Przekaż 1 % podatku


"Lektura nie boli".

"Lektura nie boli".Dnia 05 marca 2015 r. na 4 godzinie lekcyjnej odbędzie się konkurs dla klas 2. Uczniowie będą odpowiadać na pytania dotyczące lektury "Stary człowiek i morze".

Zmagania matematyczno - przyrodnicze

Zmagania matematyczno - przyrodnicze26 lutego 2015 r. odbyły się w naszej szkole Zmagania matematyczno - przyrodnicze. Rywalizacja miała formę konkursu dla wszystkich uczniów klas z jednego poziomu, przydzielonych do grup według przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia i geografia.
Uczniowie w pierwszym etapie zmagań odpowiadali na losowo wybierane pytania za 1 pkt, 2 pkt lub 3 pkt.
W drugim etapie gimnazjaliści pracowali w grupach.
Zmagania oceniała komisja złożona z nauczycieli przedmiotów matematyczno - przyrodniczych naszej szkoły.
Rywalizację wśród klas pierwszych wygrała klasa I A, wśród klas drugich - II A, a wśród klas trzech - III A.
Gratulujemy!

Konkurs Recytatorski

Konkurs RecytatorskiDnia 19 marca (czwartek) o godz. 9:00 odbędą się gimnazjalne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie mają za zadanie przygotować tekst w kategorii recytacji (liryka, proza) lub poezji śpiewanej. Chętni do udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie udziału w rywalizacji (do dn. 16. 03.) u Pana Karola Aftyki – organizatora etapu szkolnego.

Pierwsza "jedynka" Pauliny Wójcik


Tak, tak, pierwsza, ale chodzi o debiut Pauliny Wójcik na PIERWSZEJ STRONIE "GAZETY WOJEWÓDZKIEJ".
Może nie wszyscy wiecie, ale Paulina od dwóch lat z powodzeniem publikuje na łamach największej lokalnej gazety "dla dorosłych" opisując wydarzenia z życia naszego Gimnazjum oraz Miasta i Gminy Pieńsk. Podopieczna Pana Karola Aftyki w najnowszym numerze "Gazety Wojewódzkiej" informuje czytelników o beatyfikacji o. Michała Tomaszka patrona pieńskiego gimnazjum, o której zadecydował papież Franciszek.

Zachęcam do lektury artykułu Pauliny Wójcik, a młodej dziennikarce życzę jeszcze wielu sukcesów w pracy dziennikarskiej.

Gimnazjada Matematyczna

Gimnazjada Matematyczna

13 lutego 2015 r. grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w Powiatowej Gimnazjadzie Matematycznej we Wleniu.
W konkursie brało udział 83 uczniów z 9 szkół.
Gimnazjaliści rozwiązywali w czasie 90 minut test składający się z 26 zadań o różnym stopniu trudności.
Najlepszym reprezentantem naszego gimnazjum okazał się Jakub Ząbkiewicz z klasy 3a, zajmując wysokie 8 miejsce.
Na wyróżnienie zasługuje też Joanna Adamska z klasy 3a, która zajęła miejsce 11.
Gratulujemy!

Angielski

WYNIKI MISTRZOSTW GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

SPORT

W miniony czwartek odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w Tenisie Stołowym Chłopców. Oto wyniki:

I miejsce- Przemek Ofiara kl. III d
II miejsce- Adam Dolata kl. I b
III miejsce- Adam Jakubas kl. I d

Gratulacje dla zwycięzcy oraz wszystkich, którzy przystąpili do rywalizacji. Reprezentacji naszego gimnazjum w składzie- Adam Dolata, Adam Jakubas i Paweł Wasik życzę sukcesów podczas rozgrywek o Mistrzostwo Powiatu, które odbędą się we środę 11 lutego w Sulikowie.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

SPORTWe czwartek 5 lutego o godzinie 14:30 w hali sportowej odbędą się otwarte mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym chłopców. Wszystkich, którzy dobrze radzą sobie w tej dyscyplinie bardzo serdecznie zapraszam. Zapisy w dniu zawodów.

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaW grudniu w naszej szkole odbył się pierwszy etap olimpiady geograficznej. Do etapu powiatowego, który odbędzie się we Wrocławiu w dniu 7 marca 2015 roku dostały się: Joanna Adamska i Agata Tysowska z klasy 3a. Dziewczynom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w następnych etapach.

Konkurs chemiczny

Konkurs chemiczny13 stycznia 2015 r. odbył się w Liceum im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu I Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu pod patronatem Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego i Dyrektora Niepublicznego Gimnazjum Łużyckiego w Zgorzelcu przy współpracy Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Sekcji Dydaktycznej Wrocławskiego Oddziału PTCh oraz Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej „EKOS”.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Joanna Adamska, Agata Tysowska i Kacper Smółka.
Konkurs odbywał się w dwóch etapach. W pierwszej jego części wszyscy uczestnicy rozwiązywali test pisemny, trwający 90 min. Po sprawdzeniu jego wyników przez komisję konkursową do części drugiej zakwalifikowano dziesięciu uczestników wśród nich znalazły się dwie uczennice z naszego gimnazjum: Joanna Adamska i Agata Tysowska. Po przerwie przystąpili oni do zadań laboratoryjnych, które trwały 60 minut.
Ostatecznie Joanna Adamska zajęła VI a Agata Tysowska X miejsce.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, a jego uczestnicy wykazali się bardzo rozległą wiedzą chemiczną.
Wygenerowano w sekund: 0.03
567,313 unikalnych wizyt