Nowa strona na facebook'u- j. angielski!

Nowa strona na facebook'u- j. angielski!Wczoraj powstała strona, fun page- ENGLISH IS MY STYLE na facebooku!

Portal społecznościowy, który odwiedzają rzesze naszych gimnazjalistów, może mieć również wymiar edukacyjny!
Uczniowie będą mieć możliwość połączyć rozrywkę z nauką angielskiego, a także zdobyć punkty bonusowe (plusy za aktywność) lub oceny z przedmiotu.
Strona pierwszego dnia ma już ponad 80 polubień i mam nadzieję, że ta liczba będzie rosła. Pierwszy plus trafił do ucznia z klasy 3b za rozwiązanie rebusu (ułamki i angielskie słowa).

Zapraszam do polubienia: Link

Opiekun strony: Marta Przekop

NASZ PATRIOTYZM!

ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEGO WYDARZENIA!!!
Wrzucajcie swoje zdjęcia na tle flagi, albo same zdjęcia Waszej flagi. Napiszcie czym dla Was jest patriotyzm.
zapraszamy! oceny z aktywności obywatelskiej gwarantowane:-)

link
PATRIOTYZM TO NIE NACJONALIZM, BO MIŁOŚĆ TO NIE NIENAWIŚĆ

Apel: `KONSTYTUCJA 3-GO MAJA`

Zbiórka karmy dla zwierząt zakończona.

Zbiórka karmy dla zwierząt zakończona.Jak co roku o tej porze Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę karmy dla zwierząt w Schronisku w Dłużynie Górnej. Akcja ta na stałe wpisała się w kalendarz zbiórek trwających w roku szkolnym.

W tym roku zebraliśmy wspólnie 271,57 kg karmy. Najwięcej karmy, bo aż 56 kg zebrała klasa 3b.

Na początku maja karma zostanie zawieziona do schroniska.

Nasi czworonożni przyjaciele z pewnością się ucieszą.

VII ETAP ANGLISTY ROKU- WYNIKI

VII ETAP ANGLISTY ROKU- WYNIKIUczniowie z naszego gimnazjum zmagali się z siódmym etapem konkursu ''Anglista Roku'', w którym za zadanie mieli napisać pocztówkę z wakacji w j. angielskim (minimalna ilość słów miała liczyć 50- tak, jak na egzaminie gimnazjalnym).

Uczniowie w swoich pocztówkach uwzględnić mieli: gdzie i z kim się znajdują, opisać pogodę, co już zwiedzili, co zamierzają zwiedzić oraz zaproponować spotkanie po powrocie.

Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem następujący uczniowie zdobywając maksymalną ilość punktów:

Nikola Jesse i Michał Boroń z 2a,
Krystian Rutka z 3b


w nagrodę otrzymując oceny celujące z przedmiotu :)

Natomiast generalna klasyfikacja, po 7 etapach zmagań, przedstawia się następująco:

1. N. Jesse z 2a (127p)
2. K. Kuliński, J. Majda z 3a, R. Smoleń z 3b, S. Lech i Sz. Macudziński z 2d (118p)
3. M. Boroń z 2a i M. Drzewiecki z 1a (110p)


Jak widać koniec przedostatniego etapu jest bardzo emocjonujący, a ostatnie zadanie może okazać się decydujące w walce o podium.
w czytaj więcej dalsze miejsca

Organizator w grupie angielskiej- M. Przekop

Biegamy z Wiatrem

Biegamy z WiatremW dniu 22 kwietnia br. przy pięknej „przełajowej” pogodzie na terenie Centrum Rekreacyjno - Turystycznego w Radomierzycach odbył się I Bieg Przełajowy im. Józefa Wiatrowskiego „Biegamy z Wiatrem”.
Organizatorzy – co bardzo cieszy odnotowali rekord frekwencji. W zawodach wzięło udział 582 osoby – dzieci ze szkół podstawowych, młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe.
Bieg został przeprowadzony w pięciu kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zajmując wysokie miejsca (w kategorii dziewcząt startowały 74 osoby , chłopców 105):
Wiktoria Woźniak - 5 , Sara Ilnicka 7, Kinga Brzozowska- 10, Natalia Gudyka- 12, Weronika Winiewska- 22, Justyna Protas-28, Michał Miśta- 8, Hubert Chmielcki-10, Adam Dolata- 15, Hubert Wojdak- 16, Kewin Bukiel- 22, Jakub Adamowicz- 23.
Pełne wyniki i fotorelacja z imprezy na stronie .www.moszgorzelec.pl

UKS przy Gimnazjum w Pieńsku

UKS przy Gimnazjum w Pieńskuistnieje 18 lat, działa i organizuje dzieciom już od wieku przedszkolnego, nie mówiąc o naszych uczniach, udział w prawdziwych, ligowych rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nasi trampkarze należą tam do czołówki Ligi Okręgowej, w sobotę zremisowali w trudnym wyjazdowym meczu z Chrobrym Nowogrodziec 2 : 2 (bramka Kuby Adamowicza)
a w niedzielę ORLIKI naszego UKS (4 kl. Szkoły Podstawowej w Pieńsku) zajęły 2 miejsce na Turnieju w Gryfowie Śl. zwyciężając w 4 meczach i 2 remisując. UKS buduje mosty między naszym gimnazjum a szkołami podstawowymi.

Podsumowanie akcji "Szlachetnie zdrowie"

Podsumowanie akcji "Szlachetnie zdrowie"„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie.
Jako smakujesz, aż się zepsujesz.”


Słowa poety Jana Kochanowskiego przyświecały akcji, która odbyła się w czwartek 21 kwietnia w naszej szkole. Impreza pod hasłem "Szlachetne zdrowie" miała za zadanie przede wszystkim propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Do imprezy klasy przygotowywały się miesiąc czasu realizując przydzielone zdania. Uczniowie przygotowywali część teoretyczną (informację na wylosowany temat) oraz część praktyczną - potrawę lub pokaz praktyczny.

Korytarz główny zmienił się w prawdziwe targi zdrowej żywności. Uczniowie prezentowali potrawy z owoców, warzyw i nabiału, przekonywali o zdrowotnych właściwościach produktów bezglutenowych oraz zachęcali do picia wody i stosowania naturalnych kosmetyków. Oprócz tego każdy mógł sprawdzić swoją wagę, zmierzyć sobie ciśnienie oraz nauczyć się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Komisja oceniała wszystkie prace. W wyniku obrad wyłoniono zwycięzców akcji: miejsce 1 zajęła klasa 1a, miejsce 2 klasa 2a i miejsce 3 klasa 3b.

Dzięki współpracy z Gminną Komisją do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych na każdego ucznia z naszej szkoły czekał zdrowy poczęstunek: jogurt, owoc i zdrowy batonik.

Fotorelacja

Akcja pokazała to, co wiedzieliśmy od dawna: uczniowie naszej szkoły wiedzą, na czym polega zdrowy tryb życia i chętnie żyją aktywnie.

Wycieczka do Görlitz

Wycieczka do GörlitzW piątek (8.04) uczniowie naszej szkoły wraz z panią Zofią Sochacką i panią Sylwią Jarosz mieli okazję uczestniczyć w wycieczce organizowanej do pobliskiego miasta niemieckiego - Görlitz. Wyjazd był dość intensywny, ponieważ w krótkim czasie odwiedzono wiele miejsc m.in. Planetarium, Muzeum Historii Miasta Görlitz wraz z Gabinetem Fizycznym i Muzeum Przyrodnicze. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję bliżej zaznajomić się zarówno z językiem niemieckim jak i angielskim, poznać ciekawe zjawiska fizyczne, zobaczyć wiele gatunków zwierząt i obejrzeć różne konstelacje gwiazd. Z wycieczki wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni.
Izabela Kucia

Fotorelacja

Plebiscyt na najlepszego sportowca szkoły.

Plebiscyt na najlepszego sportowca szkoły.Zbliża się sezon lekkoatletyczny, który w decydujący sposób zróżnicuje klasyfikację sportowców. Po zawodach zespołowych (liga lekkoatletyczna, sztafeta przełajowa, piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy) w rankingu prowadzą:
Dziewczyny- 1 miejsce Weronika Walerzak 451 pkt
2 miejsce Kinga Brzozowska 381 pkt
3 miejsce Karolina Markowska, Paulina Majcher,Iweta Kowal 319 pkt

Chłopcy- 1 miejsce Adam Dolata, Hubert Wojdak 510 pkt
2 miejsce Maciej Kiełbowicz 484 pkt
3 miejsce Wiktor Rękas 447 pkt
Pełne wyniki w czytaj dalej oraz w gablocie na bloku sportowym.

Powiatowy Konkurs Recytatorski

Powiatowy Konkurs Recytatorski4 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Reprezentant naszego Gimnazjum- Kornel Duchaczek otrzymał wyróżnienie, czyli zajął, ex aequo z czterema innymi uczestnikami, szóste miejsce w Powiecie Zgorzeleckim. Gratulacje!!!
Wygenerowano w sekund: 0.02
759,979 unikalnych wizyt