Zakończenie Roku Szkolnego 2016/17

Podsumowanie Kalorycznej Rywalizacji

Podsumowanie Kalorycznej RywalizacjiOd 1 września 2016 r. do 31 maja 2017 r. trwała Kaloryczna Rywalizacja w naszej szkole. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Michał Drzewiecki kl. 2a - 40 750 kcal
II miejsce - Alicja Domowicz kl. 3a - 23 312 kcal
III miejsce - Maciej Szczepański kl. 3b - 13 442 kcal
.
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do przyszłorocznej edycji rywalizacji.
Opiekun konkursu - Jadwiga Sikorska

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Siatkówce PlażowejSiatkarki plażowe w składzie: Sara Ilnicka, Nina Rzeźniczak i Kinga Brzozowska wywalczyły wysokie 5 miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska, który odbył się 14.06 w Strzelinie. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim z udziałem 9 zespołów dziewcząt i 8 chłopców. Zawodniczki blisko były awansu do meczów półfinałowych, decydujący mecz przegrały po emocjonującej walce w tie breaku z Gimnazjum z Nowej Rudy. Warto dodać, że nasze dziewczyny dzielnie walczyły z rówieśniczkami na co dzień trenującymi w klubach siatkarskich.

Srebro na finale strefy w siatkówce plażowej

Srebro na finale strefy w siatkówce plażowejWicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej i awans na zawody wojewódzkie wywalczyły siatkarki plażowe w składzie Sara Ilnicka, Nina Rzeźniczak i Kinga Brzozowska. Turniej finałowy odbył się 12.06 na boiskach MOSIR w Bolesławcu. W zawodach rozgrywanych systemem brazylijskim nasz zespół pokonał Gimnazjum nr 3 z Bolesławca i Gimnazjum z Gryfowa.W meczu półfinałowym po raz kolejny uległy nam siatkarki z Gimnazjum nr 3 w Bolesławcu. W walce o pierwsze miejsce lepszy okazał się zespół z Leśnej.
Klasyfikacja:
I miejsce- Gimnazjum Leśna
II miejsce- Gimnazjum Pieńsk
III miejsce- Gimnazjum nr 3 Bolesławiec
Finał wojewódzki odbędzie się 14 czerwca w Strzelinie.

Finał Dolnośląski Gimnazjady LA

Finał Dolnośląski Gimnazjady LA6 czerwca 2017 r na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Gimnazjady LA. Brązowy medal wywalczyła Nina Rzeźniczak w rzucie oszczepem na odległość 31,14 m ustanawiając już po raz trzeci w tym roku rekord szkoły. Na wyróżnienie zasługują również Magda Wróbel- rzut dyskiem 8 miejsce, Weronika Winiewska - rzut oszczepem oraz Iza Bałec- skok w dal.

Turniej "Jeden z Dziesięciu" w naszej szkole!

Turniej "Jeden z Dziesięciu" w naszej szkole!"Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają." (Heraklit z Efezu)

W poniedziałek 12 czerwca na piątej i szóstej godzinie lekcyjnej odbył się turniej "Jeden z Dziesięciu". Turniej wzorowany był na znanym i lubianym teleturnieju pod tym samym tytułem. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe reprezentacje każdego oddziału w szkole.

Konkurs składał się z trzech rund: runda 1 - pytania z wiedzy z różnych dziedzin (uczestnicy odpowiadali po kolei), runda 2 - pytania z rożnych dziedzin (uczestnicy eliminowali siebie nawzajem) oraz runda 3 - wiedza o szkole (pytania losowane za pomocą koła fortuny). Runda trzecia okazała się najciekawsza i przysporzyła uczestnikom największych problemów. Uczniowie musieli odpowiedzieć miedzy innymi na pytania: jaki skrót znajduje się przed imieniem i nazwiskiem dyrektora szkoły, jak nazywa się pani woźna, kto zajmuje gabinet obok gabinetu pani wicedyrektor lub w którym roku założono gimnazjum w budynku?

Łącznie we wszystkich rundach padło 239 pytań. Każda drużyna miała trzy szanse - trzy zielone baloniki. Każda błędna odpowiedź skutkowała przebiciem balonika.

Ostatecznie miejsce 3. przypadło klasie 1A, a miejsce 2. klasie 2B.

Tytuł "Jednego z Dziesięciu" oraz miejsce 1. wywalczyła klasa 2A.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i gratulujemy sporej wiedzy!!!

Organizacja turnieju: Małgorzata Feler-Korn, Beata Ogórek-Lubarska

Zdjęcia z turnieju

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że uczennica klasy 1a - Julia Jarosz otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Nasze płazy i gady" organizowanym przez Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu.
Bardzo gratulujemy Julii sukcesu.
Opiekun - D. Dominiczak

Komunikat o lakierowaniu zębów

Komunikat o lakierowaniu zębów

„Poliglota jest wśród nas 2017”

„Poliglota jest wśród nas 2017”W ubiegłym tygodniu troje naszych gimnazjalistów ( Izabela Kucia, Szymon Macudziński oraz Nikola Jesse) skorzystało z zaproszenia Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu i wzięło udział w Powiatowym Konkursie Językowym „Poliglota jest wśród nas 2017”. Konkurs miał na celu „wyłapanie” lingwistycznych talentów w naszym powiecie. Składał się z dwóch części – pierwsza to test obejmujący wiadomości z trzech języków: polskiego, angielskiego oraz niemieckiego.; część druga to rozgrywka na zasadzie „Jeden z dziesięciu” – przygotowane przez organizatorów pytania należało zadawać swoim przeciwnikom z innych szkół. Dzięki aktywnemu udziałowi Izy i Szymona znaleźliśmy się w czołówce!

SUKCES PODCZAS MAŁEGO FESTIWALU JĘZYKÓW OBCYCH W WĘGLIŃCU

SUKCES PODCZAS MAŁEGO FESTIWALU JĘZYKÓW OBCYCH W WĘGLIŃCU02 czerwca grupa zdolnych językowo uczniów pod opieką p. M. Przekop i p. I. Błauciak pojechała do Węglińca na Mały Festiwal Języków Obcych aby zmierzyć się w konkursach językowych: j. angielskiego (konkurs leksykalno-gramatyczny i wiedzy o krajach anglojęzycznych) i j. niemieckiego (konkurs leksykalno-gramatyczny) oraz podczas występów wokalno-tanecznych.

Bezkonkurencyjnym okazał się MAKSYM KOZAR z klasy 2a, który zdobył I miejsce w tym powiatowym turnieju pokonując rywali z gimnazjum łużyckiego, gimnazjum nr 1 i 2, gimnazjum w Ruszowie oraz gospodarzy.

Ponadto, wyróżnienie w postaci książki i dyplomu otrzymała również Julia Grzeszczuk z klasy 3a za konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych.
Dostrzeżony został również talent wokalny Sary Ilnickiej i Euniki Nowickiej oraz popis taneczny Nikoli Jesse, który zrobił na jury wrażenie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję a zwycięzcom i wyróżnionym gratuluję i życzę kolejnych sukcesów językowych!

Opiekun grupy: Marta Przekop

Komunikat

Dyrektor Gimnazjum im.O.M.Tomaszka w Pieńsku
serdecznie zaprasza wszystkich rodziców dzieci,
które od 01 września 2017r. będą uczęszczały
do klas „O” i „1” Szkoły Podstawowej nr 2
na zebrania organizacyjne, które odbędą się w terminach:
Dla rodziców klasy „O”
06 czerwca 2017r (wtorek) o godz. 17.00 w Gimnazjum
Dla rodziców klasy „1”
12 czerwca 2017 (poniedziałek) o godz. 17.00 w Gimnazjum.

UAKTUALNIONE DRUGI RAZ LISTY KLAS 0, 1 I 7
Wygenerowano w sekund: 0.03
940,499 unikalnych wizyt