CATERING - KONKURS OFERT

Dyrektor Gimnazjum im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku

Ogłasza konkurs ofert na usługę cateringową w formie obiadów dla około 30 uczniów w wieku 6-7 lat.
Termin skłania ofert – do dnia 25 sierpnia 2017 r. do godz. 12.00
Otwarcie ofert o godz. 12.10
Ogłoszenie wyników dnia 28 sierpnia 2017 r.Szczegółowych informacji udziela
Sekretariat szkoły Tel. 75 7786522

Lista uczniów klasy 7 sportowej.

Zakończenie Roku 2017

Bezpieczne wakacje!

Bezpieczne wakacje!Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

Poniżej możecie zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Są to zalecenia Rzecznika Praw Dziecka i służb porządkowych policji dla Was, abyście umieli poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.

Sportowiec Roku-wyniki

Sportowiec Roku-wynikiZa nami pracowity i bogaty w sukcesy sportowe rok szkolny. Rywalizacja w plebiscycie na najlepszego sportowca szkoły była zacięta. Około 30 startów w zawodach międzyszkolnych zanotowali zwycięzcy rankingu.
Wśród dziewcząt zwyciężyła Nina Rzeźniczak, w kat. chłopców Adam Dolata. Gratulacje należą się wszystkim 53 zawodnikom i zawodniczkom, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach, tym samym zdobywali punkty w plebiscycie.
Oto wyniki:

dziewczęta:
1.Nina Rzeźniczak 1114
2.Sara Ilnicka 1052
3.Kinga Brzozowska 895
4.Weronika Winiewska 705
5.Magda Wróbel 615
6. Justyna Protas 559
7.Nikola Kosmecka 503
8.Iza Bałec 488
9. Ola Bettin 479
10.Karolina Markowska 423

chłopcy

1.Adam Dolata 1594
2.Hubert Wojdak 1425
3.Adam Jakubas 1370
4.Michał Miśta 1269
5.Maciej Kiełbowicz 1214
6. Wiktor Rękas 1205
7.Dominik Jarosz 1125
8.Maciej Daśko 995
9.Jakub Adamowicz 890
10. Mateusz Tkaczyk 490


dalsze wyniki w czytaj więcej

Podsumowanie Kalorycznej Rywalizacji

Podsumowanie Kalorycznej RywalizacjiOd 1 września 2016 r. do 31 maja 2017 r. trwała Kaloryczna Rywalizacja w naszej szkole. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Michał Drzewiecki kl. 2a - 40 750 kcal
II miejsce - Alicja Domowicz kl. 3a - 23 312 kcal
III miejsce - Maciej Szczepański kl. 3b - 13 442 kcal
.
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do przyszłorocznej edycji rywalizacji.
Opiekun konkursu - Jadwiga Sikorska

Zakończenie Roku Szkolnego 2016/17

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Siatkówce PlażowejSiatkarki plażowe w składzie: Sara Ilnicka, Nina Rzeźniczak i Kinga Brzozowska wywalczyły wysokie 5 miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska, który odbył się 14.06 w Strzelinie. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim z udziałem 9 zespołów dziewcząt i 8 chłopców. Zawodniczki blisko były awansu do meczów półfinałowych, decydujący mecz przegrały po emocjonującej walce w tie breaku z Gimnazjum z Nowej Rudy. Warto dodać, że nasze dziewczyny dzielnie walczyły z rówieśniczkami na co dzień trenującymi w klubach siatkarskich.

Srebro na finale strefy w siatkówce plażowej

Srebro na finale strefy w siatkówce plażowejWicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej i awans na zawody wojewódzkie wywalczyły siatkarki plażowe w składzie Sara Ilnicka, Nina Rzeźniczak i Kinga Brzozowska. Turniej finałowy odbył się 12.06 na boiskach MOSIR w Bolesławcu. W zawodach rozgrywanych systemem brazylijskim nasz zespół pokonał Gimnazjum nr 3 z Bolesławca i Gimnazjum z Gryfowa.W meczu półfinałowym po raz kolejny uległy nam siatkarki z Gimnazjum nr 3 w Bolesławcu. W walce o pierwsze miejsce lepszy okazał się zespół z Leśnej.
Klasyfikacja:
I miejsce- Gimnazjum Leśna
II miejsce- Gimnazjum Pieńsk
III miejsce- Gimnazjum nr 3 Bolesławiec
Finał wojewódzki odbędzie się 14 czerwca w Strzelinie.

Finał Dolnośląski Gimnazjady LA

Finał Dolnośląski Gimnazjady LA6 czerwca 2017 r na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Gimnazjady LA. Brązowy medal wywalczyła Nina Rzeźniczak w rzucie oszczepem na odległość 31,14 m ustanawiając już po raz trzeci w tym roku rekord szkoły. Na wyróżnienie zasługują również Magda Wróbel- rzut dyskiem 8 miejsce, Weronika Winiewska - rzut oszczepem oraz Iza Bałec- skok w dal.

Turniej "Jeden z Dziesięciu" w naszej szkole!

Turniej "Jeden z Dziesięciu" w naszej szkole!"Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają." (Heraklit z Efezu)

W poniedziałek 12 czerwca na piątej i szóstej godzinie lekcyjnej odbył się turniej "Jeden z Dziesięciu". Turniej wzorowany był na znanym i lubianym teleturnieju pod tym samym tytułem. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe reprezentacje każdego oddziału w szkole.

Konkurs składał się z trzech rund: runda 1 - pytania z wiedzy z różnych dziedzin (uczestnicy odpowiadali po kolei), runda 2 - pytania z rożnych dziedzin (uczestnicy eliminowali siebie nawzajem) oraz runda 3 - wiedza o szkole (pytania losowane za pomocą koła fortuny). Runda trzecia okazała się najciekawsza i przysporzyła uczestnikom największych problemów. Uczniowie musieli odpowiedzieć miedzy innymi na pytania: jaki skrót znajduje się przed imieniem i nazwiskiem dyrektora szkoły, jak nazywa się pani woźna, kto zajmuje gabinet obok gabinetu pani wicedyrektor lub w którym roku założono gimnazjum w budynku?

Łącznie we wszystkich rundach padło 239 pytań. Każda drużyna miała trzy szanse - trzy zielone baloniki. Każda błędna odpowiedź skutkowała przebiciem balonika.

Ostatecznie miejsce 3. przypadło klasie 1A, a miejsce 2. klasie 2B.

Tytuł "Jednego z Dziesięciu" oraz miejsce 1. wywalczyła klasa 2A.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i gratulujemy sporej wiedzy!!!

Organizacja turnieju: Małgorzata Feler-Korn, Beata Ogórek-Lubarska

Zdjęcia z turnieju
Wygenerowano w sekund: 0.03
960,346 unikalnych wizyt