Wyniki III etapu konkursu "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI" !!!

Wyniki III etapu konkursu "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI" !!!12 grudnia 2017 r. odbył się III etap konkursu " WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI ". Przedmiotem zmagań w tym etapie była znajomość życiorysu i działalności polskiego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza

WYNIKI: 1. MIEJSCE M. Drzewiecki kl. 3 a - 16 pkt. , 2. MIEJSCE K. Nawrocka kl. 3 a i Sz. Kloc kl. 2 a po 14,5 pkt. , 3 MIEJSCE S. Kędzior kl. 3 c , P. Tysowska kl. 2 a i K. Wiszniowski kl. 3 a po 11 pkt.

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaZnamy już wyniki szkolnego etapu Olimpiady Geograficznej dla uczniów dolnośląskich szkół podstawowych i gimnazjów.
1. miejsce zajął Maciek Fostek z kl. 3a (24 p.), 2. - Kacper Wiszniewski z kl 3a (23 p.), a 3. - Michał Drzewiecki - także z klasy 3a (22p.).
Wszystkim chłopakom serdecznie gratulujemy i czekamy na kwalifikacje do etapu rejonowego :)
Opiekun konkursu - J. Sikorska

Klasa 2b w Szklarskiej Porębie

Klasa 2b w Szklarskiej PorębieOd 04.12.17 Klasa 2 b przebywa w Szklarskiej Porębie. Co robili, co widzieli można obejrzeć na zdjęciach.

Galeria

Klasa 2c na tropie Mikołaja we Wrocławiu!

Klasa 2c na tropie Mikołaja we Wrocławiu! Nie wszyscy uczniowie mieli okazję spotkać Mikołaja w szkole. 🎅🏻❄️🎅🏻❄️🎅🏻 Klasa IIc wraz z wychowawczynią panią Łucją Rogalą miała okazję natknąć się na Niego w trakcie zwiedzania Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu. ❄️🎅🏻❄️🎅🏻❄️

Mimo niesprzyjającej pogody gimnazjaliści spacerowali po mieście w towarzystwie przewodnika. 🎅🏻❄️🎅🏻❄️🎅🏻 Dało im to okazję poznać Wrocław nieco bliżej. ❄️🎅🏻❄️🎅🏻❄️ Oczywiście - w planie wycieczki uwzględniono też obejrzenie Jarmarku Bożonarodzeniowego. 🎅🏻❄️🎅🏻❄️🎅🏻

Mikołajki spędzone zostały więc niezwykle aktywnie! ❄️🎅🏻❄️🎅🏻❄️

Nasi Najmłodsi z wizytą w teatrze!

Nasi Najmłodsi z wizytą w teatrze!Podczas gdy starsi uczniowie przyjmowali Świetego Mikołaja na miejscu, najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali Mikołaja w Jeleniej Górze. ❄️🎅🏻❄️🎅🏻❄️ Uczniowie oddziału 0 i klasy 1 wybrali się na wycieczkę do teatru na spektakl pt. "Królewski wróbel". ❄️🎅🏻❄️🎅🏻❄️

Przedstawienie było wspaniałe, a spotkanie z Mikołajem jeszcze lepsze. 🎅🏻❄️🎅🏻❄️🎅🏻 Dzisiejszy dzień na pewno na długo pozostanie nam w pamięci! ❄️🎅🏻❄️🎅🏻❄️

Fotorelacja z wycieczki na naszym szkolnym profilu na Facebooku!

I DO NAS ZAWITAŁ śWIĘTY MIKOŁAJ!!!

I DO NAS ZAWITAŁ śWIĘTY MIKOŁAJ!!!6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.


Do naszej szkoły również zawitał Święty Mikołaj!!! ❄️🎅🏻❄️🎅🏻❄️

Nasi grzeczni uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki, a nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy byli niegrzeczni otrzymali rózgę ze słodkim akcentem i obietnicą poprawy. 🎅🏻❄️🎅🏻❄️🎅🏻

Mikołaj pojechał już obdarowywać inne dzieci, a my już za nim tęsknimy! ❄️🎅🏻❄️🎅🏻❄️

Mikołaju - do zobaczenia za rok!!! 🎅🏻❄️🎅🏻❄️

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA RADY RODZICÓW, KTÓRA UFUNDOWAŁA KAŻDEMU UCZNIOWI SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ!!!

Fotorelacja z wizyty Mikołaja oraz krótkie filmiki z podziękowaniami uczniów dla Rady Rodziców - na naszym szkolnym profilu na Facebooku!

Kartki dla Królowej gotowe!!!

Kartki dla Królowej gotowe!!!W listopadzie ogłoszono konkurs na kartkę świąteczną dla Królowej Elżbiety. Kartki są już gotowe i czekają na wysłanie. Póki co podziwiać je można na wystawie, na korytarzu głównym. Wszystkie prace są przepiękne! Królowa Elżbieta z pewnością doceni talent naszych uczniów.

Wszystkim, którzy wykonali kartki - dziękujemy!!!

Więcej zdjęć kartek na szkolnym profilu na Facebooku!

"WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI " - III etap konkursu - Adam Mickiewicz

"WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI " - III etap konkursu - Adam MickiewiczDnia 12 grudnia o godzinie 7:30 ( sala nr 4 ) odbędzie się kolejny etap konkursu "WIELCY POLACY - WIELCY PATRIOCI ". Postacią, której życiorys i dokonania będą przedmiotem zmagań jest Wielki polski poeta ADAM MICKIEWICZ.

Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora SP 2 w Pieńsku

Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora SP 2 w PieńskuGaleria
Siatkarskie reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły I miejsce w Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora SP 2 w Pieńsku. W zawodach uczestniczyły zespoły z Jerzmanek, Zawidowa i Zgorzelca. Turniej był okazją do sprawdzenia umiejętności sportowych przed mistrzostwami powiatu, które odbędą się jeszcze w grudniu.
Dziewczęta grały w składzie: Nina Rzeźniczak, Joanna Kowalska, Natalia Kipiniak, Nikola Kosmecka, Kinga Brzozowska,Oliwia Wolna, Iza Magalas, Emilia Bettin, Wiktoria Bździuch.
Zespół chłopców:Jakub Adamowicz, Dominik Jarosz, Sławek Wilga, Maks Bertram, Patryk Jachura,Radek Filkos, Seweryn Ligęza, Mateusz Bęczarski, Patryk Chmurzyński i Damian Małecki.

Przedstawienie "Piekło - Niebo"

Przedstawienie "Piekło - Niebo"Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a także mieszkańców Pieńska na przedstawienie teatralne pt. "Piekło - Niebo".

W przedstawieniu udział wezmą uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum. Oprócz przedstawienia wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami zaprezentują piękne pieśni i piosenki świąteczne.

Przedstawienie oraz jarmark bożonarodzeniowy odbędzie się w piątek 08. grudnia o godzinie 16:00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku.

Na jarmarku będzie możliwość zakupienia ozdób i stroików świątecznych oraz wspaniałych wypieków.

Serdecznie zapraszamy!!!

Organizacja: Rada Rodziców SP2 w Pieńsku.

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznychW poniedziałek na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Pytania dotyczyły kultury, geografii czy historii krajów niemieckojęzycznych.

Uczniowie odpowiadali między innymi na pytania: jakie zwierzę znajduje się w herbie Berlina, kiedy zaczyna się karnawał w Niemczech, czy kiedy Niemcy świętują Dzień Matki. Do zdobycia było w sumie 50 punktów.

Miejsce 1. zajęła uczennica klasy 3a - Kaja Nawrocka (36 pkt.)
Miejsce 2. zajął uczeń klasy 3a - Jakub Szyrocki (35 pkt.)
Miejsce 3. zajęła uczennica klasy 3c - Irena Godyń (29 pkt.)

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnego etapu w lutym!!!
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,006,519 unikalnych wizyt