Trzecia kolejka Ligi Powiatowej w Piłce Siatkowej

Trzecia kolejka Ligi Powiatowej w Piłce SiatkowejZakończyła się faza grupowa w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej...

UWAGA! KONKURS

UWAGA! KONKURS

Zapraszamy do udziału w konkursie "Książki naszych marzeń”, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej! Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów – to główny cel konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Zasady są proste, a nagrody świetne. Na zgłoszenia szkół czekamy do 10 grudnia!

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona nas, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy! Jak nas przekonać? Wystarczy, że uczniowie przygotują na ten temat krótki film (do 120 sekund) i prześlą go nam. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej z tych kategorii wybierzemy trzech laureatów. Ogłoszenie wyników - jeszcze przed przerwą świąteczna!

„Nakręćmy się na czytanie!’

Szczegóły konkursu w Regulaminie, na stronie men.gov.pl oraz na stronie konkursu na portalu Facebook.

Zgłoszenia do konkursu kierujemy do p. M. Jureckiej.

Gimnazjalna Liga Powiatowa W Piłce Siatkowej

Gimnazjalna Liga Powiatowa W Piłce SiatkowejOdbyła sie druga kolejka Ligi Powiatowej Siatkówki...

Konkurs geograficznyWrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, TUMI-TUR, Gimnazjum nr 34 we Wrocławiu ZAPRASZAJĄ wszystkich uczniów z dolnośląskich gimnazjów zainteresowanych geografią, turystyką i krajoznawstwem do udziału w OLIMPIADZIE GEOGRAFICZNEJ.

WYMAGANIA NA POSZCZEGÓLNYCH ETAPACH KONKURSU
1. Na każdym etapie Olimpiady obowiązują wymagania ogólne i szczegółowe zamieszczone w podstawie programowej kształcenia ogólnego z przedmiotu geografia na III etapie edukacyjnym (gimnazjum)
na etapie szkolnym- geografia fizyczna ogólna (Wybrane zagadnienia geografii fizycznej), kartografia (Mapa – umiejętności czytania, interpretacji i posługiwania się mapą), geografia astronomiczna (Kształt, ruchy Ziemi i ich następstwa),
na etapie powiatowym – zakres z etapu szkolnego + geografia regionalna świata ( Sąsiedzi Polski – zróżnicowanie geograficzne, przemiany; Europa. Relacje przyroda – człowiek – gospodarka; Wybrane regiony świata. Relacje: człowiek – przyroda – gospodarka),
na etapie wojewódzkim- zakres z etapu szkolnego i powiatowego + geografia Polski (Położenie i środowisko przyrodnicze Polski; Ludność Polski; Wybrane zagadnienia geografii gospodarczej Polski; Regiony geograficzne Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Dolnego Śląska).
2. Literatura podstawowa na etap szkolny, rejonowy i wojewódzki:
• podręczniki szkolne oraz atlasy,
3. Propozycja literatury uzupełniającej
• Czerwiński J. – Dolny Śląsk przewodnik. Wydawnictwo Eko Graf 2012
• Skała C. – Śląsk na weekend przewodnik turystyczny. Wydawnictwo Pascal 2001
• Brygier W., Ciesielski M., Skała C. – Dolny Śląsk na weekend przewodnik turystyczny. Wydawnictwo Pascal Bielsko Biała 2007
• Skała C. – Sudety na weekend przewodnik turystyczny. Wydawnictwo Pascal 2005
Zapisy i więcej informacji u p. J. Sikorskiej (termin zgłoszeń upływa 20 listopada 2014 roku)

Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Konkurs Piosenki Patriotycznej i ŻołnierskiejW związku z nadchodzącym Narodowym Świętem Niepodległości w naszej szkole odbył się dzisiaj "Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży przez różnorodne formy aktywności artystycznej, umożliwienie prezentacji umiejętności i talentów uczniów oraz utrwalanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Polski. Na scenie zaprezentowały się wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami. Piosenki patriotyczne, które wykonywali uczniowie zostały przydzielone w drodze losowania, a klasy przygotowywały się do występu od kilku tygodni. Poziom wykonania pieśni był bardzo wysoki, wszyscy uczniowie zaangażowali się, urozmaicając swoje występy emblematami patriotycznymi w postaci kotylionów, flag oraz mundurów żołnierskich. Jury miało bardzo trudne zadanie, jednak po burzliwych obradach wybrano laureatów konkursu. 1. miejsce zajęły klasy 3b i 3e, 2. miejsce klasa 3a, a 3. miejsce klasy 1b i 2c. Gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.


Wycieczka klasy 1A

Wycieczka klasy 1AW poniedziałek 3 listopada klasa 1A była na wycieczce we Wrocławiu. W Teatrze Komedia obejrzeliśmy sztukę pt. "Zemsta" Aleksandra Fredry. Śmiechu było wiele. Szczególnie zachwycił nas Dyndalski. Aktor grający rolę tego starego sługi Cześnika Raptusiewicza zdobył naszą sympatię poczuciem humoru i dystansem do siebie.
Kolejnym punktem wycieczki było Afrykarium w ZOO. Ten najnowszy obiekt przeniósł nas na tereny Afryki, nad nami, obok nas przepływały żółwie, płaszczki, kolorowe ryby... Długo pozostawaliśmy pod wrażeniem.
Gorąco zachęcamy do zwiedzenia tego miejsca. Naprawdę warto!

Fotorelacja cZyTaJ WiĘcEj

zDolny Ślązak z języka angielskiego!

zDolny Ślązak z języka angielskiego!

Do następnego, powiatowego etapu zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty 2014/2015 z języka angielskiego zakwalifikowała się Paulina Wójcik z 3a.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny sukces!

Dokładny czas i miejsce przeprowadzenia II etapu... czytaj więcej

zDolny Ślązak

zdolny_slazakZnamy już uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z części przyrodniczej. Są to: Joanna Adamska, Joanna Jagiełło i Kacper Smółka - wszyscy z klasy 3a.
Bardzo gratulujemy im sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach, które będą miały miejsce już 14 listopada.

NOWE ZYCIE STARYCH RZECZY, czyli "Dziad Giełda"!


Uwaga, uwaga!
Już za miesiąc, dokładnie 18 listopada [wtorek], odbędzie się długo wyczekiwana Dziad Giełda- Akcja Wymianka. Polega ona na wymianie niepotrzebnych już Wam rzeczy bez użycia pieniędzy. Możliwość zamiany wspomnianych przedmiotów będzie miała miejsce w czasie przerw [od 3 do 6 przerwy]. Listę rzeczy do wymiany wraz z podpisem rodzica/opiekuna przyjmujemy do 14 listopada. Należy je przekazać Darii B. i Natalii T. z klasy 3A. !

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji!

REGULAMIN AKCJI i szczegóły w "czytaj więcej"

Akcja "Zapal znicz"


Samorząd Uczniowski od kilku lat przeprowadza akcję pt. "Pamiętamy o tych, którzy odeszli". Akcja polega na zbieraniu zniczy w klasach i ustawianiu ich na opuszczonych i zaniedbanych grobach. W tym roku, podobnie jak i w ubiegłym zebraliśmy bardzo dużo zniczy. Uczniowie wraz z wychowawcami roznosili znicze na Cmentarz Komunalny w Pieńsku. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

zDolny Ślązak


W wtorek 28.10 uczniowie z naszej szkoły zmagali się z częścią językową konkursu zDolny Ślązak. Uczniowie odpowiadali na 32 pytania z gramatyki, leksyki i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Najwyższą ilość punktów w całej szkole zdobyła uczennica klasy 3a Agata Tysowska (24 pkt. na 40 pkt. możliwych). Gratulacje!!!
Wygenerowano w sekund: 0.03
527,965 unikalnych wizyt