III GIMNAZJALNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

III GIMNAZJALNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ10 Listopada w Domu Kultury w Pieńsku odbędzie się III edycja GIMNAZJALNEGO KONKURSU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.
Wszystkie klasy przygotowują jeden utwór o tematyce patriotycznej. Mile widziane utwory współczesne{ „ Biały krzyż”, „ Ojczyzna”, „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „ Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „ Mury” lub inne}. Utwory nie mogą się powtarzać, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń, których wychowawcy dokonują u p. Sylwii Jarosz. Podkłady muzyczne każda klasa organizuje sobie we własnym zakresie. Pomocą służy p. Jerzy Błauciak. W prezentacji – śpiewie powinny wziąć udział przynajmniej cztery osoby, jednakże pozostali uczniowie muszą być również na scenie ubrani stosownie do tematyki prezentowanego utworu ( np. mundury, stroje rycerskie, emblematy i symbole narodowe). Dopuszcza się wykonanie drugiego utworu przez solistę albo duet z każdej klasy. Występy takie będą oddzielnie oceniane. Zgłoszeń proszę dokonywać najpóźniej do 4 listopada. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wychowawcy konsultują się z p. Jerzym Blauciakiem.

"Dzień Gruszki"

"Dzień Gruszki"Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "Dni Owocowe". Bohaterką kolejnego takiego dnia była dzisiaj gruszka. Klasa 1b wykonała plakat tematyczny, w którym poinformowała nas o wartościach odżywczych tego smacznego owocu. Uczniowie bardzo chętnie przynieśli gruszki do szkoły. Na 118 uczniów obecnych w szkole aż 94 miało ze sobą gruszkę, co daje świetny wynik 79,6%. Po sprawdzeniu ilości gruszek przez komisję, uczniowie spożyli je na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc!

Konkurs zDolny Ślązak

Konkurs zDolny ŚlązakZnamy już wyniki szkolnego etapu Konkursu zDolny Ślązak w części humanistycznej i przyrodniczej. Największą liczbę punktów w części humanistycznej uzyskali: Michał Drzewiecki kl. 2a (28p./40p.), Nikola Jesse kl. 3a (23p./40p.) i Karol Topór kl. 3a (22p./40p.). W części przyrodniczej: Michał Miśta kl. 3b (21p./39p.), Maciej Fostek kl. 2a (19p./39p.) i Sergiusz Stasiak kl. 2a (19p./39p.).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a najlepszym gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za awans do następnego etapu.

Pasowanie na Gimnazjalistę

Angielski na facebooku

Angielski na facebookuDrodzy uczniowie, przypominam o istniejącej stronie na facebooku: Link, gdzie nie tylko powtarzamy słownictwo i gramatykę z języka angielskiego, ale i bierzemy udział w konkursach!

Zachęcam do polubienia i odwiedzania strony English is my style!

Opiekun: Marta Przekop

II EDYCJA JĘZYKOWCA ROKU

II EDYCJA JĘZYKOWCA ROKUDrodzy uczniowie,

zapraszamy do wzięcia udziału w całorocznej edycji konkursu Anglista/Germanista Roku 2017!

Każdego miesiąca odbywać się będzie konkurs z języka angielskiego i/lub niemieckiego, za który otrzymuje się maksymalnie dziesięć punktów. Punkty zsumowane zostaną pod koniec maja i wyłonią najlepszą osobę z danego języka.
Pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone!A co miesiąc będzie można otrzymać ocenę bardzo dobrą za wszystkie poprawne odpowiedzi.

Pierwszy etap konkursu już w drugiej połowie października.

Zapraszamy wszystkich chętnych językowców!

Mistrzostwo Powiatu

Mistrzostwo PowiatuDziś na boisku przy gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu rozegrany został finał powiatu w piłce nożnej....

Adoptuj Pszczołę - ponownie w naszym gimnazjum!

Adoptuj Pszczołę - ponownie w naszym gimnazjum!UWAGA!
W związku z akcją "Adoptuj pszczołę" ogłaszamy konkurs plastyczny pt.,,Każda pszczółka ma dwa czułka". Technika prac jest dowolna - również możliwa grafika komputerowa, format A4. Prace należy przynosić do końca października, do Pana Dubrawskiego. Przewidziana słodka nagroda i ocena z WOS-u...

Oczywiście jeśli chcecie możecie wesprzeć naszą akcje wrzucając do puszki najdrobniejsze z monet, złote grosze:-)
albo też "adoptować pszczoły" bezpośrednio na stronie
ADOPTUJ PSZCZOŁĘ

a tutaj link., o co w tym wszystkim chodzi...
WYDARZENIE NA FB

Konkurs wiedzy o bioregionie

Konkurs wiedzy o bioregionieW piątek odbył się szkolny etap XIV Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Bioregionie pod hasłem "W krainie łużyckich osobliwości". Wzięło w nim udział 12 uczniów. Najlepsze wyniki osiągnęły 3 uczennice: Izabela Kucia (16p/25p), Wiktoria Rybaczuk (15p/25p) oraz Ala Domowicz (15p/25p) - wszystkie z klasy 3a.
Dziewczyny wezmą udział w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 26.10.2016 w Zgorzelcu.
Zwyciężczyniom gratulujemy sukcesu, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie:)

Jadwiga Sikorska i Danuta Dominiczak

Podsumowanie wrześniowej "kalorycznej" rywalizacji i zaproszenie do następnej

Podsumowanie wrześniowej "kalorycznej" rywalizacji i zaproszenie do następnejMamy już zwycięzców wrześniowej "kalorycznej" rywalizacji. Wśród uczniów pierwsze trzy miejsca zajęli: Alicja Domowicz, Kuba Grzywacz i Kuba Bartczak. Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

Pozostałe wyniki prezentujemy poniżej:


Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w nowej rywalizacji, którą znajdziecie pod tym linkiem. Będzie ona trwała przez cały październik. By zliczały się kalorie, trzeba ponownie się zapisać. Reguły rywalizacji pozostają takie same.

Opiekun - Jadwiga Sikorska

"Dzień Chłopca"

"Dzień Chłopca"Jak co roku w naszej szkole obchodzimy "Dzień Chłopca". Z tej okazji dziewczęta z całej szkoły przygotowały dla naszych chłopców słodkie niespodzianki. Panowie ci duzi i ci mali witani byli nimi już od samego rana przy wejściu do szkoły przez reprezentantki Samorządu Uczniowskiego

Chłopaki życzymy Wam szczęścia, zdrowia, miłości, radości. Pogody ducha, jak najwięcej sukcesów w życiu i spełnienia wszystkich marzeń!!!
Wygenerowano w sekund: 0.02
826,235 unikalnych wizyt