Powitanie

Witamy na stronie Gimnazjum im. o. Michała Tomaszka w Pieńsku
ul. Zgorzelecka 29; 59- 930 Pieńsk; tel:75 77 86 522

Odpis podatku dla szkoły

Odpis podatku dla szkołyPodobnie jak w roku ubiegłym zwracamy się z gorącą prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły oraz rozpropagowanie naszej prośby w możliwie najszerszym kręgu osób, za co z góry serdecznie dziękujemy.

Zarządzenie Dyrektora

Egzaminy gimnazjalne

Egzaminy gimnazjalneJuż jutro pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych -
- część humanistyczna: historia i wos z elementami sztuki
oraz język polski.
ŻYCZYMY POWODZENIA!

11. KOLEJKA TRAMPKARZY

11. KOLEJKA TRAMPKARZYW 11 kolejce ligi trampkarzy UKS udał się do Zebrzydowej na mecz z tamtejszą Spartą...

"Zaadaoptuj Rzekę" - poznajemy naszą Nysę!!!

W najbliższą sobotę [19.04] o godzinie 9.30 wyruszamy spod gimnazjum na ddłłuuuggiii spacer wzdłuż naszej Nysy! Towarzyszyć nam będzie pan Wiktor Kuśmider - miłośnik Przyrody, "zrównoważony wędkarz", na co dzień edukator w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych. Zabieramy ze sobą worki na śmieci, aparaty fotograficzne, a przede wszystkim pogodę ducha!!! Zapraszamy!!!

Przygotowujemy się także powoli do naszego happeningu!!!
Wszelkie informacje o naszych działaniach znajdziecie tutaj
Link


Apel

Apel W środę 16 kwietnia 2014 r. odbył się apel okolicznościowy, na którym zostali nagrodzeni uczniowie godnie reprezentujący naszą szkołę w różnych konkursach i zawodach sportowych. Po rozdaniu nagród omówione zostały bieżące sprawy szkolne takie jak: plan "Dnia bez przemocy" i plan egzaminu gimnazjalnego dla klas trzecich. Po apelu i po skończonych lekcjach rozpoczęliśmy wszyscy wiosenną przerwę świąteczną :)

List Rzecznika Praw Dziecka

List Rzecznika Praw DzieckaZachęcamy uczniów klas trzecich do zapoznania się z treścią listu okolicznościowego Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka, skierowanego do uczniów zdających egzaminy gimnazjalne.
Link

"Adoptuj nie kupuj"

"Adoptuj nie kupuj"Adoptuj - nie kupuj - tak brzmi nazwa czwartej już edycji akcji na rzecz Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. Tym razem wielki finał odbędzie się 27 kwietnia 2014 r. o godzinie 14.00 w CHR Zgorzelec Plaza. Ale pomagać możemy już od dziś! W Centrum Zgorzelec Plaza umieszczony jest kojec, w którym można zostawiać karmę. W szczególności potrzebne są: kasza, makaron i ryż. W Plazie ustawiona jest również stacjonarna puszka, do której zbieramy pieniądze.

Nie czekaj - pomóż!!!

Dzień Banana

Dzień BananaPoniedziałek 14 kwietnia 2014 r. był w naszej szkole kolejnym "Dniem Owocowym". W tym miesiącu królował banan. Na 213 obecnych uczniów w szkole aż 102 miało ze sobą ten zdrowy owoc. Oznacza to, że aż 47,8% wszystkich naszych uczniów zjadło na drugie śniadanie tą prawdziwą "bombę witaminową" :)

Dni owocowe cieszą się w naszej szkole dużą sympatią, a ostatni taki dzień w tym roku szkolnym już za miesiąc :)

10. KOLEJKA TRAMPKARZY

10. KOLEJKA TRAMPKARZYDziś po zimowej przerwie swoje zmagania wznowili trampkarze UKS.....

Jarmark świąteczny

Jarmark świątecznyDzisiaj, tj. 6 kwietnia 2014 odbył się na placu przy kościele w Pieńsku jarmark świąteczny organizowany przez nasze gimnazjum. Zebraliśmy kwotę 1350,22 zł, która zostanie przeznaczona na zakup paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Na jarmarku można było kupić stroiki, palmy i różne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i pracowników szkoły oraz osoby bezpośrednio nie związane z gimnazjum.
Bardzo dziękujemy ojcu Proboszczowi za umożliwienie nam przeprowadzenie tego kiermaszu na placu kościelnym. Ogromne podziękowania składamy także wszystkim, którzy przyczynili do jego zaistnienia - głównie nauczycielom bezpośrednio zaangażowanym w organizację i innym pracownikom szkoły, uczennicom sprzedającym ozdoby, Paniom - Teresie Głuszak, Jolancie Wolko, Magdzie Ząbkiewicz i Dorocie Frączyk za przekazanie ozdób i stroików, Panom - Pawłowi Czaplińskiemu-prezesowi Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej i Sławomirowi Ząbkiewiczowi-pracownikowi Domu Kultury za wypożyczenie i rozłożenie namiotu oraz obsłudze technicznej z gimnazjum - Panu konserwatorowi i chłopakom z 3d.
Dziękujemy oczywiście nabywcom, bez nich nasza akcja by się nie powiodła.
Jeszcze raz się okazało, że takie akcje warto podejmować, bo jest wielu wrażliwych ludzi.

Organizatorzy
Wygenerowano w sekund: 0.03
421,697 unikalnych wizyt