Studenci AIESEC w naszym gimnazjum

Studenci AIESEC w naszym gimnazjumW ciągu ostatnich czterech dni gościliśmy w Pieńsku ciekawych ludzi. Byli to studenci z Singapuru - Fan Weiguang, Hong Kongu - Fish Wong oraz Bombaju - Asrar Parkar. Cała trójka działa w AIESEC - stowarzyszeniu, którego celem jest propagowanie nauki języka angielskiego oraz wiedzy o krajach, z których pochodzą studenci.
Ich pobyt w naszym gimnazjum okazał się bardzo owocny! Gimnazjaliści wykazali się znajomością języka angielskiego. Dla wielu ich wizyta będzie pewnie inspiracją do większego wysiłku w nauce tego języka. Gimnazjaliści bardzo zaangażowali się w organizację pobytu studentów z AIESEC w Pieńsku.
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz za wysiłek włożony w porozumiewanie się z naszymi gośćmi.
A przede wszystkim dziękujemy naszym gościom za ich pobyt w naszym mieście i pracę w naszym gimnazjum.
Asrar, Fan, Fish - THANK YOU!

Fotorelacja

Konkurs "Nasze Drzewa"

Konkurs "Nasze Drzewa"25 maja 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum Cogito w Zgorzelcu odbyły się eliminacje konkursu wiedzy "Nasze Drzewa". Uczniowie mieli do wykonania zarówno zadania testowe, jak i praktyczne - rozpoznawanie drzew po pędach i przekrojach pni.
Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. II miejsce zajął uczeń naszego gimnazjum - Kornel Duchaczek (kl.IIa).
Dzięki dofinasowaniu konkursu ze środków Nadleśnictwa Pieńsk i Nadleśnictwa Ruszów prace laureatów zostaną wydane w formie kalendarza. Gratulujemy!

Dyktando o Pióro Burmistrza

Dyktando o Pióro  BurmistrzaDyktando o Pióro Burmistrza Miasta i Gminy rozstrzygnięte!
Dziś, tj. 25 maja 2016 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się już czwarty Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza, p. J. Magdy. Brało w nim udział 21 osób, które zostały wyłonione w gimnazjum drogą eliminacji klasowych. Dyktanda sprawdzała i oceniała komisja w następującym składzie: p. A. Wojdak - Wiceburmistrz M. i G., p. M. Skiba - nauczyciel j. polskiego i pedagog, p. J. Żółtańska - nauczyciel j. polskiego, p. J. Winnicka - kierownik Biblioteki w Pieńsku oraz p. S. Skoczylas - wicedyrektor Gimnazjum w Pieńsku. W tym roku uczniowie wykazali się niezwykłą znajomością zasad ortografii i interpunkcji. O zwycięstwie decydowały minimalne błędy. Przyznano cztery wyróżnienia: Laura Turek (3B), Kornelia Kopeć (3A), Marta Kobryń (3A), M. Miśta (2B); II miejsce - Michał Drzewiecki, a zwycięzcą została Wiktoria Rybaczuk (2A). Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie. Cieszę się, że tym razem był taki wysoki poziom naszych gimnazjalistów. GRATULACJE!!!

Fotorelacja

Prezentacje projektów 2016

Zawody lekkoatletyczne- strefa jeleniogórska

SPORT Wysokie V miejsce w strefie jeleniogórskiej wywalczyła reprezentacja naszych lekkoatletów. Podczas zawodów rozgrywanych 19.05 w Zgorzelcu brązowe medale i awans do finału wojewódzkiego wywalczyła sztafeta 4x100( Jakubas, Wojdak, Rękas i Martela. )
z czasem 0:47,21- nowy rekord szkoły. Trzecie miejsce zajął również Kornel Mackiewicz w pchnięciu kulą z wynikiem 11,67m. Występ we Wrocławiu zapewnił sobie także Mateusz Tkaczyk w rzucie dyskiem z wynikiem 33,12m. Punktowali także: Marcin Martela , Hubert Chmielecki, Wiktor Rękas, Adam Jakubas, Adam Dolata, Paweł Kubek, Jakub Adamowicz, Piotr Dereń, Krystian Rutka, Hubert Wojdak, Maciej Kiełbowicz, Dominik Jarosz, Michał Miśta i Kewin Bukiel.
W zawodach sklasyfikowanych zostało 26 zespołów z dawnego województwa jeleniogórskiego.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.moszgorzelec.pl

Powiatowa siatkówka plażowa

Powiatowa siatkówka plażowaDziś na boiskach przy ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej. Zawody rozegrane zostały systemem brazylijskim z udziałem siedmiu szkół gimnazjalnych. Nasza szkołę reprezentowały: Sara Ilnicka, Kinga Brzozowska i Karolina Markowska. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze etapowe, w półfinale pokonały Gimnazjum z Zawidowa, a w finale Gimnazjum nr 2 ze Zgorzelca. Gratulacje i życzymy dobrego występu na zawodach strefowych.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- Gimnazjum Pieńsk
II miejsce- Gimnazjum nr 2 Zgorzelec
III miejsce- Gimnazjum Zawidów
IV miejsce- Gimnazjum Jerzmanki
V miejsce- Gimnazjum Cogito
VI miejsce- Gimnazjum nr 2 Bogatynia
VII miejsce- Gimnazjum nr 3 Zgorzelec

Znamy Anglistę Roku 2016!!!

Znamy Anglistę Roku 2016!!!W maju odbył się ostatni ósmy etap całorocznego konkursu "Anglista roku". W tej części uczniowie rozwiązywali test gramatyczno-leksykalny składający się z dwudziestu pytań. Do zdobycia było jak co miesiąc 20 pkt. Niestety, nikomu nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów. Najwięcej punktów, bo aż 17 zdobył Konrad Kuliński z 3a, który rozwiązał test na poziomie średnio zaawansowanym szkoły średniej.

Zaszczytny tytuł "Anglisty roku" otrzymuje Nikola Jesse z klasy 2a, która przez tych osiem etapów cały czas pozostawała na pierwszym miejscu. Nikola zdobyła w sumie 142 pkt. na 160 możliwych.

Pozostałe miejsca na podium zajmują:
2. Konrad Kuliński z 3a i Szymon Macudziński z 2d- 135p
3. Sebastian Lech z 2d i Jakub Majda z 3a- 132p

W pierwszej piątce uplasowali się również:
4. Radek Smoleń z 3b -131p
5. Kornel Duchaczek i Michał Boroń z 2a- 122p

Walka do końca była bardzo wyrównana, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! Wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca.

"Bajka i przysłowie - prawdę Ci powie"

"Bajka i przysłowie - prawdę Ci powie"W drugiej części dnia 01 czerwca odbędzie się Festiwal Bajek pod hasłem „Bajka i przysłowie – prawdę ci powie”. Celem imprezy jest propagowanie przysłów czyli tzw. „mądrości narodów”, propagowanie bajki, jako utworu niosącego pouczenie (morał), rozwijanie pasji czytania i zainteresowania literaturą, ćwiczenie umiejętności głośnego czytania, rozwijanie wyobraźni uczniów oraz integracja zespołu klasowego poprzez działanie dla wspólnego dobra.

Do obchodów festiwalu klasy przygotowują się wraz z wychowawcami, realizując wyznaczone zadania. Uczniowie wcielą się w postaci z bajek Ezopa i odegrają scenki teatralne. Każda bajka kończy się morałem, do którego przypisane jest również przysłowie.

Uczniowie naszej szkoły w poprzednich edycjach Festiwalu Nauki śpiewali, tańczyli i przygotowywali potrawy. W tym roku zmierzą się z zupełnie nowym dla nich zadaniem.

"Kocham Cię Polsko!" w naszej szkole!!!

"Kocham Cię Polsko!" w naszej szkole!!!Znany i lubiany telewizyjny teleturniej „Kocham Cię Polsko” zagości w naszej szkole. Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować dla swoich kolegów i koleżanek imprezę przypominającą zasadami i pod względem artystycznym jeden z najbardziej popularnych programów rozrywkowych jakie możemy oglądać na polskich ekranach.

Celem imprezy jest szerzenie postaw patriotycznych i przynależności do Ojczyzny, propagowanie polskiej kultury oraz pogłębianie wiedzy na temat naszego kraju. Turniej odbędzie się 01 czerwca w ramach corocznego Festiwalu Nauki oraz z okazji Dnia Dziecka. W zabawie weźmie udział przedstawiciel każdej klasy w szkole.

Oto lista osób, które będą reprezentowały swoje klasy:
1a - Roksana Szulik
1b - Oliwia Wolna
1c - Agnieszka Kucza
2a - Kornel Duchaczek
2b - Michał Miśta
2c - Anna Pankiewicz
2d - Wiktoria Hinc
3a - Kornelia Kopeć
3b - Paweł Kubek
3c - Agnieszka Demków

Szykuje się naprawdę wspaniała zabawa, o której wynikach poinformujemy po turnieju.

Konkurs "Germanista roku" rozstrzygnięty!!!

Konkurs "Germanista roku" rozstrzygnięty!!!W maju odbył się ostatni ósmy etap całorocznego konkursu "Germanista roku". W tej części uczniowie rozwiązywali test gramatyczno-leksykalny składający się z dwudziestu pytań. Do zdobycia było jak co miesiąc 20 pkt. Niestety, nikomu nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów. Najwięcej punktów, bo aż 18 zdobyła Marta Kobryń z klasy 3a.

Pora więc na podsumowanie konkursu i ogłoszenie zwycięzców. Zaszczytny tytuł "Germanisty roku" otrzymuje Marta Kobryń z klasy 3a, która przez tych osiem etapów cały czas pozostawała na pierwszym miejscu. Marta zdobyła w sumie 144 pkt. na 160 możliwych.

Pozostałe miejsca na podium zajmują:
2. Michał Miśta (kl. 2a) - 130 pkt.
3. Kornelia Kopeć (kl. 3a) - 122 pkt.


W pierwszej piątce uplasowali się również:
4. Izabela Kucia (kl. 2a) - 120 pkt.
5. Wiktor Skowyra (kl. 2d) - 118 pkt.

Walka do końca była bardzo wyrównana, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą i znajomością gramatyki niemieckiej. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! Wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca.

Projekt - Efekt Domina!

Uwaga! Dziewczyny z klasy 2b biorą udział w projekcie - Wielki Konkurs Edukacji Globalnej organizowanym przez Kulczyk Fundation. Celem projektu i naszych działań jest pomoc, wsparcie i po prostu dobra zabawa z dziećmi i młodzieżą ze świetlicy. Po rozmowie z panią Sylwią wpadłyśmy na pomysł zbiórki gier planszowych! Zapraszamy więc do działania i dzielenia się:-)

W naszym Gimnazjum jest organizowana zbiórka gier planszowych, kart, "puzli", pionków, kostek itp:-)
Posiadasz tego typu gry w domu, których nie używasz?
Możesz je przekazać dla dzieci ze Świetlicy prowadzonej przy kościele przez pani≤ą Sylwię i ojca Jakuba.
Za każdą przyniesioną grę otrzymasz +20 pkt.
Gry przynosimy do Natalii Gudyki z kl.2b :)

Ola 2b / Marcin Dubrawski
Wygenerowano w sekund: 1.09
766,162 unikalnych wizyt