Wyniki konkursu z angielskiej gramatyki

Wyniki konkursu z angielskiej gramatykiW ubiegłym tygodniu w naszej szkole miał miejsce konkurs z j. angielskiego obejmujący materiał z gramatyki na poziomie zaawansowanym i średnio zaawansowanym, który przygotowała p. M. Przekop.

Najlepsi uczniowie z j. angielskiego z klas trzecich zmierzyli się z 40 pytaniami, na które mieli 30 min.

Bezkonkurencyjną, na poziomie zaawansowanym okazała się, Paulina Wójcik, która osiągnęła aż 37 pkt.
Drugie miejsce zajęła Julia Brandys, a trzecie Natalia Trólka i Jakub Kowalewski z 3a.
Te osoby będą reprezentowały nasze gimnazjum w powiatowym etapie.

Na poziomie średnio zaawansowanym najlepiej napisała...

Dyktando o Pióro Burmistrza

Dyktando o Pióro BurmistrzaUwaga! Konkurs o Pióro Burmistrza rozstrzygnięty! Dzisiaj - 21.05.2015 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji odbył się już III Powiatowy Konkurs o Pióro Burmistrza Miasta i Gminy w Pieńsku. Brali w nim udział najlepsi uczniowie naszego gimnazjum, którzy zostali wyłonieni drogą eliminacji klasowych. Od godz. 9.00 uczniowie łamali sobie głowę nad takimi wyrazami jak: supernagroda, niby - wygrana, półrealistyczny, bladoróżowe, esy-floresy, wtem, wpół, różdżka, Wyspy Świętego Tomasza, Grzegorz Gżegżółka, półleżąc, pół spał, pół czuwał, żółto – czerwone, gdzieniegdzie, cóż, miraż… Oprócz tego należało poprawnie stosować znaki interpunkcyjne, co okazało się nie takie łatwe.
Komisja w składzie: p. Adriana Wojdak – Wiceburmistrz Miasta i Gminy w Pieńsku,
p. Andrzej Świderski – Dyrektor ECKiK w Pieńsku, p. Joanna Winnicka – Zastępca Dyrektora ECKiK w Pieńsku, p. Jadwiga Żółtańska – były nauczyciel języka polskiego, p. Mieczysława Skiba –były pedagog z gimnazjum, p. Sylwia Skoczylas – Wicedyrektor Gimnazjum
przyznała cztery wyróżnienia:
1. Joanna Adamska – 3a
2. Kornelia Kopeć – 2a
3. Wiktoria Hinc – 1d
4. Natalia Gudyka – 1b
III miejsce - Izabela Kucia – 1a
II miejsce – Nikola Jesse – 1a
Nagrodę główną ( Pióro Parker) otrzymała – PAULINA WÓJCIK – 3a

Wszystkim, którzy brali udział w konkursie, serdecznie GRATULUJEMY!!!

Uwaga Szóstoklasiści!!!

Uwaga Szóstoklasiści!!!25.05.2015 r. od godz. 16.30 do 18.30 zapraszamy wszystkich uczniów klas szóstych wraz z rodzicami na Dni Otwarte w Gimnazjum. Będzie się można dowiedzieć o nowej ofercie edukacyjnej w roku szkolnym 2015/2016, poznać wychowawców klas oraz uczestniczyć w ciekawie prowadzonych zajęciach lekcyjnych i sportowych. Szóstoklasisto - nie możesz tego przeoczyć! Czekamy na Ciebie już w poniedziałek!

O - kupo!-wany Pieńsk!:-)

O - kupo!-wany Pieńsk!:-)W minioną sobotę, tj. 16 maja przed Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji odbyła się akcja pod hasłem "Okupowany Pieńsk". Zrazu pomyślicie pewnie, że klimkiem w oczy rzucamy- któż byłby na tyle zuchwały, aby zagarnąć naszą małą ojczyznę? Otóż z każdym dniem zwiększa się obszar, jaki zajmują psie odchody. Właściciele czworonogów nie kwapią się, aby sprzątać po swoich pupilach- zapominają, że posiadanie zwierzęcia wiąże się z odpowiedzialnością. Podczas happeningu uczniowie należący do Koła Obywatelskiego działającego przy pieńskim Gimnazjum starali się uzmysłowić lokalnej społeczności, jak ważne jest zostawianie po sobie porządku. Jeden spacer niekoniecznie musi być równoznaczny z kupą wstydu. W ramach wydarzenia zorganizowano także konkurs plastyczny skierowany do wychowanków szkół usytuowanych na terenie naszej gminy. Rozwieszono również zawczasu przygotowane plakaty traktujące o problemie, który na dobrą sprawę dotyka każdego z nas. Ufamy, że przyczyni się to do wzrostu świadomości wśród mieszkańców i sprawi, że nikomu, kto wyruszy do miasta po sprawunki niestraszne będą wszechobecne miny. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Darii Bulandy c:

fotorelacja


organizatorami akcji były: Urząd Miasta i Gminy Pieńsk, ECKiK Pieńsk, a także Koło Obywatelskie [Gimnazjum Pieńsk] i zespół instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 1; udział ponadto wzięli uczniowie placówek oświatowych z terenu naszej gminy.

autor: Paulina Wójcik

Wycieczka klasy 3a

Wycieczka klasy 3aW piątek 15 maja klasa 3a wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę szkolną do Wałbrzycha. Uczniowie zwiedzali najpierw były obóz pracy Gross Rosen w Rogożnicy. Z prezentowanych ekspozycji uczniowie dowiedzieli się między innymi jak wyglądały warunki bytowe, praca czy relacje między więźniami obozu. Kolejnym punktem było zwiedzanie zamku Książ. Uczniowie spacerowali po zamku wraz z przewodnikiem trasą "Od Piastów do II wojny światowej". Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Palmiarni, gdzie podziwiano okazy egzotycznych i krajowych roślin. Wycieczka obfitowała w wiele niezapomnianych wrażeń i jesteśmy pewni, że na długo pozostanie w naszej pamięci. Fotorelacja z wycieczki na profilu szkoły na Facebooku :)

Mistrzostwa Strefy w Piłce Nożnej Dziewcząt

Mistrzostwa Strefy w Piłce Nożnej DziewczątNa regionalnym portalu internetowym Zinfo.pl można przeczytać o naszej drużynie piłkarek nożnych. News pod linkiem....

Zawody lekkoatletyczne-wyniki chłopców

SPORTDobre wyniki uzyskała grupa 24 chłopców podczas gimnazjady lekkoatletycznej 07.05 . Medale zdobyli: Dawid Guzowski w biegu na 2000m, (6:50,00) Paweł Janiak w biegu na 300m. p/pł. (0:47,4s) i Krzysztof Dzięgiel w biegu na 300m. (0,41s.) Miejsca w finałach zajęli: Filip Pilipczuk IV w rzucie oszczepem z wynikiem 37,60m, Łukasz Jędrzejczyk V -oszczep(36,00m), Alan Chruściel i Wiktor Rękas V m. w skoku wzwyż (160cm), Artur Majda V m. w pchnięciu kulą (10,50m),Stanisław Rogowski V m. w biegu na 2000m (6,55s),Krystian Rutka VII w rzucie dyskiem (28,50m).Sztafeta 4x100 w składzie: P. Szmidt, R.Chruściel, P. Janiak i K.Dzięgiel -V m (0,49s). Sztafeta szwedzka w składzie: M. Martela, A. Wiciak, P.Szmidt i Alan Chruściel V m.(2,15,00s). Godnie zaprezentowali się także: M. Martela-100m, M.Miśta-1000m, H. Chmielecki- 1000m, A.Dolata-1000m, R.Chruściel-skok w dal, K.Piwowar-dysk, K.Bukiel-dysk, P.Beczek-dysk,P.Kubek-kula, M. Wojciechowski-100m, A Wiciak-100m., A Jakubas-1000m., K.Mackiewicz-kula.

Gimnazjada LA

Gimnazjada LA7 maja 2015r na stadionie w Zgorzelcu rywalizowali ze sobą lekkoatleci z powiatu zgorzeleckiego. Naszą szkołę reprezentowała spora grupa sportowców. Miejsca na podium wywalczyły: I miejsce- Weronika Walerzak 300ppł, II miejsce- Julia Brandys skok wzwyż 155cm rekord szkoły, III miejsce- Ewa Jóźwiak skok wzwyż 140cm, III miejsce- Monika Majda kula 9,17 m, III miejsce- Patrycja Woźniak 600m. Na wyróżnienie zasługują również zawodniczki, które zakwalifikowały się do finałów w swoich konkurencjach: Wiktoria Kowalczyk (IV miejsce -kula), Karolina Markowska (kula), Aleksandra Maciak (oszczep), Nikola Szary (dysk), Marta Magalas (dysk), Paulina Majcher (wzwyż- 130cm). Życzymy powodzenia i równie dobrych wyników w zawodach strefowych, które odbędą się 21 maja 2015r.

Zespół Szkół Chemicznych

3 maja fotorelacjaSukces na Gimnazjadzie Artystycznej we Wrocławiu

Sukces na Gimnazjadzie Artystycznej we Wrocławiu28 kwietnia 2015r. reprezentacja uczniów naszego gimnazjum : Natalia Trólka kl. 3a, Agata Tysowska kl. 3a i Leon Zalewski kl. 2a pod opieką pani Sylwii Jarosz wzięli udział w Gimnazjadzie Artystycznej, która odbyła się w Autorskim Liceum Artystycznym ALA we Wrocławiu.
Uroczysta gala kończąca Gimnazjadę przyniosła nam wiele emocji. Natalia Trólka otrzymała wyróżnienie w kategorii tanecznej, a Leon Zalewski pierwsze wyróżnienie w kategorii teatralnej.
Serdecznie gratulujemy!
Wygenerowano w sekund: 0.02
599,604 unikalnych wizyt