Olimpiada Geograficzna - wyniki

Olimpiada Geograficzna - wynikiWczoraj odbył się szkolny etap Olimpiady Geograficznej dla uczniów dolnośląskich gimnazjów w którym wzięło udział 14 osób. Bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy 2a - Michał Drzewiecki, , który zdobył 28 punktów na 40 możliwych.
Bardzo dziękuję wszystkim biorącym udział w konkursie, a zwłaszcza pierwszoklasistom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z geografią. Gratulujemy Michałowi, trzymamy kciuki i czekamy na jego kwalifikację do kolejnego etapu:)
Opiekun konkursu - Jadwiga Sikorska

Konkurs Piosenki Świątecznej

Konkurs Piosenki ŚwiątecznejW piątek 09. grudnia odbył się w naszej szkole tradycyjny już Konkurs Piosenki Świątecznej. Do tego konkursu uczniowie przygotowywali się bardzo długo pod okiem swoich wychowawców. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie piosenki świątecznej, z wykorzystaniem dodatkowych elementów, takich jak przebrania świąteczne i inne dekoracje. Wszystkie klasy wypadły bardzo ładnie. Komisja w składzie: pani Wicedyrektor Sylwia Skoczylas, pani Małgorzata Krawczak i pan Marcin Dubrawski miała naprawdę trudne zadanie. Ostatecznie przyznane zostały dwa pierwsze miejsca dla klas: 3b za wykonanie piosenki "Śnieg i Ty" oraz dla klasy 3d za wykonanie piosenki "Kolęda dwóch serc". Miejsce drugie przyznane zostało klasie 2b za wykonanie piosenki "Zima, zima, zima". Konkurs uatrakcyjniły występy taneczne szkolnej grupy GIMnastki i dwa przedstawienia teatralne "Mikołaj i zwierzęta" oraz "Opowieść wigilijna", która wystawiona została w języku angielskim. Wszyscy uczniowie za swoje występy nagrodzeni zostali cukierkami ufundowanymi przez dyrekcję szkoły. Było magicznie, nastrojowo i kolorowo. Szkoda, że Mikołajki są tylko jeden raz w roku ;)

Fotorelacja !!!

Finał Powiatowej Ligi Siatkówki

Finał Powiatowej Ligi SiatkówkiFotorelacja
Pod linkiem możemy się dowiedzieć, które miejsce zajęło nasze gimnazjum.

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaPrzypominam, że w czwartek odbędzie się szkolny etap Olimpiady Geograficznej. Osoby, które się zgłosiły do konkursu zapraszam 8 grudnia (5 lekcja) do gabinetu nr 7.
Opiekun konkursu - Jadwiga Sikorska

Maraton Pisania Listów z Amnesty International

Maraton Pisania Listów z Amnesty InternationalOd wielu wielu już lat szkolne koło obywatelskie organizuje maraton pisania listów w obronie więźniów sumienia. Głównym organizatorem tej międzynarodowej akcji jest Amnesty International. Tym razem spotykamy się w sobotę - 10 grudnia o godzinie 12.00, aby z najbardziej wytrwałymi pisać listy przez całą noc do 11 grudnia do godziny 8.00. Wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców zapraszamy na wspólne pisanie w ciągu dnia. W nocy będą pisać aktywiści z koła, niektórzy uczniowie, byli absolwenci naszej szkoły i koła obywatelskiego.

zapraszamy!

amnesty international maraton

nasze wydarzenie facebook

"Dzień Banana"

"Dzień Banana"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowe". Bohaterem kolejnego takiego dnia był dzisiaj banan. Klasa 1c wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego owocu. Uczniowie bardzo chętnie przynieśli banany do szkoły. Na 164 uczniów obecnych w szkole aż 106 miało ze sobą banana, co daje świetny wynik 64,6%. Po sprawdzeniu ilości bananów przez komisję, uczniowie spożyli je na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc!

KONCERT LISTOPADOWY

KONCERT LISTOPADOWYW miniony wtorek 22 listopada grupa uczniów zajęć artystycznych muzycznych wraz z opiekunami- p. Anną Rybaczuk i p. Jerzym Błauciakiem uczestniczyła w KONCERCIE LISTOPADOWYM, który odbył się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Koncert ten poświęcony był wykładowcom oraz pracownikom PSM, którzy już odeszli. Piękne, nostalgiczne i nastrojowe utwory instrumentalne oraz pieśni pozwoliły uczestnikom koncertu zapomnieć chociaż na chwilę o szalonym tempie życia, zatrzymać się i zadumać nad przemijaniem. Wykonawcy to uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Miesiąc Bibliotek SzkolnychOd wielu lat październik jest ogłoszony Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.
Z tej okazji i u nas odbyło sie szereg konkursów związanych z czytelnictwem.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy klasom, które włączyły się do zabawy.Dzień bez uzależnień

Dzień bez uzależnieńDziś przedstawiciele Fundacji Latarnia spotkali się z uczniami naszego gimnazjum. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaZapraszam wszystkich chętnych do udziału w szkolnym etapie olimpiady geograficznej organizowanej przez Gimnazjum nr 34 we Wrocławiu. Bliższych informacji udziela opiekun konkursu, zapisywać się można do 30 listopada 2016 r.
Opiekun konkursu - J. Sikorska

III GIMNAZJALNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Wygenerowano w sekund: 0.03
849,231 unikalnych wizyt