Powitanie

Witamy na stronie Gimnazjum im. o. Michała Tomaszka w Pieńsku
ul. Zgorzelecka 29; 59- 930 Pieńsk; tel:75 77 86 522

Listy klas pierwszych, rocznik 2014/2015

Lakierowanie zębów

Uwaga !!


Bezpłatne lakierowanie zębów.
Lakierowanie odbywać się będzie w Gabinecie stomatologicznym
dok. Władysław Godek
Zgorzelec, ul. Sienkiewicza 19/2
Zapisy będą dokonywane od 14 lipca 2014r., od poniedziałku do piątku
w godz. 0800-1200 oraz 1500-1900
pod numerem telefonu 075-77 523 82

Przed rejestracją proszę przygotować sobie nr PESELL

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

KONIEC ROKU SZKOLNEGO

50 lecie sportu zapaśniczego

,,PAUZA NA SZTUKĘ "

,,PAUZA NA SZTUKĘ "
11 czerwca 2014r. nasza szkolna grupa taneczna ,,Gim-nastki" na festiwalu ,,PAUZA NA SZTUKĘ "
Część grupy artystycznej tanecznej ,,Gim-nastki" w dniu 11.06.2014r miała okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne na trójnarodowym bo polsko-niemiecko-czeskim festiwalu artystycznym ,,PAUZA NA SZTUKĘ" organizowanym przez teatr w Gorlitz.
Uczennice: Adrianna Wilczyńska, Angelika Wilczyńska, Ada Dębińska, Klaudia Olchawska, Nikola Dyjankiewicz, Kornelia Parzyńska, Daria Lulewicz, Marlena Kikut wraz z opiekunką i instruktorką grupy panią Sylwią Jarosz zaprezentowały trzy choreografie taneczne. Energiczny taniec poderwał nie tylko uczestników festiwalu ale i organizatorów tegoż wydarzenia artystycznego. Czwarty zaprezentowany układ taneczny był niespodzianką w stylu Flesh Mob, przygotowaną przy współpracy z grupą ,,TYGRYSKI", której opiekunką jest pani Monika Górecka ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Pieńsku.
Uczennice miały możliwość podszkolić swoje umiejętności językowe, poznać kulisy teatru, obejrzeć występy innych uczestników, wziąć udział w ciekawych warsztatach artystycznych.
Uczestnictwo w takim projekcie trójnarodowym, to ciekawe i pouczające doświadczenie :-)
DZIAD GIEŁDA, CZYLI AKCJA WYMIANKA:-)

DZIAD GIEŁDA, CZYLI AKCJA WYMIANKA:-)W najbliższą środę 18 czerwca, od drugiej lekcji [i na każdej kolejnej przerwie] w sali nr 24 będzie przeprowadzona po raz drugi DZIAD GIEŁDA, akcja polegająca na wymianie niepotrzebnych Wam już rzeczy: ciuchów, książek, płyt, zabawek itp itd. Szczegóły w sali nr 3, tam także do pobrania regulamin akcji oraz druk - lista przyniesionych rzeczy. Lista ta musi być podpisana przez rodzica / opiekuna, który w ten sposób wyraża zgodę na wymianę!

akcję przeprowadzają dziewczyny z klasy 3a!

Wycieczka do Dziwnówka

Wycieczka do DziwnówkaW dniach od 9 do 14 czerwca 2014 r. klasy 2a i 3a wraz z opiekunami przebywały na "zielonej szkole" w Dziwnówku. Pobyt obfitował w wiele atrakcji. Oprócz kąpieli słonecznych nad Bałtykiem uczniowie odwiedzili m.in. Park Linowy w Pobierowie, Planetarium, Muzeum Figur Woskowych, dom na głowie oraz Aleję Gwiazd i Molo w Międzyzdrojach. Uczniowie podziwiali także widok na morze i okolice z latarni morskiej w Niechorzu. Wieczorami tańczono Zumbę oraz rozgrywano kolejne mecze w siatkówkę. Jesteśmy pewni, że ten wspólny pobyt nad morzem pozostanie na długo w naszej pamięci.

18. KOLEJKA TRAMPKARZY

18. KOLEJKA TRAMPKARZYW ostatniej kolejce ligi trampkarzy udaliśmy się na mecz do lidera rozgrywek- GOSiR Osiecznica….

Medal strefy siatkarek plażowych

Medal strefy siatkarek plażowychSiatkarki podobnie jak chłopcy podczas finału strefy jeleniogórskiej w siatkówce plażowej wywalczyły brązowy medal. W pierwszej rundzie łatwo pokonały Gimnazjum z Jeleniej Góry 2:0 (15:8, 15:3) oraz Gimnazjum z Leśnej 2:0 (15:10,15:7). W półfinale zmierzyły się z Gimnazjum nr 2 z Bolesławca ulegając dopiero w tie- breaku 1:2 (8:15, 15:9, 6:11 ). Brązowy medal zdobyły wygrywając z Gimnazjum nr 2 z Kamiennej Góry 2:1 (13:15, 15:4, 11:8). Naszą szkołę reprezentowały: Julia Brandys, Wiktoria Wolna, Daria Lulewicz i Kornelia Parzyńska. Gratulacje dla dziewczyn.
Klasyfikacja końcowa:
1. GIMNAZJUM 2 BOLESŁAWIEC - op. Markowski Tomasz
2. GIMNAZJUM MARCISZÓW - op. Murawski Robert
3. GIMNAZJUM PIEŃSK - op. Ługowska Ewa
4. GIMNAZJUM 2 KAMIENNA GÓRA - op. Malich Marta
5. GIMNAZJUM ŁOMNICA - op. Kraiński Artur
6. GIMNAZJUM LEŚNA - op. Michalik Marek
7. GIMNAZJUM GRYFÓW ŚLĄSKI - op. Babiok Krzysztof
8. GIMN. ZSO 1 JELENIA GORA - op. Judka Monika

Wybory Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

Wybory Przewodniczącej Samorządu UczniowskiegoW piątek 6 czerwca 2014 r. odbyły się wybory nowej Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Wybierano spośród ośmiu kandydatek z klas pierwszych i drugich.

Wolą społeczności szkolnej od września funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego pełnić będzie Izabela Chrostek, a funkcję Wiceprzewodniczącej Agata Tysowska (obie z klasy 2a).

Gratulujemy wszystkim kandydatkom udziału w wyborach, gdyż rywalizacja była bardzo wyrównana.
Wygenerowano w sekund: 0.02
472,835 unikalnych wizyt