Powitanie

Witamy na stronie Gimnazjum im. o. Michała Tomaszka w Pieńsku
ul. Zgorzelecka 29; 59- 930 Pieńsk; tel:75 77 86 522

Jarmark Jesienny

Jarmark JesiennyW sobotę 18 października 2014 r. w centrum Pieńska odbył się Jarmark Jesienny. Impreza ta odbyła się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz pierwszy w naszym mieście. Mieszkańcy Pieńska przy pięknej jesiennej muzyce mogli nie tylko zaopatrzyć się w dekoracje, lecz także zrobić sobie przerwę w zakupach na wyborne ciasto i gorącą kawę. O godzinie 11 odbyła się część artystyczna. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty muzyczne i taneczne. Dekoracje, które były sprzedawane wykonali nasi Uczniowie wraz ze swoimi Rodzicami. Wiele z nich powstało także na świetlicy szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą imprezę: Uczniom, Rodzicom, Opiekunom SU oraz Dyrekcji szkoły za wsparcie. Dziękujemy również wszystkim, którzy dzisiaj wspomogli naszą szkołę i zakupili te piękne dekoracje. Kolejna taka impreza za rok :) Fotorelacja z Jarmarku na naszym profilu na Facebooku :)

II Edycja Gimnazjalnej Ligi Powiatowej W Piłce Siatkowej

II Edycja Gimnazjalnej Ligi Powiatowej W Piłce SiatkowejW dniu 15.10.14 ruszy II Edycja Gimnazjalnej Ligi Powiatowej W Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku p. Marka Popko......

Pasowanie na gimnazjalistę

Wtorek 14.10.2014 o godz. 9:00 odbędzie się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie na gimnazjalistę.Projekt "Razem w pełni sprawni" w gimnazjum w Pieńsku.

Warsztaty w Pieńsku w ramach projektu RAZEM W PEŁNI SPRAWNI realizowanego przez Fundację Promyk Słońca i KKN.

"Leśny turniej"

"Leśny turniej"

Dzisiaj w szkółce leśnej w Starym Węglińcu odbył się pierwszy etap konkursu przyrodniczego pod nazwą "Leśny turniej". Wzięła w nim udział 4-osobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Izabela Kucia kl. 1a, Kornelia Kopeć kl.2a, Marta Kobryń i Kornel Duchaczek kl.1a pod opieką pani Grażyny Łagowskiej i pani Jadwigi Sikorskiej. Nasi uczniowie popisali się dużą wiedzą przyrodniczą i wśród gimnazjów zajęli trzecie miejsce. Do drugiego miejsca zabrakło nam 1 punktu. Nie jest to wynik ostateczny, przed nami jeszcze 3 etapy. Gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję na jeszcze lepszy wynik po 4 etapach.

Konkurs przyrodniczy


Wczoraj (08.10.2014) odbył się konkurs przyrodniczy organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody. Do następnego etapu (powiatowego) zakwalifikowali się: Joanna Adamska kl. 3a (20p.), Patrycja Bobrowska kl. 3a (19p.) i Paweł Kubek kl 2b (19 p.). Ponadto 70% poprawnych odpowiedzi uzyskali:Izabela Kucia kl. 1a, Joanna Jagiełło kl. 3a, Kornelia Kopeć kl. 2a i Paulina Wójcik kl. 3a. Wszystkim gratulujemy i i życzymy pierwszej trójce sukcesów na szczeblu powiatowym.

UBEZPIECZENIE

Przypominamy, że do 15 października można wpłacać na ubezpieczenie szkolne w kwocie 35 zł w sekretariacie Gimnazjum.

Festiwal Nauki w Zgorzelcu

Festiwal Nauki w ZgorzelcuW piątek grupa 22 uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielkami p. D. Dominiczak i p. J. Sikorską uczestniczyła w Festiwalu Nauki w Zgorzelcu. W jego ramach wysłuchaliśmy kilku wykładów i obejrzeliśmy pokaz: Jak zamienić wiatr na wodór? Woda - wielka tajemnica. Wielka armia w kropli krwi, czyli jak działa nasz układ odpornościowy? Jak wejrzeć w nanoświat? Treści wykładów nie należały do najłatwiejszych, ale dzięki takim zajęciom możemy wszyscy poszerzać swoje horyzonty.

Dzień bez uzależnień

Dzień bez uzależnień

W piątek 26. września po raz szósty już obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień bez uzależnień". Jak co roku klasy wraz z wychowawcami przygotowywały się do obchodów tego dnia wykonując przydzielone zadania. Tematyką akcji były w tym roku cyberuzależnienia. Impreza miała za zadanie zwrócić uwagę na coraz bardziej widoczny problem cyberuzależnień występujący wśród dzieci, młodzieży i nawet dorosłych. Akcja ta miała również skłonić do zastanowienia się ile czasu marnujemy przez bezsensowne korzystanie z Internetu i oglądanie TV, a ile przeznaczamy na aktywność fizyczną, tworzenie więzi rodzinnej i spotkania z przyjaciółmi w realnym świecie.

Tematyka zadań dla klas była następująca:
Klasy I – uzależnienie od telewizji
Klasy II – uzależnienie od telefonu komórkowego
Klasy III – uzależnienie od internetu.


Wszystkie klasy prezentowały wiersze napisane na tą okazję, hasła przeciw uzależnieniom oraz plakaty zgodne z tematyką akcji. Komisja oceniająca prace miała bardzo trudne zadanie, gdyż każda klasa była bardzo dobrze przygotowana. 1. miejsce wśród klas pierwszych zajęła klasa 1a, wśród klas drugich klasa 2c i wśród klas trzecich klasa 3c i 3e. Wszystkie klasy nagrodzone zostały słodkimi upominkami od naszych sponsorów, a uwieńczeniem dnia był wspólny grill.

Mamy nadzieję, że po dzisiejszym dniu wielu naszych uczniów zacznie więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, żyjąc realnym - nie wirtualnym życiem.

75 lecie Powstania Podziemnego Państwa Polskiego

Gimnazjum na sportowo

Gimnazjum na sportowoZapraszamy do odwiedzin bloga sportowego prowadzonego przez uczennice klasy III B, które na bieżąco będą informowały o wydarzeniach sportowych z życia szkoły. http://sportowe-gimnazjum.blog.pl/
Wygenerowano w sekund: 0.02
510,965 unikalnych wizyt