu.

Mistrzostwo powiatu w Siatkówce Plażowej

Mistrzostwo powiatu w Siatkówce PlażowejZa nami rozgrywki powiatowe w plażowej piłce siatkowej szkół gimnazjalnych, które odbyły się 22.05.2017r. na boiskach ZSZiL w Zgorzelcu. Zespół w składzie Kinga Brzozowska, Sara Ilnicka i Nina Rzeźniczak wygrał wszystkie mecze pokonując Gimnazjum nr 2 ze Zgorzelca, Gimnazjum z Zawidowa oraz Gimnazjum z Jerzmanek.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- Gimnazjum Pieńsk
II miejsce- Gimnazjum nr Zgorzelec
III miejsce- Gimnazjum Jerzmanki
Mistrzynie będą reprezentowały nasz powiat w zawodach strefowych, które odbędą się 12 czerwca 2017 r w Bolesławcu. Życzymy powodzenia!!!

Znamy zwycięzcę Anglisty Roku 2017

Znamy zwycięzcę Anglisty Roku 2017W maju odbył się ostatni etap ANGLISTY ROKU 2017.

W tym konkursie uczniowie mieli za zadanie na podstawie jednego angielskiego wyrazu utworzyć pytanie lub odpowiedź na pytanie będącą typową reakcją językową. Do zdobycia było jak w każdym etapie 10 punktów. Do zdobycia w całym konkursie (składającego się z 5 etapów) było 50 punktów.

Z zadaniem tym najlepiej poradzili sobie: Szymon Macudziński i Nikola Jesse z 3a zdobywając maksymalną ilość punktów.

Zaszczytny tytuł ANGLISTY ROKU 2017 zdobyli ex aequo: NIKOLA JESSE I SZYMON MACUDZIŃSKI Z 3a

vice Anglistą Roku 2017 został Patryk Kubitzek z 3a
vice vice Anglistą Roku 2017 został Michał Boroń z 3a

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów już w szkole średniej!

JUŻ W PIĄTEK

Podsumowanie akcji "Dni owocowo-warzywne"

Podsumowanie akcji "Dni owocowo-warzywne"W bieżącym roku szkolnym podobnie jak w latach poprzednich, zorganizowana została akcja propagująca zdrowe odżywianie - Dni owocowo - warzywne". Przez 10 miesięcy uczniowie zachęcani byli do przynoszenia na drugie śniadanie porcji owoców i warzyw. Każda klasa wykonywała kolejno plakat tematyczny o przydzielonym jej zdrowym produkcie. Plakaty informowały nie tylko o zaletach spożywania owoców i warzyw, lecz także o ich wpływie na nasze zdrowie i urodę. Akcja cieszyła się dużą popularnością wśród wszystkich klas w szkole i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana również w przyszłym roku szkolnym.

Klasą, która najaktywniej brała udział w dniach owocowo - warzywnych, i która zajęła 1. miejsce jest klasa 1a (96,54%). Miejsce 2. zajęła klasa 2b (88,75%), a miejsce 3. - klasa 3c (63,4%).


Wszystkim klasom dziękujemy za udział, a tym, którzy brali udział najaktywniej gratulujemy zajętych miejsc na podium!

Pozostałe miejsca w "czytaj więcej".

"Dzień Rzodkiewki"

"Dzień Rzodkiewki"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowo-Warzywne". Bohaterką ostatniego takiego dnia była dzisiaj zdrowa rzodkiewka. Klasa 3d wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego warzywa. Uczniowie chętnie przynieśli rzodkiewki do szkoły. Po sprawdzeniu ilości rzodkiewek przez komisję 45% społeczności uczniowskiej zjadła rzodkiewkę na zdrowe drugie śniadanie.

Konkurs "Germanista Roku" rozstrzygnięty!

Konkurs "Germanista Roku" rozstrzygnięty!W maju odbył się piąty i ostatni etap konkursu "Germanista Roku". Uczniowie zmagali się tym razem z reakcjami gramatyczno - leksykalnymi. Do zdobycia było jak w każdym etapie 10 punktów. Do zdobycia w całym konkursie (składającego się z 5 etapów) było 50 punktów.

Z zadaniem tym najlepiej poradziła sobie: uczennica klasy 3a Izabela Kucia, uzyskując 8 punktów.

Klasyfikacja generalna po ostatnim etapie przedstawia się następująco:

Miejsce 1. i tytuł "Germanisty Roku" otrzymuje uczeń Kacper Wiszniewski (klasa 2a) - 45 punktów
Miejsce 2. zajęła uczennica Izabela Kucia (klasa 3a) - 44 punkty
Miejsce 3. zajął uczeń Michał Miśta (klasa 3b) - 43 punkty

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników!

Wyniki Szkolnego Dyktanda Języka Niemieckiego

Wyniki Szkolnego Dyktanda Języka NiemieckiegoPiętnastu śmiałków z klas 1-3 podjęło wyzwanie i stanęło do rywalizacji w szkolnym Dyktandzie Języka Niemieckiego. Celem dyktanda było propagowanie zasad ortografii niemieckiej, podniesienie poziomu umiejętności językowych, a w szczególności poziomu kompetencji w zakresie pisowni w języku niemieckim oraz rozwijanie zainteresowania tym językiem.

Dyktando przebiegało w dwóch etapach. W etapie pierwszym uczniowie mieli zadanie wysłuchać tekstu pt. "Die Küche meiner Mutter" oraz uzupełnić w nim 30 luk. W etapie drugim uczniowie musieli napisać cały tekst pt. "Frauenberufe", składający się z 84 słów. Obydwa teksty były na poziomie średnio zaawansowanym. Nie wszyscy pamiętali np. o podstawowej zasadzie w języku niemieckim, że rzeczowniki piszemy dużą literą. Do zdobycia było w sumie 114 punktów.

Miejsce 1. oraz zaszczytny tytuł "Erster Meister der deutschen Rechtschreibung" (Pierwszy Mistrz Niemieckiej Ortografii) wywalczył uczeń klasy 2a Oliwer Urbaniak uzyskując 96 punktów.

Miejsce 2. oraz tytuł "Zweiter Meister der deutschen Rechtschreibung" (Drugi Mistrz Niemieckiej Ortografii) wywalczyła uczennica klasy 3b Natalia Gudyka (92 pkt.)

Miejsce 3. oraz tytuł "Dritter Meister der deutschen Rechtschreibung" (Trzeci Mistrz Niemieckiej Ortografii) wywalczyła uczennica klasy 2a Alicja Chmielowiec (91 pkt.)

Poza podium znaleźli się: Kacper Wiszniewski kl. 2a (90 pkt.), Michał Miśta kl. 3b (90 pkt.) oraz Noemi Kubacka z kl. 1a (90 pkt.), która była jedyną uczestniczką z klas 1 i mimo krótszego "stażu" niż jej starsi koledzy i koleżanki, również osiągnęła bardzo wysoki wynik.

Wszystkim , którzy zdecydowali się wziąć udział w pierwszym takim konkursie w naszej szkole, serdecznie dziękuję, a zwycięzcom składam ogromne gratulacje!

Opiekun konkursu: M. Feler-Korn


Wyniki Szkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego

Wyniki Szkolnego Dyktanda z Języka AngielskiegoJęzyk angielski jest pięknym językiem, ale jego ortografia nie najłatwiejsza. Dziwne kombinacje liter, a do tego wymowa nie zawsze wiernie odpowiada pisowni. Można nie mieć problemu podczas rozmowy, ale kiedy przyjdzie moment żeby coś napisać, wiedzę ortograficzną czeka poważny egzamin.

W dniu 19 maja 2017 r. w naszym gimnazjum odbył się konkurs ortograficzny z języka angielskiego. Konkurs miał formę dyktanda w języku angielskim, a jego celem było zachęcenie młodzieży do rozwijania zainteresowań i ambicji, jak również pozytywnej rywalizacji. Uczniowie mieli za zadanie napisać pierwszą część w postaci uzupełnienia luk w tekście George'a Mikesa "How to be an Alien" oraz drugą- cały fragment powieści Karola Dickensa "Wielkie Nadzieje".

Po zaciętej rywalizacji na podium stanął Szymon Macudziński z 3A,

drugie miejsce ex aequo- Nikola Jesse z 3a i Sebastian Lech z 3d, zaś trzecie należy do Julii Grzeszczuk

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!

Opiekun konkursu: Marta Przekop

w czytaj więcej dalsze miejsca :)
Wygenerowano w sekund: 0.04
940,452 unikalnych wizyt