Badanie losów absolwentów

Badanie losów absolwentówZwracamy się z prośbą do wszystkich absolwentów naszego gimnazjum o wypełnienie ankiety. Prosimy także o udostępnianie linku swoim znajomym.
https://docs.google.com/forms/d/16Nu8vIIZdPvhLErD_R0TWuK0Ma7CoXrodpmSWlesinQ/viewform

Konkurs chemiczny

Konkurs chemiczny13 stycznia 2015 r. odbył się w Liceum im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu I Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu pod patronatem Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego i Dyrektora Niepublicznego Gimnazjum Łużyckiego w Zgorzelcu przy współpracy Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Sekcji Dydaktycznej Wrocławskiego Oddziału PTCh oraz Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej „EKOS”.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Joanna Adamska, Agata Tysowska i Kacper Smółka.
Konkurs odbywał się w dwóch etapach. W pierwszej jego części wszyscy uczestnicy rozwiązywali test pisemny, trwający 90 min. Po sprawdzeniu jego wyników przez komisję konkursową do części drugiej zakwalifikowano dziesięciu uczestników wśród nich znalazły się dwie uczennice z naszego gimnazjum: Joanna Adamska i Agata Tysowska. Po przerwie przystąpili oni do zadań laboratoryjnych, które trwały 60 minut.
Ostatecznie Joanna Adamska zajęła VI a Agata Tysowska X miejsce.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, a jego uczestnicy wykazali się bardzo rozległą wiedzą chemiczną.

Bal Karnawałowy

Bal KarnawałowyOstatniego dnia przed feriami zimowymi odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Bal tradycyjnie organizowany jest przez Samorząd Uczniowski. Zaproszenie na bal przyjęli również uczniowie klasy 6 ze Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej, którzy przybyli na wspólną zabawę wraz z Panią Dyrektor i Opiekunami. W trakcie balu odbył się konkurs na najładniejszą maskę karnawałową oraz na najlepsze i najciekawsze przebranie. Uczniowie bawili się wyśmienicie przy świetnej muzyce i słodkim poczęstunku. Nasi uczniowie pokazali prawdziwą klasę i potwierdzili fakt, że potrafią się bawić na najwyższym poziomie. Kolejny taki bal dopiero za rok... :)

Wyniki konkursu ENGLISCH IST EINFACH, GERMAN IS EASY

Wyniki konkursu ENGLISCH IST EINFACH, GERMAN IS EASYDnia 12 stycznia odbył się konkurs z języka angielskiego, w którym wzięło udział 19 uczniów z naszego gimnazjum. Do uzyskania było 50 punktów.

Bezkonkurencyjną, jak zawsze, okazała się Paulina Wójcik z 3a uzyskawszy 40 punktów, drugie miejsce zajęła Julia Brandys z 3b z wynikiem 32 punktów, trzecie miejsce zajął Jakub Kowalewski 3a z 31 punktami. Pod podium znaleźli się Kacper Smółka z 3a i Konrad Kuliński z 2a.

Do dalszego etapu zakwalifikowały się Paulina i Julia, za które trzymamy kciuki!

Dalsze miejsca w rankingu w ''czytaj więcej''

Konkurs językowy

Konkurs językowyW poniedziałek 12 stycznia odbył się etap szkolny konkursu językowego ,,Englisch ist einfach, German is easy'' organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Do konkursu z języka niemieckiego przystąpiło 45 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie zmagali się z testem gramatyczno-leksykalnym złożonym z 50-ciu zadań. W tym etapie najlepiej wypadły uczennice klas trzecich: 1. miejsce - Agata Tysowska - klasa 3a (39 pkt.), 2. miejsce Joanna Adamska - 3a (37 pkt.), 3. miejsce - Ellen Zagórski - 3c (32 pkt.) i Patrycja Woźniak - 3e (32 pkt.). Do następnego etapu, który odbędzie się 25 marca w Jeleniej Górze zakwalifikowały się obie uczennice z klasy 3a. Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników, a za Agatę i Asię trzymamy kciuki w finale!!!

WYNIKI ZBIÓRKI

WYNIKI ZBIÓRKIPotwierdza się, że Pieńsk jest miastem dobrych ludzi.


23 Finał WOŚP już za nami. Kilka tysięcy mieszkańców Pieńska i okolic przewinęło się przez naszą halę widowiskowo-sportową 10 i 11 stycznia 2015 roku zostawiając w puszkach wolontariuszy WOŚP 23.370,04 PLN.
Każdy zrobił dobry interes, czy to kupując przedmioty na aukcji, czy też dając coś od siebie: swoje fanty, wyroby artystyczne, występy artystyczne lub sportowe, czy też po prostu oglądając prezentacje , pokazy, licytacje i zawody.
Panowała atmosfera wspólnoty, radości z dzielenia się dobrem, pomagania sobie bez oglądania się na poglądy polityczne czy zamożność. Jak dobrzy sąsiedzi żyjący na co dzień koło siebie, mogący sobie zaufać. Posłaliśmy w Polskę jasny, jednoznaczny przekaz, że w naszej Gminie ludzie dobrze rozumieją wezwanie do ofiarności na cele pomocy dzieciom i seniorom i jeszcze potrafią się przy tym dobrze bawić.
Chcieliśmy coś zrobić i zrobiliśmy to, i to było dobre, bo dało to ogromny plon ( koszty tej dwudniowej imprezy wyniosły około 440 zł.)
Pragnę w tym miejscu podziękować tym wszystkim, którzy pomagali w organizacji Naszego Finału, sponsorom,darczyńcom i tym, którzy dali na ten cel chociaż 1 grosz.Dziękuję wolontariuszom, uczniom naszego Gimnazjum, za kwestowanie na ulicach naszego miasta, Dłużyny i Żarek Średnich.Dziękuję bardzo prowadzącym wielki Finał-Joli Seredyńskiej, Joli Strojnej i Pawłowi Czaplińskiemu , Emilce Chrulenko, finalistce konkursu Mis Polski, której pobyt i śpiew uświetnił nasz program.
Współorganizatorami XXIII Finału byli:
Gimnazjum w Pieńsku
Szkoła Podstawowa nr1 w Pieńsku
Szkoła Podstawowa w Dłużynie Dolnej
Przedszkole Publiczne w Pieńsku
Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej
Zespół Ludowy Lasowianie i Zarki
Ochotnicza Straż Pożarna w Pieńsku



Szef Sztabu WOŚP- Grażyna Łagowska.

WOŚP - program imprezy


XXIII FINAŁ WOŚP
10 -11 STYCZNIA 2015
GIMNAZJUM W PIEŃSKU
SOBOTA 10.01.2015
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „ ŻAKÓW” O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIEŃSK GODZ.8.00- 13.30
TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ REPREZENTANTÓW PLACÓWEK OŚWIATOWYCH I OSP GODZ, 14.00 – 18.00
NIEDZIELA 11.01.2015

GODZ. 8.00- 12.00 TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
GODZ. 12.00 III BIEG ULICZNY „ KU ZDROWIU''
GODZ. 12.30 FINAŁ TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ

UROCZYSTE OTWARCIE XXIII FINAŁU WOŚP W PIEŃSKU
GOŚCIEM SPECJALNYM ( PRAWDOPODOBNIE) BĘDZIE FINALISTKA KONKURSU MISS POLSKI EMILIA CHRULENKO
WRĘCZANIE OKOLICZNOŚCIOWYCH MEDALI

GODZINA 14.30
POCZĄTEK WYSTĘPÓW NASZYCH DZIECI Z PLACÓWEK OŚWIATOWYCH WG NASTĘPUJĄCEJ KOLEJNOŚCI
PRZEDSZKOLE - GRUPA DELFINKI I MOTYLKI
SP DŁUŻYNA DOLNA - CHÓR
SP 1 PIEŃSK - GRUPA P. GÓRECKIEJ
PRZEDSZKOLE - GRUPA BIEDRONKI I STOKROTKI
SP DŁUZYNA DOLNA
SP 1 PIEŃSK - GRUPA P. DAGMARY
PRZEDSZKOLE - GRUPA SMERFY
SP DŁUZYNA DOLNA
SP 1 PIEŃSK
GIMNAZJUM
ZESPOŁY LUDOWE - LASOWIANIE, ŻARKI

POZA TYM PROPONUJEMY
LICYTACJE I POSREDNICZENIE W KUPNIE – SPRZEDAŻY NA RZECZ WOŚP
LOTERIA FANTOWA
KĄCIK ZABAW DLA DZIECI- DMUCHAŃCE, SKAKAŃCE
KĄCIK RĘKODZIEŁA
WYSTAWA RYCERSKA
NAUKA ZUMBY
SWOJSKIE JADŁO- PIECZONY DZIK, PIEROGI, PAJDA CHLEBA I CIASTO
POKAZY RATOWNICTWA PRZYGOTOWANE PRZEZ OSP

GODZINA 19.30 POKAZY PRZED HALĄ SPORTOWĄ

GODZINA 20.00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

ZAPRASZAMY również NA KONCERT NASZEGO ZESPOŁU „ĘZIBABA'', KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W EUROREGIONALNYM CENTRUM KULTURY W PIEŃSKU 08.01.2015 O GODZ. 19.00

DOCHÓD Z KONCERTU PRZEKAZANY ZOSTANIE NA RZECZ WOŚP

NA STRONIE INTERNETOWEJ GIMNAZJUM UKAŻE SIĘ LISTA NIEKTÓRYCH PRZEDMIOTÓW PRZEZNACZONYCH DO AUKCJI. LISTA W MIARĘ POTRZEBY BĘDZIE UAKTUALNIANA.
SZEF SZTABU
GRAZYNA ŁAGOWSKA

Lista przedmiotów na licytację ---> czytaj więcej

Konkurs ,,Englisch ist einfach, German is easy''

Konkurs ,,Englisch ist einfach, German is easy''Zapraszamy do udziału zdolnych językowo uczniów w IV edycji konkursu organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze ,,Englisch ist einfach, German is easy'', który będzie przebiegał w trzech etapach.

I etap – etap szkolny przeprowadzony zostanie w gimnazjum i wyłoni półfinalistów dnia 12.01.2015 (poniedziałek) na 3. lekcji. Do półfinału zostaną zakwalifikowani jedynie ci uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskają 2 najlepsze wyniki z danego języka. Zatem z danej szkoły może być zgłoszonych maksymalnie do 4 uczniów (2 z języka angielskiego i 2 z języka niemieckiego).

II etap....

opiekunowie konkursu:
język angielski- M. Przekop
język niemiecki- M. Feler- Korn

Jasełka 2014

Życzenia


karta wykonana na zajęciach artystycznych: Joanna Jagiełło 3A

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach zaprasza siedmioro uczniów klas III do udziału w warsztatach dydaktycznych z zakresu hotelarstwa, gastronomi i sportu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach. Uczniowie proszeni są o zabranie strojów sportowych.

Wyjazd na warsztaty jest zaplanowany na 09 stycznia 2014 ok. godz. 9:45, powrót planowany jest na ok godz. 13:30. Osoby zainteresowane ofertą tej szkoły proszę o skontaktowanie się z P. Wojciechem Warszawskim.
Wygenerowano w sekund: 0.02
553,597 unikalnych wizyt