Badanie losów absolwentów - skrót opracowania wyników

Badanie losów absolwentów - skrót opracowania wynikówPrzez 3 miesiące (od stycznia do marca 2015) absolwenci naszego gimnazjum mogli wziąć udział w internetowej ankiecie, która dotyczyła ich wyborów po ukończeniu szkoły w Pieńsku. Wzięło w niej udział 125 osób. Może nie jest to duża liczba badanych zważywszy, że pierwsi absolwenci ukończyli szkołę w 2002 roku, ale myślimy, że można uznać te wyniki za reprezentatywne. Z ankiety wynika, że 44% absolwentów kontynuowało naukę w liceum ogólnokształcącym, 7,2% w liceum profilowanym, 31,2% w technikum, 12,8 % w szkołach zawodowych, a 4% nie uczyło się dalej.
W ankiecie zawarto także pytanie dotyczące poziomu przygotowania do dalszej nauki. 85% badanych uznało, że był to poziom zadowalający.
52% absolwentów zdało maturę, 29,6% matury nie zdawało, a 27,2% jeszcze nie podchodziło do matury. 42,4% badanych kontynuowało naukę na studiach wyższych. Najczęściej były to uczelnie: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Opisana wyżej ankieta wskazuje, że nasza szkoła dobrze przygotowuje uczniów do nauki w szkołach ponadgimnazjalnych i stanowi przepustkę do studiów wyższych.
W ubiegłym roku szkolnym Gimnazjum im. o. M. Tomaszka w Pieńsku ukończyło 78 osób, z których tylko 3 osoby nie kontynuują nauki w szkołach ponadgimnazjalnych ale są to wypadki losowe.
Zestawienie poniżej pokazuje, w jakich typach szkół absolwenci 2013/2014 kontynuują naukę:
Klasa 3a liczyła 21 uczniów, z czego 17 osób uczęszcza do liceum, a 4 osoby do technikum. Klasa 3b (21 uczniów) i tutaj 8 osób jest w liceum, 7 w technikum, 6 w szkołach zawodowych. Klasa 3c (17 uczniów): 2 osoby są w liceum, 7 w technikum, a 7 w szkołach zawodowych. Klasa 3d (19 uczniów): 2 osoby w liceum, 7 w technikum,a 8 w szkołach zawodowych. W sumie 3 uczniów z klas 3c i 3d nie kontynuuje nauki w żadnej ze szkół.
37% absolwentów dostało się do liceów różnego typu, 32% do techników, a 27% kontynuuje naukę w szkołach zawodowych.
Opracowanie ankiety i wyników: J. Sikorska, I. Błauciak

Powiatowe Dyktando z języka niemieckiego

Powiatowe Dyktando z języka niemieckiego27 marca trzy reprezentantki naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Dyktandzie z języka niemieckiego organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Zgorzelcu. Celem konkursu było podnoszenie umiejętności językowych oraz rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Prace uczniów zostały wnikliwie ocenione przez jury, w skład którego weszli organizatorzy konkursu z Gimnazjum nr 3 oraz gościnnie nauczyciele z pozostałych gimnazjów. W czasie obrad jury młodzież została zaproszona na słodki poczęstunek. Chociaż tym razem nie udało się zdobyć miejsc na podium, to Agata Tysowska z kl. 3a, Patrycja Woźniak z kl. 3e i Ellen Zagórski z kl. 3c zaprezentowały naprawdę wysoki poziom wiedzy. Dziękujemy dziewczynom za udział w konkursie oraz gratulujemy odwagi, gdyż zmierzenie się z dyktandem w języku obcym nie było łatwym zadaniem!!!

Kolejny sukces na konkursie chemicznym

Kolejny sukces na konkursie chemicznymZ przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły
Agata Tysowska

została finalistką VIII Regionalnego Konkursu Chemicznego „Młody Chemik Eksperymentuje”. Jest to konkurs przedmiotowy, integrujący wiedzę chemiczną z innymi przedmiotami przyrodniczymi.
Bardzo gratulujemy Agacie i życzymy powodzenia w sobotnich zmaganiach we Wrocławiu.

Podwórko NIVEA


Kolonie dla dzieci i młodzieży

Finał konkursu "Englisch ist einfach, German is easy"

Finał konkursu "Englisch ist einfach, German is easy"25 marca 2015 r. odbył się II i III etap konkursu "Englisch ist einfach, German is easy" organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Joanna Adamska kl. 3a, Julia Brandys kl. 3b, Agata Tysowska kl. 3a i Paulina Wójcik kl. 3a. Poziom konkursu był jak co roku bardzo wysoki. Paulina Wójcik zakwalifikowała się do trzeciego finałowego etapu z języka angielskiego. Niewiele brakowało (a dokładnie 3 punkty), aby Agata Tysowska dostała się do finałowego etapu z języka niemieckiego. W efekcie końcowym Agata Tysowska zajęła 7 miejsce, Joanna Adamska 14 miejsce - język niemiecki, Paulina Wójcik - 5 miejsce i Julia Brandys - 17 miejsce - język angielski. Dziękujemy dziewczynom za udział w konkursie i naprawdę godne reprezentowanie naszej szkoły.

22 marca ŚWIATOWY DZIEŃ WODY!

22 marca ŚWIATOWY DZIEŃ WODY!Cześć i czołem, szkolna społeczności! Czy wiecie, jakie wydarzenie miało wczoraj miejsce? 22 marca wbrew pozorom nie stanowił kolejnego zwyczajnego dzionka pośród innych szarych dat znajdujących się na kartkach kalendarza. Jego kolorem przewodnim winien być raczej niebieski, z uwagi na to, że w tym czasie obchodzimy Światowy Dzień Wody. Powodem ustanowienia rzeczonego święta był fakt, że ponad miliard ludzi pędzących swój żywot na ziemskim globie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody.
Co roku Dzień Wody organizowany jest pod innym hasłem- podczas tej edycji brzmi ono: "Woda dla zrównoważonego świata". Wielu z nas tak naprawdę nie posiada świadomości, jaką rolę odgrywa ona w naszym życiu i jak bardzo jest istotna. Cóż byśmy bez niej poczęli? Czekałaby nas niechybna śmierć. Człowiek bez pożywienia może wytrwać do 2 tygodni, zaś bez napitku- zaledwie 3 dni. Jedynie 10% wody oblewającej kulę ziemską to wody słodkie, z czego jedna setna nadaje się do picia. Częstokroć zdarza się nam bezmyślnie ją marnotrawić i zapominać, że jej zasoby nie są odnawialne. Pamiętajmy, że "szczęście to tylko garść pełna wody" nie tylko 22 marca. I starajmy się, aby nigdy jej nam nie zabrakło.

PAULINA WÓJCIK

Jarmark Wielkanocny

Jarmark WielkanocnyDzisiaj, tj. 22 marca 2015 odbył się na placu przy kościele w Pieńsku jarmark świąteczny organizowany przez nasze gimnazjum. Zebraliśmy kwotę 1197 zł, która zostanie przeznaczona na zakup paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Na jarmarku można było kupić stroiki, palmy i różne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i pracowników szkoły oraz osoby bezpośrednio niezwiązane z gimnazjum.
Bardzo dziękujemy ojcu Proboszczowi za umożliwienie nam przeprowadzenie tego kiermaszu na placu kościelnym. Ogromne podziękowania składamy także wszystkim, którzy przyczynili do jego zaistnienia - głównie nauczycielom bezpośrednio zaangażowanym w organizację i innym pracownikom szkoły, uczniom sprzedającym ozdoby, Paniom - Teresie Głuszak, Jolancie Wolko, Helenie Pałyga, Magdalenie Kowalskiej, Gizeli Lorenc i Dorocie Frączyk za przekazanie ozdób i stroików, Panu - Pawłowi Czaplińskiemu-prezesowi Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej za wypożyczenie i rozłożenie namiotu oraz obsłudze technicznej z gimnazjum - Panu konserwatorowi i chłopakom z 3e i 2a.
Dziękujemy oczywiście nabywcom, bez nich nasza akcja by się nie powiodła.
Jeszcze raz się okazało, że takie akcje warto podejmować, bo jest wielu wrażliwych ludzi.

Podchody językowe

Podchody językoweW piątek 20 marca odbyły się w naszej szkole "Podchody językowe". Celem imprezy było rozwijanie umiejętności kulturalnej zabawy i dobrej współpracy w grupie oraz zachęcanie do nauki języków obcych. Uczniowie zmagali się z zadaniami z języka niemieckiego i angielskiego. Każda klasa miała do rozwiązania 10 zadań. Oto wyniki zabawy:

Klasy pierwsze mialy do zdobycia 65 pkt.
klasa 1a - 65 pkt.
klasa 1b - 65 pkt.
klasa 1c - 51 pkt.
klasa 1d - 56 pkt.

Klasy drugie mialy do zdobycia 60 pkt.
klasa 2a - 55 pkt.
klasa 2b - 57 pkt.
klasa 2c - 49 pkt.

Klasy trzecie mialy do zdobycia 73 pkt.
klasa 3a - 69 pkt.
klasa 3b - 39 pkt.
klasa 3c - 41 pkt.
klasa 3d - 37 pkt.
klasa 3e - 67 pkt.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do zabawy, a zwycięskim klasom gratulujemy!!!

Gminne Eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

Gminne Eliminacje Powiatowego Konkursu RecytatorskiegoDnia 19 marca 2015 r. odbyły się w naszej szkole Gminne Eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w kategorii gimnazjalistów. W rywalizacji wzięło udział 14 gimnazjalistów. Do finału powiatowego zakwalifikowali się : Joanna Jagiełło (IIIa), Agata Tysowska (IIIa), Eunika Nowicka (Ia), Ewa Balcerzak (Ib), Michał Miśta (Ia), oraz Kornel Duchaczek (Ia). Laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy. Finałowa rywalizacja odbędzie się w MDK w Zgorzelcu (1 kwietnia 2015 r). Życzymy powodzenia!!!

Przydatna "ściąga" przed egzaminem! Słowniczek z WOS-u dla klas III :-)

Przydatna "ściąga" przed egzaminem! Słowniczek z WOS-u dla klas III :-)Niezbędny do egzaminu, niezastąpiony na lekcjach!!!
Pierwsze 3 osoby, które odnajdą błąd w słowniczku otrzymają 5:-)
Poprawne odpowiedzi wyślijcie na adres rzecznikpiensk@gmail.com :-)
pozdrawiam

M.D.


słowniczek w czytaj więcej!!!!!!!!
Wygenerowano w sekund: 0.02
579,394 unikalnych wizyt