"Dzień Chłopca"

"Dzień Chłopca"Jak co roku w naszej szkole obchodzimy "Dzień Chłopca". Z tej okazji dziewczęta z całej szkoły przygotowały dla naszych chłopców słodkie niespodzianki. Panowie ci duzi i ci mali witani byli nimi już od samego rana przy wejściu do szkoły przez reprezentantki Samorządu Uczniowskiego

Chłopaki życzymy Wam szczęścia, zdrowia, miłości, radości. Pogody ducha, jak najwięcej sukcesów w życiu i spełnienia wszystkich marzeń!!!

"Dzień Brzoskwini"

"Dzień Brzoskwini"W szkole promujemy zdrowy tryb życia i właściwe odżywianie się. Za nami "Dzień Brzoskwini".
Dzisiaj każdy uczeń miał przynieść ze sobą ten owoc, który po okazaniu warto było zjeść. O wartościach odżywczych brzoskwini poinformowała nas klasa 1a, która wykonała piękny tematyczny plakat. Na 170 uczniów obecnych w szkole, 91 miało ze sobą brzoskwinię. 53% czyli ponad połowa naszej szkoły zjadła więc dzisiaj na drugie śniadanie zdrowy owoc. Jak na pierwszy "Dzień Owocowy", to całkiem niezły wynik. Kolejny taki dzień już za miesiąc!!!

Awans piłkarzy

Awans piłkarzyBardzo dobrze spisali się nasi piłkarze nożni, którzy w znakomitym stylu zakwalifikowali się do finału powiatu....

"Kaloryczna" rywalizacja w naszym Gimnazjum

"Kaloryczna" rywalizacja w naszym GimnazjumZbliżamy się do końca miesiąca września i powoli przymierzamy się do pierwszych podsumowań. W naszej rywalizacji bierze udział 31 osób, z czego mamy aż 28 uczniów! Z dotychczasową klasyfikacją można zapoznać się obok. Gratulujemy liderom, ale oczywiście wszystko może się jeszcze zdarzyć.:)
Zapraszamy także innych, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny. Spaliliśmy już 101 698 kcal, a do końca rywalizacji zostało prawie 9 miesięcy.
Opiekun - Jadwiga Sikorska

Srebro sztafety przełajowej 10x1200m

Srebro sztafety przełajowej  10x1200mKolejny bardzo dobry start odnotowali nasi lekkoatleci. Tym razem wywalczyli wicemistrzostwo powiatu w sztafetowych biegach przełajowych 10x1200m. Nasi chłopcy prowadzili przez kolejnych 9 zmian , aby po 12km biegu przegrać złoto 1 sekundą z Gimnazjum nr 1 ze Zgorzelca.
Pokonali w sportowej walce 7 reprezentacji gimnazjalnych a nad trzecim na mecie Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu mieli około 300m przewagi.
Sztafeta biegała w składzie:
Adam Dolata 2:51
Michał Miśta 3:04
Jakub Adamowicz 2:59
Hubert Wojdak 3:02
Adam Jakubas 3:11
Marcin Martela 3:10
Franek Szupieńko 3:22
Jakub Naskręcki 3,16
Dawid Kurtycz 3:07
Jakub Greszta 3:03
Wiktor Rękas , Maciej Daśko i Maciej Kiełbowicz.


Dzień Języków Obcych już wkrótce!

Dzień Języków Obcych już wkrótce!Drodzy uczniowie,

już w najbliższy poniedziałek świętować będziemy Europejski Dzień Języków Obcych 2016. Z tej okazji nauczyciele języków obcych przygotowali dla was niespodziankę! Już od samego rana będzie można wyruszyć na poszukiwanie ciekawostek związanych z krajami anglo i niemieckojęzycznymi. Rozwieszone będą na terenie naszej szkoły, ale tylko do 4 lekcji, a wraz z jej końcem ciekawostki znikną, a pojawią się na głównym korytarzu dwa zestawy pytań - z języka angielskiego i niemieckiego w oparciu o informacje, które można było przeczytać. Odpowiedzi zanosimy do nauczycieli języków obcych.

Kto pierwszy ten lepszy!

Dla zwycięzców przewidziane są piątki z języka angielskiego i niemieckiego!

Zapraszamy do zabawy!!!

Awans do Finału Dolnośląkiego Ligi LA.

SPORT16 .09. w Zgorzelcu odbyła się Powiatowa Liga Lekkoatletyczna Szkół Gimnazjalnych.
Bardzo dobre wyniki w tych zawodach uzyskali nasi uczniowie. Chłopcy drużynowo zdobyli 1192pkt i zajęli wysokie III miejsce .
Sportowa, ambitna postawa całej drużyny dała nam awans do Finału Dolnośląskiego Ligi LA , który odbędzie się 29.09. we Wrocławiu.
Wyniki chłopców:
Sztafeta 4x100 w składzie W. Rękas , A. Jakubas, H. Wojdak i M. Martela 0,49s.
skok wzwyż: W. Rękas 165cm
bieg na 100m- M. Martela 12,1s, P, Kubitzek 12,7s, H. Wojdak 13,2s, A. Jakubas 13,0
bieg na 300m: A. Dolata 41,9s.,M.Miśta 42,4s, J. Adamowicz 44,7s.
pchnięcie kulą :D. Jarosz 9,90m, O. Smoleń 9,30m, P. Chmurzyński 8,90m
rzut oszczepem: M. Kiełbowicz 32,5m, M. Daśko 32,5m
rzut dyskiem: M. Tkaczyk 32,5m, P Jaworski 23,5m.
skok w dal: Sz. Kloc 4,86cm
bieg na 1000m: J. Naskręcki 3:20,00, J. Greszta 3:08,00, F. Szupieńko 3:18,00, M.Bettin 3:30,00, D. Kurtycz 3:23,00

Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowaUczniowie klasy Ic w miniony piątek skorzystali ze sprzyjającej pogody i wybrali się na rowerach do Bielawy Dolnej do Parku Przygody.
Jest to miejsce pełne atrakcji dla każdego. IC skorzystała z wszystkich...
Zdecydowanie jest to miejsce polecane jako cel wycieczek.

Konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły

Konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły Już jutro lekkoatleci rozpoczną nowy sezon sportowy w roku szkolnym 2016/2017. Wraz ze startami w zawodach sportowych rusza Konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły. W konkursie biorą wszyscy uczniowie, który będą reprezentować naszą szkołę w rywalizacji sportowej. Udział w zawodach punktowany jest w zależności od rangi zawodów, zajętego miejsca, rodzaju zawodów (indywidualne, zespołowe). O zwycięstwie we współzawodnictwie o tytuł „Najlepszego sportowca szkoły” trwającym od 01.09.2016 r. do 20.06.2017 r. decyduje ilość punktów zdobytych przez ucznia od chwili ogłoszenia konkursu do jego zakończenia. Podsumowanie wyników odbędzie się w czerwcu. Szczegółowa punktacja w czytaj więcej..

"Kaloryczna" rywalizacja w naszym Gimnazjum

"Kaloryczna" rywalizacja w naszym GimnazjumInformujemy, że wszyscy uczestnicy "kalorycznej" rywalizacji powinni poprawić ustawienia prywatności w aplikacji Endomondo. Proszę dokładnie przeczytać zasady rywalizacji, które znajdują się na stronie Endomondo https://www.endomondo.com/challenges/30412081. Bez włączenia opcji "publiczne" nie jesteśmy w stanie zweryfikować Waszych treningów!
Opiekun - Jadwiga Sikorska
Wygenerowano w sekund: 0.03
815,038 unikalnych wizyt