NOWE ZYCIE STARYCH RZECZY, czyli "Dziad Giełda"!

Uwaga, uwaga!
Już za miesiąc, dokładnie 18 listopada [wtorek], odbędzie się długo wyczekiwana Dziad Giełda- Akcja Wymianka. Polega ona na wymianie niepotrzebnych już Wam rzeczy bez użycia pieniędzy. Możliwość zamiany wspomnianych przedmiotów będzie miała miejsce w czasie przerw [od 3 do 6 przerwy]. Listę rzeczy do wymiany wraz z podpisem rodzica/opiekuna przyjmujemy do 14 listopada. Należy je przekazać Darii B. i Natalii T. z klasy 3A. !

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji!

REGULAMIN AKCJI i szczegóły w "czytaj więcej"

Akcja "Zapal znicz"


Samorząd Uczniowski od kilku lat przeprowadza akcję pt. "Pamiętamy o tych, którzy odeszli". Akcja polega na zbieraniu zniczy w klasach i ustawianiu ich na opuszczonych i zaniedbanych grobach. W tym roku, podobnie jak i w ubiegłym zebraliśmy bardzo dużo zniczy. Uczniowie wraz z wychowawcami roznosili znicze na Cmentarz Komunalny w Pieńsku. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

zDolny Ślązak


W wtorek 28.10 uczniowie z naszej szkoły zmagali się z częścią językową konkursu zDolny Ślązak. Uczniowie odpowiadali na 32 pytania z gramatyki, leksyki i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Najwyższą ilość punktów w całej szkole zdobyła uczennica klasy 3a Agata Tysowska (24 pkt. na 40 pkt. możliwych). Gratulacje!!!

Konkurs

W ramach współpracy dostaliśmy nowego newsa odnośnie konkursu do jakiego przystąpiło nasze Pieńskie przedszkole. Szczegóły poniżej.


GŁOSUJEMY NA PRZEDSZKOLE w Pieńsku!!!!

ZAGŁOSUJ

Głosowanie rozpocznie się 22 października o godzinie 12:00, a 31 października poznamy zwycięzców.

Konkurs "Wzorowa Łazienka"

Szkoła Podstawowa z Dłużyny Dolnej bierze udział w konkursie "Wzorowa Łazienka" pomóżmy im wygrać. Poniżej znajduje się informacja o konkursie skopiowana ze strony internetowej Szkoły Podstawowej w Dłużynie.

"
POTRZEBNE SĄ WASZE GŁOSY!!!!

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji dla szkół podstawowych pod nazwą Wzorowa Łazienka.

Celem programu jest promocja edukacji w zakresie higieny i promocji estetyzacji szkolnych łazienek.
Konkurs trwa od 01.10.2014r do 10.12.2014r. Szkoły będą rywalizować o nagrody w postaci kwot pieniężnych przeznaczonych na remont łazienek szkolnych, poprzez tworzenie galerii prac. Za wykonanie zadania konkursowego, szkoła będzie otrzymywała punkty.

Zwracamy się do wszystkich uczniów, rodziców, znajomych i przyjaciół szkoły
z wielką prośbą o wsparcie nas w akcji
- mamy szansę zdobyć sporo pieniędzy na remont szkolnych łazienek.
Wystarczy codziennie poświecić minutkę i zagłosować na prace plastyczne naszych uczniów - już dzisiaj można podziwiać pierwszą zakwalifikowaną pracę - Weroniki Szyrockiej z klasy III.Uśmiech
Dzieciaki czekamy na więcej!
Trzeba posiadać adres email.

A głosujemy tak:
1. Wchodzimy bezpośrednio na:
Link do głosowania

lub
1. Wchodzimy na www.wzorowalazienka.pl - gdzie znajdziemy więcej informacji o konkursie
2. Idziemy do GALERII
3. Znajdujemy naszą szkołę wybierając województwo, miasto i szkołę
i GŁOSUJEMY!

Liczy się każdy głos!!!!!
Pamiętaj możesz (a nawet powinieneś) oddać 1 głos każdego dnia!"

Gimnazjalna Liga Powiatowa W Piłce Siatkowej

 Gimnazjalna Liga Powiatowa W Piłce SiatkowejBardzo dobrze rozpoczęły nasze zespoły zmagania w powiatowej lidze siatkówki .....

Dzień otwarty


UWAGA!!

W dniu 29 października 2014r.(środa) w godzinach 16.30 – 18.00
odbędzie się Dzień Otwarty

O 16.30 odbędzie się zebranie Rady Rodziców – wybory nowego zarządu

31 października 2014r. (piątek) - wolne od zajęć edukacyjnych

Konkurs zDolny Ślązak


W piątek odbył się szkolny etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z części matematyczno - fizycznej. Wzięło w nim udział 33 uczniów. Największą liczbę punktów zdobyli: Jakub Ząbkiewicz kl. 3a, Joanna Adamska kl. 3a, Joanna Jagiełło kl.3a.

W poniedziałek odbył się etap szkolny konkursu zDolny Ślązak z przedmiotów przyrodniczych. Wzięło w nim udział 24 uczniów. Największą ilość punktów zdobyli: Joanna Jagiełło kl. 3a, Joanna Adamska kl. 3a, Kacper Smółka kl. 3a i Agata Tysowska kl. 3a.

We wtorek 21.10.2014 r. odbył się szkolny etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z części humanistycznej. Wzięło w nim udział 25. uczniów. Największą liczbę punktów uzyskali Paulina Wójcik 3A - 26 pkt., Joanna Jagiełło 3A - 22 pkt., Marta Kobryń 2A - 17 pkt., Daria Bulanda 3A - 16 pkt.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i trzymamy kciuki za liderów w "wyścigu" do etapu powiatowego.

Jarmark Jesienny


W sobotę 18 października 2014 r. w centrum Pieńska odbył się Jarmark Jesienny. Impreza ta odbyła się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz pierwszy w naszym mieście. Mieszkańcy Pieńska przy pięknej jesiennej muzyce mogli nie tylko zaopatrzyć się w dekoracje, lecz także zrobić sobie przerwę w zakupach na wyborne ciasto i gorącą kawę. O godzinie 11 odbyła się część artystyczna. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty muzyczne i taneczne. Dekoracje, które były sprzedawane wykonali nasi Uczniowie wraz ze swoimi Rodzicami. Wiele z nich powstało także na świetlicy szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą imprezę: Uczniom, Rodzicom, Opiekunom SU oraz Dyrekcji szkoły za wsparcie. Dziękujemy również wszystkim, którzy dzisiaj wspomogli naszą szkołę i zakupili te piękne dekoracje. Kolejna taka impreza za rok :) Fotorelacja z Jarmarku na naszym profilu na Facebooku :)

II Edycja Gimnazjalnej Ligi Powiatowej W Piłce Siatkowej


W dniu 15.10.14 ruszy II Edycja Gimnazjalnej Ligi Powiatowej W Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku p. Marka Popko......

Pasowanie na gimnazjalistę

Wtorek 14.10.2014 o godz. 9:00 odbędzie się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie na gimnazjalistę.Wygenerowano w sekund: 0.03
517,067 unikalnych wizyt