Życzenia


karta wykonana na zajęciach artystycznych: Joanna Jagiełło 3A

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach zaprasza siedmioro uczniów klas III do udziału w warsztatach dydaktycznych z zakresu hotelarstwa, gastronomi i sportu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach. Uczniowie proszeni są o zabranie strojów sportowych.

Wyjazd na warsztaty jest zaplanowany na 09 stycznia 2014 ok. godz. 9:45, powrót planowany jest na ok godz. 13:30. Osoby zainteresowane ofertą tej szkoły proszę o skontaktowanie się z P. Wojciechem Warszawskim.

Olimpiada geograficzna

Olimpiada geograficznaWczoraj (17.12.2014 r) odbył się szkolny etap olimpiady geograficznej w którym wzięło udział 15 uczniów. Najwięcej punktów uzyskały: Asia Adamska (kl. 3a), Agata Tysowska (kl. 3a) i Asia Jagiełło (kl. 3a). Serdecznie wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, a za dziewczyny trzymamy kciuki, żeby dostały się do etapu powiatowego:)

Finał II edycji Powiatowej Ligi w Piłce Siatkowej

Finał II edycji Powiatowej Ligi w Piłce Siatkowej5.12.14 w hali przy Gimnazjum w Pieńsku odbył się finał II edycji Powiatowej Ligi w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Pieńsku.....Konkurs Kolęd

Konkurs KolędW poniedziałek 8 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny "Konkurs Kolęd". Każda klasa wraz z wychowawcą prezentowała swoje wykonanie polskiej kolędy, której tytuł wylosowała kilka tygodni wcześniej. O ile wszystkie wystąpienia klas były bardzo ładnie przygotowane, to zachowanie uczniów podczas oglądania występów pozostawiało wiele do życzenia. Święty Mikołaj okazał się jednak nad wyraz wyrozumiały i wręczył każdej klasie słodkie upominki :) Ostatecznie Jury wyłoniło następujących zwycięzców: 1.miejsce 3a za kolędę "Przybieżeli do Betlejem", 2.miejsce 1b za kolędę "Tryumfy Króla Niebieskiego", 3.miejsce 1a za kolędę "Bóg się rodzi", 4.miejsce 1d za kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" i 5.miejsce 2b za kolędę "W żłobie leży".
Wszystkim klasom i ich wychowawcom gratulujemy wspaniałych występów :)


PODARUJ KOMUŚ WOLNOŚĆ - MARATON PISANIA LISTÓW!

O NAS W TVT!!!

Już 13 grudnia [sobota] w naszej szkole odbędzie się XV edycja Maratonu Pisania Listów. Jak co roku będziemy występować w obronie osób, których prawa są łamane, stawać murem za uciskanymi z różnych przyczyn, starać się o poprawienie ich położenia. Wbrew pozorom potrzeba naprawdę niewiele- wystarczy wziąć w dłoń długopis, wieczne pióro czy inny przybór do pisania i stworzyć list. Zaproście najbliższą rodzinę, jak również i dalszych krewnych, poinformujcie o wydarzeniu przyjaciół i znajomych. Wspólnie jesteśmy w stanie uczynić naprawdę dużo; im więcej ludzi zaangażuje się w akcję, tym bardziej prawdopodobne, że podejmowane wysiłki zostaną zwieńczone sukcesem. Mamy możliwość "zostawienia tego świata choć trochę lepszym, niż go zastaliśmy", nie zmarnujmy tej szansy. Pamiętajcie- razem mamy siłę, możemy zmienić świat! Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w Maratonie!

zapraszamy od godziny 12 do 20.00!!!

Paulina Wójcik
Link

"Lektura nie boli".


Dnia 28 listopada 2014 r. odbył się pierwszy konkurs z cyklu "Lektura nie boli". W konkurencji klas pierwszych padły następujące wyniki:
1 miejsce klasa 1a - 27 punktów (A. Myczkowski, M. Miśta, A. Domowicz, A. Skadorwa)
2 miejsce klasa 1c - 21 punktów (M. Majda, N. Puzdrakiewicz, B. Jochna, N. Pankiewicz)
3 miejsce klasa 1d - 19 punktów (K. Szczucki, W. Hinc, P. Kubacki, A. Jakubas)
4 miejsce klasa 1b - 14 punktów (M. Wróbel, W. Rybaczuk, P. Piasecka, W. Winiewska)

Wygranej klasie gratulujemy !!!

Dyrektor Gimnazjum

Trzecia kolejka Ligi Powiatowej w Piłce Siatkowej

Trzecia kolejka Ligi Powiatowej w Piłce SiatkowejZakończyła się faza grupowa w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej...

UWAGA! KONKURS

UWAGA! KONKURS

Zapraszamy do udziału w konkursie "Książki naszych marzeń”, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej! Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów – to główny cel konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Zasady są proste, a nagrody świetne. Na zgłoszenia szkół czekamy do 10 grudnia!

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona nas, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy! Jak nas przekonać? Wystarczy, że uczniowie przygotują na ten temat krótki film (do 120 sekund) i prześlą go nam. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej z tych kategorii wybierzemy trzech laureatów. Ogłoszenie wyników - jeszcze przed przerwą świąteczna!

„Nakręćmy się na czytanie!’

Szczegóły konkursu w Regulaminie, na stronie men.gov.pl oraz na stronie konkursu na portalu Facebook.

Zgłoszenia do konkursu kierujemy do p. M. Jureckiej.

Gimnazjalna Liga Powiatowa W Piłce Siatkowej

Gimnazjalna Liga Powiatowa W Piłce SiatkowejOdbyła sie druga kolejka Ligi Powiatowej Siatkówki...
Wygenerowano w sekund: 0.03
537,356 unikalnych wizyt