Nasza szkoła pięknieje!


Uwaga konkurs!

Uwaga konkurs!Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych organizowany jest bardzo ciekawy konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów, a także promocja talentów uczniów w środowisku szkolnym oraz lokalnym.

Oto zadania klas:

Oddział 0 i klasa 1 - wykonanie rysunku na temat "Mój ulubiony bohater"

Klasa 7a - wykonanie zakładki do książki

Klasa 2a, b, c - wykonanie projektu okładki do książki (po 4 projekty na klasę)

Klasa 3a, b, c - wykonanie rebusów na temat książek (po 4 rebusy na klasę)

Termin wykonania prac: 27. października (piątek).

Powodzenia!!!


Wyjazd do Iłowej

Wyjazd do IłowejGaleria

W dniu 10.10.2017r grupa naszych uczniów z klasy siódmej pod opieka pana Adama Kościelskiego udała się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej na zajęcia w ramach doradztwa zawodowego i edukacji prozdrowotnej.
Uczniowie mieli możliwość nauki samodzielnego wykonania słodkich przysmaków z produktów ekologicznych ( kruche babeczki z owocami, deser gruszkowy z sosem śliwkowym, muffinki marchewkowe).
Przy okazji, w ramach doradztwa zawodowego, został im przybliżony zawód cukiernika
Każdy uczestnik na koniec pobytu w Iłowej mógł skosztować wyrobów zrobionych przez siebie, kolegów i koleżanki.
Z reakcji wszystkich wynika, że wypieki były smaczne i wszyscy zdrowi wrócili do Pieńska.
W najbliższym czasie mamy w planach wyjazd kolejnej grupy naszych uczniów do Iłowej w ramach edukacji zawodowej i zdrowotnej.


Dzień Edukacji Narodowej 2017


Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z oddziału przedszkolnego i z pierwszej klasy. Dzieci pod okiem nauczycielek: Kamili Kędzierskiej, Sylwii Jarosz i Marzeny Polnickiej przygotowały wspaniały występ artystyczny. W wydarzeniu uczestniczyli: dzieci i ich najbliżsi, nauczyciele oraz zaproszeni goście, m.in.: przedstawiciele władz samorządowych Gminy Pieńsk. Ceremonii pasowania dzieci z oddziału przedszkolnego dokonała Pani Dyrektor Jolanta Seredyńska, a Pan Dyrektor Marek Popko – dzieci z klasy pierwszej.
Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, a Rodzicom, Panu Wiesławowi Wyspiańskiemu, Panu Jerzemu Błauciakowi, Pani Alinie Buko oraz uczniom z klasy III A dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości, natomiast pasowanym dzieciom życzymy wspaniałych szkolnych przygód.

Galeria

zDolny Ślązaczek 2017

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017W zeszłym tygodniu odwiedzili nas goście, przedstawiciele środowiska sportowego w powiecie zgorzeleckim: pani dyrektor MOS-u w Zgorzelcu Jadwiga Barbara Buciuto, kierownik Ośrodka Krystyna Podstawka oraz prezes KS OSA Zgorzelec Józef Marcinów. Wizyta była związana z podsumowaniem współzawodnictwa sportowego w roku szkolnego 2016/2017, w którym nasza szkoła zajęła III miejsce. Na ręce dyrektora została wręczony list gratulacyjny oraz statuetki za współzawodnictwo oraz reprezentowanie klubu OSA Zgorzelec przez naszych uczniów. Treść listu została odczytana podczas uroczystego apelu. Osiągnięcie wysokiego miejsca było wynikiem pracy naszych uczniów, pracy nauczycieli i wsparcia dyrekcji. Liczymy, że kolejne lata będą równie owocne.Druga szansa dla Aleksa

Druga szansa dla AleksaSzanowni Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły!

W czwartek 19 października o godzinie 8.50 odbędzie się zbiórka charytatywna na ciężko chorego chłopca.

Aleks ma 6 lat i bardzo chciałby chodzić do szkoły oraz poznawać swoich rówieśników. Niestety, nie jest to możliwe z powodu choroby. Aleks musiał podjąć pierwszą walkę gdy miał trochę ponad rok. Miesiąc przebywał na intensywnej terapii. Jego organizm zaatakowała sepsa. Teraz musi zmierzyć się z nowotworem kości, umiejscowionym w pniu mózgu. Chemioterapia składająca się z 13 cykli nie przyniosła efektów i niezbędna jest kolejna, bardziej agresywna.

Pokażmy Aleksowi, że nie jest sam!

Poszukujemy aktorów!

Poszukujemy aktorów! Uwaga Uczniowie!

Rada Rodziców wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego poszukują dwunastu osób, którzy wezmą udział w spektaklu świątecznym pt. "Piekło-Niebo".

Spektakl odbędzie się w piątek 08. grudnia 2017 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku.

Zgłoszenia ochotników przyjmujemy do poniedziałku 23. października.

Wszelkie informacje oraz zapisy u pani Małgorzaty Feler-Korn (sala 11).

Liczymy na Wasze zaangażowanie!

English is my style!

English is my style!Drodzy uczniowie!

Przypominam o działającej stronie na portalu społecznościowym facebook: English is my style Link (link również na stronie gimnazjum po lewej stronie), gdzie możecie na bieżąco powtarzać materiał z podstawy programowej, uzyskać informacje o ważnych wydarzeniach w krajach anglojęzycznych w oparciu o lokalne telewizje jak BBC czy CNN...
Strona ma już ponad 300 polubień :)
Opiekun strony: Marta Przekop

Pasowanie 2017

III miejsce piłkarzy w powiecie

III miejsce piłkarzy w powiecie11.10.17 po rozgrywkach miejskich i 1/2 półfinału odbył się finał powiatu w piłce nożnej chłopców. Gospodarzem zawodów była szkoła SP nr 5 w Zgorzelcu. W pierwszym meczu, dającym prawo gry o pierwsze miejsce, nasza drużyna uległa po bardzo wyrównanym boju SP 3 Bogatynia 0:2. W meczu o miejsce trzecia, pokonaliśmy SP z Sulikowa 1:0 po bramce Adamowicza i w ogólnej klasyfikacji zajęliśmy miejsce na najniższym stopniu podium. Gratulacje.


Skład: Bęczarski M.. Sajdak W., Góniak K., Bettin G., Małecki D., Drzewiecki M., Adamowicz K., Jarosz D., Filkos R., Wilga S.
Wygenerowano w sekund: 0.04
982,522 unikalnych wizyt