Gimnazjalna Liga Powiatowa W Piłce Siatkowej

 Gimnazjalna Liga Powiatowa W Piłce SiatkowejBardzo dobrze rozpoczęły nasze zespoły zmagania w powiatowej lidze siatkówki .....

Dzień otwarty


UWAGA!!

W dniu 29 października 2014r.(środa) w godzinach 16.30 – 18.00
odbędzie się Dzień Otwarty

O 16.30 odbędzie się zebranie Rady Rodziców – wybory nowego zarządu

31 października 2014r. (piątek) - wolne od zajęć edukacyjnych

Konkurs zDolny Ślązak


W piątek odbył się szkolny etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z części matematyczno - fizycznej. Wzięło w nim udział 33 uczniów. Największą liczbę punktów zdobyli: Jakub Ząbkiewicz kl. 3a, Joanna Adamska kl. 3a, Joanna Jagiełło kl.3a.

W poniedziałek odbył się etap szkolny konkursu zDolny Ślązak z przedmiotów przyrodniczych. Wzięło w nim udział 24 uczniów. Największą ilość punktów zdobyli: Joanna Jagiełło kl. 3a, Joanna Adamska kl. 3a, Kacper Smołka kl. 3a i Agata Tysowska kl. 3a.

We wtorek 21.10.2014 r. odbył się szkolny etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z części humanistycznej. Wzięło w nim udział 25. uczniów. Największą liczbę punktów uzyskali Paulina Wójcik 3A - 26 pkt., Joanna Jagiełło 3A - 22 pkt., Marta Kobryń 2A - 17 pkt., Daria Bulanda 3A - 16 pkt.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i trzymamy kciuki za liderów w "wyścigu" do etapu powiatowego.

Jarmark Jesienny


W sobotę 18 października 2014 r. w centrum Pieńska odbył się Jarmark Jesienny. Impreza ta odbyła się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz pierwszy w naszym mieście. Mieszkańcy Pieńska przy pięknej jesiennej muzyce mogli nie tylko zaopatrzyć się w dekoracje, lecz także zrobić sobie przerwę w zakupach na wyborne ciasto i gorącą kawę. O godzinie 11 odbyła się część artystyczna. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty muzyczne i taneczne. Dekoracje, które były sprzedawane wykonali nasi Uczniowie wraz ze swoimi Rodzicami. Wiele z nich powstało także na świetlicy szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą imprezę: Uczniom, Rodzicom, Opiekunom SU oraz Dyrekcji szkoły za wsparcie. Dziękujemy również wszystkim, którzy dzisiaj wspomogli naszą szkołę i zakupili te piękne dekoracje. Kolejna taka impreza za rok :) Fotorelacja z Jarmarku na naszym profilu na Facebooku :)

II Edycja Gimnazjalnej Ligi Powiatowej W Piłce Siatkowej


W dniu 15.10.14 ruszy II Edycja Gimnazjalnej Ligi Powiatowej W Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku p. Marka Popko......

Pasowanie na gimnazjalistę

Wtorek 14.10.2014 o godz. 9:00 odbędzie się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie na gimnazjalistę.Projekt "Razem w pełni sprawni" w gimnazjum w Pieńsku.

Warsztaty w Pieńsku w ramach projektu RAZEM W PEŁNI SPRAWNI realizowanego przez Fundację Promyk Słońca i KKN.

"Leśny turniej"

"Leśny turniej"

Dzisiaj w szkółce leśnej w Starym Węglińcu odbył się pierwszy etap konkursu przyrodniczego pod nazwą "Leśny turniej". Wzięła w nim udział 4-osobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Izabela Kucia kl. 1a, Kornelia Kopeć kl.2a, Marta Kobryń i Kornel Duchaczek kl.1a pod opieką pani Grażyny Łagowskiej i pani Jadwigi Sikorskiej. Nasi uczniowie popisali się dużą wiedzą przyrodniczą i wśród gimnazjów zajęli trzecie miejsce. Do drugiego miejsca zabrakło nam 1 punktu. Nie jest to wynik ostateczny, przed nami jeszcze 3 etapy. Gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję na jeszcze lepszy wynik po 4 etapach.

Konkurs przyrodniczy


Wczoraj (08.10.2014) odbył się konkurs przyrodniczy organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody. Do następnego etapu (powiatowego) zakwalifikowali się: Joanna Adamska kl. 3a (20p.), Patrycja Bobrowska kl. 3a (19p.) i Paweł Kubek kl 2b (19 p.). Ponadto 70% poprawnych odpowiedzi uzyskali:Izabela Kucia kl. 1a, Joanna Jagiełło kl. 3a, Kornelia Kopeć kl. 2a i Paulina Wójcik kl. 3a. Wszystkim gratulujemy i i życzymy pierwszej trójce sukcesów na szczeblu powiatowym.

UBEZPIECZENIE

Przypominamy, że do 15 października można wpłacać na ubezpieczenie szkolne w kwocie 35 zł w sekretariacie Gimnazjum.

Festiwal Nauki w Zgorzelcu

Festiwal Nauki w ZgorzelcuW piątek grupa 22 uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielkami p. D. Dominiczak i p. J. Sikorską uczestniczyła w Festiwalu Nauki w Zgorzelcu. W jego ramach wysłuchaliśmy kilku wykładów i obejrzeliśmy pokaz: Jak zamienić wiatr na wodór? Woda - wielka tajemnica. Wielka armia w kropli krwi, czyli jak działa nasz układ odpornościowy? Jak wejrzeć w nanoświat? Treści wykładów nie należały do najłatwiejszych, ale dzięki takim zajęciom możemy wszyscy poszerzać swoje horyzonty.
Wygenerowano w sekund: 0.07
514,710 unikalnych wizyt